www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

Γενικά
 Anubis Comics Forum : Γενικά
Τίτλος Τίτλος: Anubis comics forum stories (Κλειδωμένο μήνυμα Κλειδωμένο μήνυμα) ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
Cherry
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 02 Μαίου 2010
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 07 Μαίου 2010 στις 6:14μμ | IP Logged  

akoma einai h palia istoria 8a sas enhmerwsw gia thn kainourgia oso gia ta shmeia stikshs einai bareto na ka8omai na allazw olo to keimeno (oso exw grapsei toylaxiston) sozzz
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή Cherry's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από Cherry

Cherry
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 08 Μαίου 2010 στις 12:41μμ | IP Logged  

< http-equiv="Content-" content="text/; charset=utf-8">< name="ProgId" content="Word.">< name="Generator" content="Microsoft Word 12">< name="Originator" content="Microsoft Word 12"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CLENAPA%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_filelist.xml" target="_blank"><link rel="themeData" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CLENAPA%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_themedata.thmx" target="_blank"><link rel="colorSchemeMapping" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CLENAPA%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml" target="_blank">< style>

ΣΥΝΕΧΕΙΑ Νο 4

Βικτωρια 25\10 22:56

‘’new goblin? Μπορω να περασω?’’ η κισσος χτυπησε την πορτα και ο new goblin ανακαθισε στο κρεββατι του ‘’φυσικα’’ η κισσος ανοιξε την πορτα και μπηκε  μεσα στο δωματιο  εκατσε διπλα του στο κρεββατι ‘’που εξαφανιστηκες ολη την μερα ? ξερεις εχω γενεθλια’’ η κισσος φυσικα το ηξερε ‘’ναι το ξερω φυσικα και το ξερω αλλα..’’ ‘’ξερω ότι τα πραγματα δεν πανε καλα με τον αδελφο σου αλλα πρεπει να μεινουμε ενωμενοι’’ ‘’το ξερω συγνωμη ηταν ένα ανοητο πεισμα και τωρα μολις τελειωσε’’ ο new goblin χαμογελασε ‘’ωραια ‘’ ‘’να ζησεις μικρουλη και χρονια πολλα μεγαλος να γινεις με ασπρα μαλλια παντου να σκορπιζεις της νιοτης το φως και ολοι να λενε να ενας σοφος ‘’ ‘’ξερεις ότι εχεις μαθει το ονομα μου και ότι ειμαστε στην ιδια ηλικια επισης αν το εχεις παρατηρησει σε περναω ένα κεφαλι ‘’ ‘’για μενα παντα θα εισαι εκεινο το αγορι new goblin ‘’ και τον φιλησε στο μαγουλο ‘’τι μονο αυτό ?’’ ‘’όχι ρε συ σου πηρα και δωρο για την ακριβεα στο εφτιαξα’’ και του εδωσε έναν φακελο ο new goblin  τον πηρε και το ανοιξε ‘’κολλιε?’’ ‘’εει τι είναι αυτή η γκριματσα δεν είναι κολλιε είναι φυλαχτο για να κραταει τα κακα πνευματα και την κακοτυχια μακρυα νομιζω ότι θα το χρειαστουμε’’ ο new goblin την κοιταξε σηκωνοντας το ένα φρυδι ‘’νομιζεις ή το ειδες?’’ ‘’το νομιζω αλλα μην ξεχνας ότι ειμαι μεντιουμ ‘’ και εσκασε στα γελια ‘’ξερεις όταν ειπα μονο αυτό δεν εννουσα να μου δωσεις ένα δωρο’’ ‘’αλλα τι?’’ ο new goblin την κοιταξε ‘’να μια αγκαλια δεν θα με χαλαγε’’ η κισσος επεσε πανω του ξαφνιαζοντας τον ‘’βρε χαζε οποτε θες την εχεις αυτή’’ ‘’λοιπον αντε να πας να κοιμηθεις σε 2 μερες φευγουμε’’ ‘’ε ναι σε 2 μερες’’ ‘’πρεπει να αναπληρωσεις υπνο ‘’ η κισσος τον κοιταξε λες και ξαφνικα ειχε δυο κεφαλια ‘’σε ξερω αρκετα καλα για να ξερω ότι την κυριακη δεν θα κοιμηθεις από την νευρικοτητα για το ταξιδι’’ η κισσος εκανε μια γκριματσα ‘’ναι εχεις δικιο’’

Γκαζι  27\10 05:37

Όχι!! H cherry ξυπνησε και κοιταξε το ρολοι μετα  το ημερολογιο ειχε κοιμηθει παραπανω από μια ημερα όχι όχι όχι να παρει πως την πατησα ετσι εφτιαξε βιαστηκα την βαλιτσα της βαζοντας ότι ειχε και δεν ειχε μεσα  , πηρε τα κλειδια της , τα γαντια της εκανε να παρει και το κινητο της ηλιθια γιατι να το παρεις αφου κανενας πλεον δεν προκειται να σε παρει τηλεφωνο και ετρεξε εξω από το σπιτι της βιαστηκα βροντοχτυπωντας την πορτα της

Δαφνη 27\10 08:34

‘’lefob?’’ ‘’τι είναι μικρη?’’ ‘’η μαμα σε θελει’’ ο lefob ανοιξε την πορτα και αντικρυσε την αδελφη του που τον κοιταζε με  ανησυχα ματια ‘’είναι ενας κυριος στο σαλονι και η μαμα ειπε ότι σε ζηταει’’ ο lefob προχωρησε προς το σαλονι αλλα η αδελφη του τον κρατησε από το παντελονι ‘’lefob?’’ ‘’τι είναι μικρη?’’ ‘’δεν μου αρεσει αυτος ο κυριος ‘’ ‘’μην ανησυχεις ‘’ και την σηκωσε στην αγκαλια του και πηγε στο σαλονι εκει αντικρυσε την μαμα του να χαμογελαει σε έναν κυριο με γκριζια ματια ‘’αυτος ο νεαρος πρεπει να είναι ο lefob’’ ‘’ μα ναι ,lefob ελα να σου συστησω τον κυριο ‘’ ειπε η μητερα του ‘’γεια σου lefob ειμαι ο ιακωβος μεταξας χαιρομαι που σε γνωριζω ‘’ ‘’γεια σας χαιρομαι για την γνωριμια’’ ‘’καθιστε να μιλησετε θα θελατε να πιειτε κατι?’’ ρωτησε η μητερα του ‘’όχι μονο να μιλησω με τον lefob θα ηθελα ‘’ ‘’λοιπον lefob δεν εχουμε πολύ ωρα στην διαθεση μας θα ηθελα να σου μιλησω για ένα προτυπο σχολειο προς το παρων από το κρατος θεωρειται ινστιτουτο εκει θα διδασκονται παιδια από….

Βικτωρια 29\10 10:59

‘’Που είναι ο new goblin?’’ ρωτησε ο κισσος ‘’κοιμαται’’ της απαντησε ο αδελφος της  ‘’ακομα?’’ ‘’ναι’’ η κισσος εφτιαξε τον καφε της και πηγε να φυγει από την κουζινα ‘’κισσε?’’ η κισσος αναστεναξε και γυρισε να αντικρυσει τον αδελφο της ‘’τι?’’ ‘’θα ηθελα να μιλησουμε για τον ινστιτουτο’’ ‘’x mind δεν νομιζω ότι είναι η καταλληλη-‘’ ‘’κισσε ξερω ότι δεν συμφωνεις απολυτα με την επιλογη μου’’καθισε αναστεναζοντας στην καρεκλα ‘’ αλλα δεν θα τα βγαζαμε περα και ειμαι σιγουρος ότι θα καταληγαμε στα δικατηρια με την προνοια ,το ινστιτουτο είναι η καλυτερη επιλογη η μονη επιλογη που θα μας κρατουσε ολους μαζι και κισσε’’ ειπε ακουμποντας τα χερια του στο τραπεζι ‘’δεν αντεχω να σας χασω ,δεν αντεχω να χασω κανεναν αλλον’’ η κισσος βουρκωσε και τον αγκαλιασε σφιχτα ‘’μην λες χαζομαρες τιποτα δεν θα μας χωρισει’’ ‘’διακοπτω κατι?’’ ειπε ο new goblin μπαινοντας στην κουζινα ‘’ελα δω και εσυ’’τον τραβηξε η κισσος και τον αγκαλιασε και αυτόν ‘’τι επαθε αυτή τα χασε?’’

Γκαζι 27\10 13:47

Μαζεψε τα πραγματα του και εκατσε στο κρεββατι που ηταν κολλημενο στον τοιχο μεσα στο μικρο του δωματιο ακουσε τον πατερα του να περναει εξω από την πορτα του ξαπλωσε στο κρεββατι του δεν το ενιωθε πολύ οικειο, ολοκληρο το σπιτι δεν του το εδινε την παραμικρη οικοιοτητα όχι οσο το σπιτι της cherry, θυμοταν όταν την ειχε προτογνωρισει ηταν 14 και εκεινη 15 ο  d lord ποτε δεν ηταν ευγενικος με κανεναν ουτε τον ενοιαζε τι σκεφτοντουσαν οι υπολοιοποι και κανεις δεν του υψωνε ποτε το αναστημα όχι με ολη αυτην την δυναμη που εκρυβε  πιστευε  ότι ηταν ανικητος,οποτε εκανε ότι ηθελε μια μερα ετσι όπως προχωρουσε στον διαδρομο επεσε πανω σε ένα κοριτσακι αυτος απλως προχωρησε γελωντας ειρωνικα αρκετα δυνατα στο διαδρομο ώστε να τον ακουσουν ολοι, τοτε ενιωσε την αυρα της να τον ακουμπαει ηταν το πρωτο πραγμα που ενιωσε όπως κάθε φορα που την συναντουσε από τοτε , τον επιασε από τον αγκωνα και γυρισε για να την κοιταξει τα μαυρα ισια μαλλια της επεφταν λιγο πιο κατω από τους ομους της και τον κοιταζε με τα κιτρινα  ματια της να λαμπουν από οργη κοιταξε την αυρα της ειχε ένα χρυσο ομορφο χρωμα και παλλοταν ρυθμικα και δυνατα ‘’με εσπρωξες ‘’ του ειπε προς στιγμη τα εχασε  μετα της χαμογελασε ειρωνικα ‘’εε και? τι θα γινεις θα με δειρεις ?’’ και την πλησιασε περισσοτερο, δεν το ειδε καν να ερχετε ,δηλαδη περιμενε ότι θα τον χτυπουσε αλλα περιμενε ένα χαστουκι ετσι ώστε αυτος να κοιταξει τους φιλους του και να σκασει στα γελια  με το ποσο αδυναμη είναι αλλα η μπουνια που του εσκασε για λιγο θολωσε την οραση του ‘’να σε δειρω? Όχι πολύ ντεμοντε όμως  νομιζω  ότι είναι καλυτερα να σου κοψω το κεφαλι και να  το θαψω να δω μηπως φυτρωσει τιποτα αλλα και παλι’’ ειπε και εγυρε το προσωπο της στο πλαι δηθεν ότι τον εξεταζε ‘’εμενα μου φενετε κουφιο’’ ολοι εσκασαν  εκεινος απλως πηρε μια βαθια ανασα και σκεφτηκε ότι θα ηταν ξεφτιλα να χτυπησει ένα κοριτσι μπροστα σε αλλους ‘’χμμ ζορικη εε? Μ αρεσει ‘’ εκεινη τον κοιταξε με τα κιτρινα ματια της  σηκωσε του ομους και εφυγε ποσο χαζος ητανε να πιστεξει ότι ειχε κιτρινα ματια ποσο απροσεκτος να μην δει τα ολοχρυσα ματια της που τωρα θα εκανε πολύ καιρο να δει αν τα ξαναεβλεπε ποτε

Παγκρατι 27\10 20:08

‘’Μπατμαν ελα να τελειωνουμε τα μαζεψες?’’ο comic boy μαζευε εδώ και ωρες  τα πραγματα του‘’ποια?’’ ‘’τα αχλαδια τι ποια βρε καμενε τα ρουχα σου’’ ‘’ναι εδώ είναι τα εχω ετοιμασει εδώ και ωρες ‘’ ‘’ε τι κανεις τοση ωρα τοτε?’’ ‘’ψαχνω την αγαπημενη μου μπλουζα ’’ ειπε και μπαινοντας κοιταξε τον comic boy ‘’την οποια φορας εσυ’’ ειπε και σταβρωσε τα χερια του στο στηθος του

Πρωτο νεκροταφειο αθηνων 28\10 02:23

Επρεπε να το περιμενει ότι ο μεταξας θα ειχε βαλλει μπατσους στο νεκροταφειο αλλα αυτό που δεν περιμενε ο μεταξας ηταν ότι την νυχτα η cherry γινοταν ένα με το σκοταδι για καποιο λογο απλως δεν μπορουσε να ξεχωρισει από αυτό ετσι λοιπον εψαχνε τις τελευταιες τεσσερις ωρες για τον ταφο που ηθελε αλλα ειχε κουραστει ετσι αποφασισε να κατσει στο χωμα που ηταν πιο ζεστο από τις μαρμαρινες πλακες πανω στους ταφους τι να κανει τωρα ο ανοητος αναρωτιεμε αν θα τα καταφερει να φτασει στην ωρα του αυριο σκεφτηκε τον d lord η cherry ειχε κλεψει ένα αμαξι όπως συνιθηζε το ειχε αφησει εξω στο νεκροταφειο μαζι με την βαλιτσα της το ειχε παρει χαμπαρι από την στιγμη που ειδε τους μπατσους το πρωι ότι το πιο πιθανο ηταν να μην κοιμοταν καθολου  μεχρι να βρει αυτό που εψαχνε σκεφτηκε τον d lord και το γεγονος ότι θα εσκαγε στο γελιο με την καταντια της μεσα στο χωμα ηταν σιγουρη ότι τα μαυρα ομορφα ρουχα της θα γινοντουσαν χαλια αλλα δεν ειχε ωρα για αυτά ηταν η τελευταια της ευκαιρια, ακουσε μια παρεα και κοιταξε ηταν υποτιθετε γκοθαδες αναρωτιοταν αν θα την ειχαν σαν θεα αν ηξεραν τι μπορουσε να κανει, το πιο πιθανο θα ηταν να εφευγαν τρεχοντας θυμιθηκε πως ειχε νιωσει όταν ειχε πρωτομαθει ότι ο  d lord ηταν σαν και εκεινη το δεος και την ανακουφηση ότι δεν ηταν ολομοναχη στον κοσμο θυμοταν την πρωτη φορα που γνωριστηκαν και το ότι του ειχε δωσει μπουνια με αποτελεσμα να εχει μια μεγαλη μελανια στο ζυγωματικο, του υστερα από αυτό την κυνηγουσε σαν να την παραμονευε, κανονικα θα ειχε τρομαξει αλλα η cherry  δεν ηταν σαν όλα τα αλλα κοριτσια ετσι μια ημερα καθως εβγαινε από την τουαλετα τον ειδε να στεκετε στην πορτα μεγαλοπρεπης με τα μπλε ματια να λαμπυριζουν ‘’τι εγινε τωρα θα με εκδικηθεις για την μπουνια’’του ειπε εκεινος για μια στιγμη τα εχασε δεν περιμενε τετοια απαντηση αλλα μετα το προσωπο του πηρε μια ειρωνικη εκφραση  ‘’βρε βρε βρε πουλας ακομα τσαμπουκα μικρουλα’’ ‘’δεν ειμαι μικρουλα ‘’ του απαντησε πλενοντας τα χερια της ‘’σωστα εχεις μαθει να περπατας ,τις πανες τις εκοψες ή ακομα?’’ ‘’κοψε δεν ειμαι μικρη ειμαι 15 χρονων ‘’ ‘’15? Εισαι σιγουρη?’’πραγματικα φενοταν να εχει εκπλαγει ενταξει ηταν μικροκαμωμενη το παραδεχοταν όλα δεν χρειαζοταν να της το θυμισει ‘’ε εσυ τι λες ?’’ ‘’ότι εισαι πολύ ομορφη αυτό λεω’’και την πλησιασε ακομα περισσοτερο η cherry κοκκινησε‘’κοκκινιζουμε τωρα?’’‘’σκασε’’ο  d lord  εκτος από πιο μεγαλοσωμος ηταν και πιο γρηγορος από εκεινη την απαρξε από το χερι και την επιασε από τον λαιμο όχι η προθεση του δεν ηταν να την πνιξει αλλα της χαρισει επιασε την αυρα της και μπηκε με ορμη μεσα στο μυαλο της το προσωπο της παγωσε εβλεπε οσα της εδειχνε και ενώ εκεινος περιμενε να αρχιζει να φωναζει τρομαγμενη εμεινε ακινητη ηρεμη αυτό εμοιαζε να τον θυμωνει  περισσοτερο ελευθερωσε το μυαλο της και την εσπρωξε εξαγριωμενος στον τοιχο εκεινη πηρε μια βαθια ανασα και τον κοιταξε δεν το πιστευε ακομα ότι υπηρχε καποιος σαν και αυτή , εκεινος εχασε την οργη του και την παρατηρουσε προσεκτικα‘’τα ματια σου είναι χρυσα?!’’της ειπε και εκεινη επεσε στην αγκαλια του με δυναμη και αρχισε να κλαιει και να του λεει ευχαριστω εκεινος χωρις να ξερει τι να κανει, την εβαλε να κατσει και της χαιδευε το κεφαλι λες και ηταν ένα τρομαγμενο ζωακι από τοτε του ειπε όλα τα μυστικα της και εκεινος τα δικα του-νομιζω ότι εμενα ψαχνεις μια φωνη της ψιθυρισε η cherry σηκωθηκε από το χωμα και αρχισε να τρεχει προς την φωνη εφτασε σε έναν ταφο και διαβασε χαμηλοφωνα ‘’μελινα μεταξα-ιωαννου συζηγος  μητερα?!... Χμμ αυτό θα εχει ενδιαφερον λοιπον μελινα εχουμε ολο το βραδυ να μου πεις την ιστορια σου  ξυπνα λοιπον σε διαταζω’’ και  εκατσε στο χωμα  

help!! 8ymaste an ayto htan to teleutaio kommati ths isorias?

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή Cherry's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από Cherry

x-mind
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 02 Μαρτίου 2009
Περιοχή: Νομός Ιωαννίνων
Απεσταλμένο: 08 Μαίου 2010 στις 12:51μμ | IP Logged  

όχι είχες ανεβάσει ως τότε που συναντηθηκαν όλοι στο σταθμο!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

Cherry
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 08 Μαίου 2010 στις 2:14μμ | IP Logged  

ti ennoeis oloi? pes mou akribws den 8ymamai

x-mind
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 08 Μαίου 2010 στις 2:45μμ | IP Logged  

όταν συναντηθηκαν όλοι για να πάνε στο ινστιτούτο του Μεταξά. 

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

Cherry
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 08 Μαίου 2010 στις 5:30μμ | IP Logged  

den me voi8as telospantw oriste eixa pei gia thn ψηερρυ στο δρομο και τον d lod poy mphke sto aerodromio?

Cherry
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 08 Μαίου 2010 στις 5:33μμ | IP Logged  

anyway...
< http-equiv="Content-" content="text/; charset=utf-8">< name="ProgId" content="Word.">< name="Generator" content="Microsoft Word 12">< name="Originator" content="Microsoft Word 12"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CLENAPA%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_filelist.xml" target="_blank"><link rel="themeData" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CLENAPA%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_themedata.thmx" target="_blank"><link rel="colorSchemeMapping" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CLENAPA%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml" target="_blank">< style>

ΣΥΝΕΧΕΙΑ Νο 5

Αεροδρομιο  28\10 10:32

O comic boy αφησε την βαλιτσα του κατω και περιμενε με το εισητηριο στο χερι που τους ειχε δωσει ο θυρωρος και περιμενε την ανακοινωση της πτησης χμμ βουλγαρια να καπου που δεν εχω παει κοιταξε τον μπατμαν που φορουσε το καπελο για να κρυβει τα ματια του να πηγαινοερχετε νευρικος ‘’χαλαρωσε ρε συ θα νομιζουν ότι κουβαλαμε οπλα και ότι ειμαστε τρομοκρατες ’’ ‘’γιατι δεν κουβαλαμε ?’’ και εδειξε τα χερια του ‘’ναι αλλα δεν μπορουν να μας πανε μεσα για αυτό όχι ακομα τουλαχιστον αντε κατσε κατω μου την δινεις στα νευρα ‘’

10:32

‘’Τους ειδες ?’’ η κισσος πηρε μια βαθια ανασα και ανοιξε το μυαλο της εκει στην ακρη της αιθουσας απεναντι από τον πινακα των ανακοινωσεων τα δυο αγορια  μιλουσαν μεταξυ τους  το αγορι με τα κιτρινα ματια  μετα την συμβουλη του κοκκινομαλλη εκατσε διπλα στις αποσκευες του ‘’τους βρηκα παμε’’ ο x mind και ο new goblin την ακολουθησαν μεχρι στην ακρη της αιθουσας ‘’γεια σας ειμαι η κισσος και εσεις  πηγετε στο ινστιτουτο με τον κ μεταξα ετσι δεν είναι ?’’ ο μπατμαν σηκωθηκε και την κοιταξε εμοιαζε σαν νεραιδα με τα γαλαζια ματια το χλωμο δερμα και τα σγουρα ξανθα  μαλλια‘’ναι εσυ πως το ξερεις’’ρωτησε ο comic boy που στα ματια του υπηρχε μια καχυποψια ‘’ερμ’’ ‘’η κισσος ειδε τα εισητηρια που κρατουσατε’’ ένα αγορι με τα ιδια γαλανα ματια και ξανθα μαλλια ηρθε και σταθηκε διπλα στο κοριτσι ‘’εισαστε διδυμα?’’ ρωτησε ο μπατμαν ‘’όχι εχουμε διαφορα 4 χρονια αλλα ειμαστε αδελφια ειμαι x  mind‘’ δηλαδη ποσο χρονων εισαι ?’’ ‘’21 η αδελφη μου είναι 17 και ο new goblin  από εδώ μολις εκλεισε τα 18‘’ο μπατμαν αντικρυσε ένα αγορι με πρασινοκαστανα ματια να τους χαμογελαει με ζεστασια κατι δεν του αρεσε εδώ περα  το αγορι εμοιαζε να του εμπνεει μια αυρα ενεργειας μιας ενεργειας που μαλλον την φανταζοταν δεν ηταν λογικο να γνωριζει κατι τετοιο ‘’χαιρω πολύ ‘’ τους ειπε ο new goblin ‘’και εμεις 17 ειμαστε’’ ειπε ο μπατμαν ‘’εισαι σιγουρος δειχνεις πολύ μεγαλυτερος ‘’του ειπε ο x mind ‘’το ξερω αλλα όχι ειμαι 17’’ η κισσος αναστεναξε και ο μπατμαν την παρατηρησε ηταν σαν να εψαχνε καποιον το βλεμμα της ανυπομονο πηγαινοερχοταν στην αιθουσα μα που είναι? Σκεφτηκε η κισσος περιμενε το αγορι να εμφανιστει από στιγμη σε στιγμη ανυπομονουσε να δει τα μπλε ματια του επρεπε πρωτα να δω το οραμα που συναντιομασταν γιατι τωρα αυτοι μπορει να προσεξουν τα ματια μου να παρει!

Συνταγμα 28\10 10 :39

‘’Να παρει δεν το πιστευω γαμω την γκαντεμια μου μεσα πρωινιατικα’’ η cherry ουρλιαξε υστερικα το αμαξι της τα ειχε φτυσει ‘’τι αμαξια βρισκω να κλεψω ρε πουστη μου ‘’ ανοιξε με δυναμη την πορτα πηρε την βαλιτσα της από το πισω καθισμα και παρατησε το αυτοκινητο μεσα στο δρομο με το φαναρι να αναβει πρασινο για τους περαστικους πηγε στην πλατεια οκ λοιπον θα παρω το μετρο ελπιζω να προλαβω  εκοψε το εισηριο και μπηκε μεσα στο μετρο κοιταξε τον εαυτο της στο τζαμι τα ρουχα της ειχαν λερωθει οσο δεν παει άλλο γεματα αιματα και χωμα  την δουλεια της παντως την ειχε κανει αλλα ηταν βλακεια που όταν τελειωσε την συζητηση με την μελινα την πηρε ο υπνος στο νεκροταφειο και ειδικα διπλα στον ταφο της όταν την επιασαν οι μπατσοι και αρχισαν να την χτυπανε ξαφνιαστηκε και ετσι κατεληξε να τρωει μερικες γροθιες πριν αμυνθει να παρει ηταν τοσο ανοητο αυτό εκ μερους μου, ο μεταξας θα ξεκαρδιστει με την βλακεια μου  αλλα η αληθεια είναι ότι δεν ενιωθε πολύ καλα ο τσακωμος της με τον d lord της  ειχε στοιχησει πνευματικα αρα και σωματικα και ηταν εξαντλημενη με το να προσεχει συνεχεια να μην ξυπνησει τους νεκρους και να απομακρυνει πνευματα που διεκοπταν την συζητηση με την μελινα ηταν λογικο να με παρει ο υπνος τωρα το μονο που ειχε να κανει ηταν να φτασει στο αεροπλανο να αλλαξει ρουχα και να πλυνει το προσωπο της πριν κοιμηθει λιγο στο ταξιδι για να είναι ξεκουραστη υστερα από αυτό το παιχνιδι θα ξεκιναγε θα απλωνε τα πιονια της και υστερα θα περιμενε τον μεταξα να κανει την πρωτη κινηση απλο αλλα θα ηταν το ιδιο ευκολο αραγε?....

Αεροδρομιο 28\10 10:41

O  d lord  περασε από τις πορτες του αεροδρομιου και κατευθηνθηκε στον πινακα ανακοινωσεων αφησε τις βαλιτσες του και αρχισε να ψαχνει για την πτηση του αν ηταν εδώ η cherry θα του ελεγε ‘’πολύ δεν ανυσηχεις? η πτηση φευγει σε ένα τεταρτο θα το ακουγες από τα μικροφωνα βλακα ‘’ και θα ειχε βαλλει τα χεια της στους γοφους της και θα του χαμογελουσε ειρωνικα ο d lord χαμογελασε  στην σκεψη και μονο ‘’γεια σου !!’’ ακουσε μια τσιριχτη φωνη από πισω του και γυρισε ηταν ένα κοριτσι λιγο κοντιτερο από αυτόν με γαλαζια ματια και ξανθα σγουρα μαλλια ειχε μια αυρα ανοιχτη γαλαζια που ηταν ακαταστατη και κουνιοταν προς οποιαδηποτε κατευθηνση  δεν ειχε καμια σχεση με την αυρα της cherry ‘’ειμαι η κισσος και εσυ ερχεσε μαζι μας εε?’’ ‘’τι εννοεις?’’ την ρωτησε ‘’στο ινστιτουτο ετσι δεν είναι?’’ και του εδειξε τα εισητηρια ‘’α εε ναι ετσι είναι’’ ‘’λοιπον ειμαι η κισσος εσυ ποιος εισαι?’’τον ρωτησε ανυπομονα και η φωνη της ειχε μια χαρουμενη χροια περισσοτερο από οσο θα χρειαζοταν όταν γνωριζες ένα αγνωστο αγορι για πρωτη φορα περισσοτερο από οσο επρεπε ’’ειμαι d lord’’ της ειπε και εδωσε το χερι του για μια χειραψεια, εκεινη αντι να παρει το χερι του τον πηρε αγκαλια πεφτοντας πανω του με ορμη ‘’χαιρομαι πολύ που σε γνωριζω ‘’  ‘’εγω ειμαι ο x mind  ‘’ ένα αγορι που εμοιαζε πολύ στην κισσο ηρθε και τον κοιταζε στα ματια η αυρα του πιο σκουρα από την αυρα της, η κισσος απομακρυνθηκε από την αγκαλια του τα ματια της ειχαν παρει για μια στιγμη ένα τρομαγμενο υφος ‘’αυτος είναι ο αδελφος μου’’ ‘’ναι το καταλαβα εγω ειμαι ο  d lord χαιρομαι για την γνωριμια και του εδωσε το χερι του o x mind  πηρε το χερι του και προσπαθησε να μπει στο μυαλο του όμως δεν καταφερε τιποτα το αγορι αυτό ειχε κατι σαν ασπιδα γυρω από το μυαλο του μα πως γινετε αυτό αναρωτηθηκε  ο d lord κοιταξε τον x mind προσεκτικα τα ματια του ειχαν συγκεντρωθει σε αυτόν λες και προσπαθουσε να κανει κατι ετσι ενστικτωδως εφραξε το μυαλο του για καποιο λογο δεν τον εμπιστευοταν του φαινοταν λες και εκρυβε κατι οι αυρες και των δυο ηταν αιχμηρες σαν λεπιδες ετοιμες να αρχισουν τσακωμο ‘’ερρμ συγνωμη ειστε και εσεις για το ινστιτουτο?’’ ένα κοριτσι πιθανοτατα στην ηλικια του διεκοψε την παραλιγο πνευματικη μαχη ειχε καστανα μαλλια γαλαζια ματια και η αυρα της ειχε ένα ροδακινι  χρωμα η φωνη της  ηταν γεματη ανχος ‘’ναι ‘’ απαντησε η κισσος που εδειχνε χαρουμενη για την διακοπη ‘’ουφ νομιζα ότι ειχα χαθει ‘’ ελα να σου δειξω που εχουμε βαλλει τα πραγματα μας ελα  d lord να αφησεις και τα δικα σου ‘’ ‘’φυσικα ‘’

x-mind
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 08 Μαίου 2010 στις 6:03μμ | IP Logged  

Αυτή ήταν η τελευταία που δημοσιευσες

Cherry
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 08 Μαίου 2010 στις 11:59μμ | IP Logged  

nice xilia thanks!
loipon synexizw

Συνεχεια Νο 6! (new!!!)

Εξω από το αεροδρομιο 10:41

‘’Tα πηρες όλα  lefob?’’ ‘’ναι μαμα μην ανυσηχεις ‘’ ‘’ελα να σε φιλησω’’ η μαμα του τον φιλησε και τον πηρε αγκαλια ‘’η γιαγια σου θα ηταν περηφανη για σενα’’ ‘’μαμα νομιζω πωσ  ότι και να εκανα η γιαγια θα ηταν περηφανη για μενα’’ ο πατερας του τον πηρε μια μεγαλη αγκαλια ‘’το ηξερα ότι η γιαγια σου ειχε δικιο ‘’ ‘’που είναι η λιζα? ‘’ δεν ηταν συνηθισμενος να φωναζει  ετσι την αδελφ η του  ‘’είναι στο πισω καθισμα δεν το κουνει από εκει’’ ο lefob χαμογελασε και πηγε στο πισω καθισμα του αυτοκινητου‘’τι εγινε μικρη δεν θα χαιρετησεις τον μεγαλο σου αδελφο?’’ η μικρη ηταν βουρκωμενη ‘’δεν θελω να πας εκει δεν μου αρεσει που φευγεις εκει ποιος θα σε προστατευει ?’’ την πηρε αγκαλια και φηλισε το κεφαλακι της ηταν τοσο πεισματαρα ,από την στιγμη που ξεκινησαν το ταξιδι ελεγε το ιδιο πραγμα ‘’μην κανεις ετσι αλλωστε δεν θα λειψω  πολύ ασε που θα ερχομαι στις διακοπες ‘’ ‘’θα ξαναερθεις εε?’’ ‘’ναι βρε συ θα ξαναερθω’’ ‘’καλα τοτε σε αφηνω, να μου φερεις όμως δωρο εε?’’ ‘’ναι βρε χαζουλα ‘’ ‘ένα φορεμα θελω ‘’ ο  lefob εσκασε στα γελια ‘’ότι θελεις μιικρη , λοιπον είναι η ωρα να φευγω γεια σου μικρη ‘’

Αεροδρομιο 11:03

‘’Μαζευτειτε ολοι σας παρακαλω’’ μια μικροσωμη γυναικα βρεθηκε κατω από τον πινακα και αρχισε να μαζεψει ‘’οσα παιδια είναι για το ινστιτιουτο βλαδιμιρ ελατε κοντα μου παρακαλω ‘’ ’’ λες να εννοει εμας?’’ ρωτησε ο  comic boy  τον μπατμαν ‘’μαλλον ‘’ τα τελευταια λεπτα ειχανε μαζευτει και αλλα παιδια με εισητηρια για το ινστιτουτο πρεπει να ηταν τουλαχιστον 15 με 20 ατομα ο comic boy  σηκωθηκε πηρε της βαλιτσες του και αρχισε να κατευθηνετε προς την γυναικα όπως τα υπολοιπα παιδια ‘’λοιπον  τωρα που μαζευτηκατε θα ηθελα να συστηθω’’ ‘’εμεις παλι όχι ‘’ψιθυρισε ειρωνικα ένα αγορι με μπλε ματια ,διπλα του η κισσος χασκογελασε ‘’το ονομα μου είναι μαιρη για εσας όμως ειμαι η δοκτορ μαιρη θα φωναζω τα μικρα σας ονοματα και θα δηλωνετε την παρουσια σας υστερα θα ερθετε να παρετε το καρτελακι σας, ενταξει? Ωραια παμε αλικη?’’ ‘’εδώ ειμαι’’ ένα κοριτσι με καστανα μαλλια και γαλαζια ματια προχωρησε προς την δοκτωρ μαιρη ολοι την κοιταζαν και το προσωπο της ειχε γινει κατακοκκινο πηρε το καρτελακι και εκατσε πισω από την δοκτορ μαιρη ‘’πολύ ωραια comic boy?’’ o comic boy χαμογελασε και την πλησιασε ‘’εδώ’’ πηρε το καρτελακι του και σταθηκε διπλα στην αλικη ‘’γεια σου’’ της ειπε ‘’γεια’’ και του χαμογελασε ντροπαλα ‘’giant man ‘’ ένα αγορι που εμοιαζε υπερβολικα στον κυριο μεταξα προχωρησε και πηρε το καρτελακι του λεγοντας ευχαριστω και σταθηκε διπλα του ‘’πολύ ωραια! lefob?’’  ‘’εδώ ειμαι!’’ το κεφαλι του  comic boy γυρισε αυτοματα στην πηγη της φωνης και ειδε τον  lefob φορτωμενο με την βαλιτσα του να προχωραει βιαστικα προς την δοκτορ μαιρη ο comic boy  κοιταξε τον μπατμαν που τον κοιταζε με το ιδιο εντονο τι κανει εδώ πως είναι δυνατον να βρισκετε εδώ περα?

11:32

Η cherry περασε την πορτα του αεροδρομιου παραπατωντας ζαλιταν εντονα από τα γεγονοτα της νυχτας πηγε και εκατσε στην πρωτη καρεκλα που βρηκε,ενιωθε εξουθενωμενη τα χερια της ετρεμαν και ηταν λαχανιασμενη από το τρεξιμο σηκωσε το κεφαλι της και εψαξε για τον πινακα ανακοινωσεων όταν τον βρηκε παρατηρησε μια ομαδα παιδιων πρεπει να είναι από το ινστιτουτο εκανε να σηκωθει αλλα ξαναζαλιστηκε ακουμπησε το κεφαλι της στα χερια της και πηρε βαθιες ανασες ‘’παμε παιδια ‘’ σηκωσε το κεφαλι της και ειδε τα παιδια να προχωρανε προς την πυλη πρεπει να βιαστω σηκωθηκε αποτομα και εκανε να προχωρησει αλλα δεν αντεξε και επεσε στα γονατα όλα γυρω της γυριζαν ‘’cherry τα καταφερες τελικα εε?χμμ δεν μου φενεσαι πολύ καλα παντως ’’ γυρισε και ειδε τον μεταξα ‘’οι μπατσοι σου φταινε για αυτό’’ ‘’ναι σε αυτό εχεις δικιο ηταν λιγο ζωα ελα παμε κουνησου’’ πηρε την βαλιτσα του και προχωρησε η cherry εκανε να σηκωθει αλλα ξαφνικα όλα γυρω της σκοτεινιασαν

Αεροπλανο πρωτη θεση 11 :42

‘’To πιστευεις?d lord εχουμε την πρωτη θεση !!’’ ειπε η κισσος γυρισε και της χαμογελασε παιχνιδιαρικα ‘’φοβερο εε?’’ ‘’ναι!!’’ ο d lord ξαναγυρισε στις σκεψεις του ειμαι σιγουρος ότι ακουσα την μαιρουλα να λεει το ονομα της  cherry ‘’κισσε?’’ ‘’οριστε ‘’ του ειπε χαμογελοντας  τα ματια της ελαμπαν ‘’ακουσες από την δοκτορ από εδώ το ονομα του παιδιου που απουσιαζει?’’ ‘’όχι δεν την προσεχα’’ από την στιγμη που μπηκε στο αεροδρομιο η κισσος δεν ελεγε να φυγει από το πλαί του δεν ειχε προβλημα βεβαια πολύ του αρεσε η εκφραση εντονης δυσαρεσκειας του x mind παρατηρησε τα υπολοιπα παιδια από το καθισμα του ξαφνικα περασε ένα ψηλο αγορι από διπλα του που σκονταψε και εριξε το βιβλιο που κρατουσε ο  d lord το επιασε το αγορι εσκυψε και του ειπε ευχαριστω ο d lord κοιταξε το προσωπο του και παγωσε το αγορι ειχε τα ιδια ματια με την cherry ηταν σιγουρος για αυτό ειχε και του δακτυλιους που περικυκλωναν την κορη και την ιριδα ‘’τα ματια σου? Είναι χρυσα?!’’ ‘’χρυσα?’’ η κισσος εφερε το προσωπο της πιο κοντα στο προσωπο του αγοριου ‘’ωχ ναι δεν το ειχα προσεξει πιο πριν μπατμαν τα ματια σου είναι χρυσα πώς να το προσεξω? αφου βαζεις τα μαλλια σου μπροστα στα ματια σου ’’ ο μπατμαν τους κοιταξε με ένα μπερδεμενο υφος εσκυψε το κεφαλι του μπροστα με αποτελεσμα τα ματια του να καλυφθουν από τα μαλλια του ‘’τι να σας πω δεν το εχω παρατηρησει ‘’ και εφυγε με γοργο υφος

11:43

O lefob μπηκε στην πρωτη θεση του αεροπλανου και εψαξε για μια κενη θεση ,στην αριστερη σειρα ηταν μια θεση που ειχε μεινει, ένα κοριτσι κοιμοταν ειχε γυρει από την μια πλευρα και ειχε σηκωσει την κουκουλα της με αποτελεσμα να κρυβετε το προσωπο της εκατσε διπλα της εβγαλε από την τσαντα του ένα βιβλιο και ανοιξε την πρωτη σελιδα ‘’τι κανεις εδώ?’’ ο lefob  σηκωσε τα ματια του και αντικρυσε τον comic boy ‘’comic boy?!’’ ‘’τι φωναζεις? μερικοι κοιμομαστε’’ το κοριτσι διπλα του ειχε ξυπνησει εξαιτιας του ‘’συγνωμη δεν το εκαν-‘’ με το που γυρισε και αντικρυσε το προσωπο της εμεινε αναυδος  ειχε κατεβασει την κουκουλα και τον κοιταζε θυμωμενα ηταν τοσο ομορφη τα μεγαλα σοκολατενια ματια της ηταν τοσο εκφραστικα και τα καστανοκοκκινα μαλλια που πλαισιωναν το προσωπο της εδειχναν απαλα πολύ θα ηθελε να  τα χαιδεψει το κοριτσι φανηκε να εχει την ιδια αντιδραση με αυτόν , τα χειλη της ανοιξαν ελαχιστα από την εκπληξη και τον κοιταζε παρατηριτικα εψαξε να βρει τα λογια του ‘’συγνωμη’’ ‘’ερμμ ναι οκ δεν πειραζει ετσι και αλλιως δεν ειχα κοιμηθει εντελως’’ του ειπε κοιταζοντας τον εντονα στα ματια ‘’lefob θελω να σου μιλησω ‘’ειπε ανυπομονα ο comic boy ‘’φυσικα ‘’ του απαντησε

12:11

‘’Το αεροπλανο φευγει σε 20 λεπτα!!’’ ‘’ναι το ξερω’’ της απαντησε ο d lord ‘’αχ’’ όλα ηταν τοσο τελεια δεν ειχε φυγει από το πλευρο του  d lord καθουλου, ηταν τοσο ομορφος και ευγενικος ,ο αδελφος της την κοιτουσε παγερα και o new goblin με περιεργια αλλα δεν την ενοιαζε για πρωτη φορα ενιωσε οτι μπορουσε να κανει οτι θελει ‘’λοιπον d lord για πες μου για την ζωη σου?’’ ‘’τι θες να μαθεις?’’ ‘’η οικογενεια σου?’’‘’χμμ η μητερα μου εχει πεθανει‘’ ‘’συλληπητηρια ‘’ του ειπε πιανοντας του το χερι ‘’ο  πατερας σου πρεπει να λυπηθηκε που φευγεις’’ ‘’χμμ μαλλον ναι’’ και τωρα η ερωτηση που την εκαιγε ‘’εχεις κοριτσι?’’εμεινε σιωπηλος λες και το σκεφτοταν υστερα την κοιταξε τα μπλε ματια του φωτιστηκαν με ένα παιχνιδιαρικο βλεμμα τα χειλη του αρχισαν να σχηματιζουν ένα χαμογελο ‘’όχι ειμαι .. χμμ πολύ επιλεκτικος ανθ-’’ ‘’ΔΟΚΤΟΡ ΜΑΙΡΗ?!’’ ακουστηκε μια γνωστη φωνη ‘’κυριε μεταξα ? τι εγινε?’’ ‘’βοηθησε με’’ όλα τα παιδια ειχαν μεινει ακινητα οι κουβεντες ειχαν κοπει η κισσος σηκωθηκε ‘’τι εγινε?’’ ‘’πφφ τι με ρωτας λες και με ενδιαφερει’’ της απαντησε ο d lord ο κ μεταξας μπηκε μεσα από την πορτα και η κισσος ειδε ένα μικροκαμωμενο κοριτσι στα χερια του  το κοριτσι στο οραμα μου! Μονο που τα ρουχα της ηταν λερωμενα και ο κροταφος της ειχε μια μεγαλη μελανια και ηταν παρα πολύ χλωμη παρολα η ομορφια της ηταν φανερη σε ολους ‘’είναι πολύ ομορφη’’ ειπε ψιθυριστα ‘’ποια?’’ ρωτησε ο  d lord ‘’το κοριτσι που κραταει ο κυριος μεταξας ‘’ γυρισε και του ειπε ο d lord σηκωσε το κεφαλι του και κοιταξε το κοριτσι το προσωπο του ξαφνικα παγωσε ‘’CHERRY?! Όχι!! Φυγε από την μεση’’ ειπε στην κισσο και την εσπρωξε ριχνοντας την στο καθισμα πηδηξε μερικα καθισματα και ετρεξε στον κ μεταξα ‘’αφησε την σε μενα ΑΣΤΗΝ ΕΙΠΑ‘’ σχεδον γρυλισε στον κ μεταξα εκεινος χαμογελωντας νωχελικα λες και ηξερε κατι που οι υπολοιποι αγνοουσαν αφησε το κοριτσι και o d lord το σηκωσε σαν πουπουλο  με ένα πολύ ανυσηχο βλεμμα και την ακουμπησε μαλακα στον καναπε

x-mind
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 09 Μαίου 2010 στις 12:23πμ | IP Logged  

Ωραία!!! 

Cherry
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 09 Μαίου 2010 στις 12:27πμ | IP Logged  

thanks!

lefobserver
Forum member
Forum member
Syke

Εγγεγραμμένος/η στις: 01 Σεπτεμβρίου 2008
Περιοχή: Gotham City - Σπηλιά μασκοφόρου ήρωα
Απεσταλμένο: 09 Μαίου 2010 στις 11:40πμ | IP Logged  

Kαταπληκτικό, ελπίζω να βάλεις γρηγορα καινούργια συνέχεια,...

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή lefobserver's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από lefobserver

<< Προηγούμενη Σελίδα από 21 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum