www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

X-MEN
 Anubis Comics Forum : X-MEN
Τίτλος Τίτλος: X-men Νεα -Ανακοινώσεις ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
x-mind
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 02 Μαρτίου 2009
Περιοχή: Νομός Ιωαννίνων
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 13 Απριλίου 2012 στις 1:41πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

οκ λοιπόν το ξέρω. Θα γίνει αν δεν κάνω λάθος του ιούνιο στο τεύχος 50. Προσωπικα είμαι κατά των γκέι γάμων όντας ολίγον θεούσος σε αυτα τα θέματα αλλά οκ. Πάντως απο γκέι ζευγάρια πρέπει να πω ότι στη μαρβελ sπροτιμώ αυτό του shattestar rictor απο το x.factor, γιατί σαν περιοδικό το προτιμώ απο το astonishing x.men. Όσο για το 48 αν το έχει διαβάσει κανείς θέλω να σας πω ότι αν και το περίμενα αρκετό καιρό και νόμιζα ότι θα ήταν καλό λόγω σεναριογράφου. Δεν μου άρεσε, γιατί αν και είδαμε χαρακτήρες που είχαμε αρκετό καιρό να δούμε όπως northstar , cecilia karma αλήθεια είναι ότι με απογοήτευσε γιατί μου φάνηκε πολύ ναιντις και λίγο out of time αφού η ιστορία δεν είχε μεγάλη σχέση με ότι συμβαίνει τριγύρω και επίσης η κι εξήγηση γιατί κάποιοι χαρακτήρει όπως η σεσίλια βρέθηκαν στη νέα υόρκη δεν ήταν ελλειπήσ.

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

Jean Paul
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 23 Απριλίου 2009
Περιοχή: Νομός Πιερίας
Απεσταλμένο: 21 Απριλίου 2012 στις 12:22πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Jean Paul

Εγώ θα τους ευχηθώ βίον ανθόσπαρτον.
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή Jean Paul's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από Jean Paul

x-mind
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 04 Ιουλίου 2012 στις 1:42μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Από τη νεα σειρα του Gampit υπό το σκίτσο του Clay Mann!! Φοβερη φαίνεται!!!

http://www.superherohype.com/news/articles/171459-comics-pre view-of-gambit-1

Το preview!!! Τι λετε;;

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

brainiac
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 15 Απριλίου 2010
Περιοχή: School for Gifted Youngsters
Απεσταλμένο: 04 Ιουλίου 2012 στις 3:27μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Ο Mann με κάθε νέα του δουλειά ξεπερνάει τον εαυτό του!
Εξελίσσεται σε έναν από τους πιο ταλαντούχους νέους artists
της βιομηχανίας. Θέλω να δω πως θα τα πάει με ένα ongoing,
αν θα τα καταφέρει με τα deadlines.

Για το σενάριο φοβάμαι και έχω αμφιβολίες. Ο Asmus δεν
είναι και από τους πλέον αξιόπιστους writers. Μπορεί να
γράψει κάτι πολύ καλό ή κάτι αρκετά μέτριο. Ίδωμεν.

x-mind
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 16 Ιουλίου 2012 στις 4:28μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Εγω απλά θα θαυμάσω το σκίτσο γιατί όσον αφορα το σενάριο περιμένω τα χειρότερα!!!!

x-mind
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 03 Αυγούστου 2012 στις 1:06μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Λοιπόν γεια σας και πάλι αγαπητοι συμφορουμιτες, μετα τις διακοπες στη κερκυρα να και πάλι στην καθημερινοτητα!!! Λοιπόν το νέο της ημέρας, οι X-men:First Class συνεχίζονται με τη νεα ταινια που ονομάζεται X-men The days of future past!!! Ναι θα είναι φοβερη ταινίαα!!!!(Προβλέπω εισοδος της Κιττι στο καστ αλλά για τίποτα δεν μπορουμε να βειμαστε σιγουροι!!!!)

falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 03 Αυγούστου 2012 στις 4:15μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

λένε ότι θα έχει σύνδεση με άλλες ταινίες X-Men (πράγμα για το οποίο ελπίζω), αλλά πιστεύω ότι είναι δύσκολο να δούμε Kitty Pryde, καθώς την έχουμε ήδη δει στο Last Stand.

x-mind
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 03 Αυγούστου 2012 στις 10:03μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Βασικά ναι αλλά αν δεν έχει Γούλβεριν και Κιττι η ταινία θα είναι λίγο ακυρη με το κομικ!! Τεσπα ελπίζω να δουμε την εισοδο μελων όπως ο Κυκλωπας, η Τζην και η Στορμ οι οποίοι στην προηγουμρνη τριλογία θεωρούταν τα τρια βασικά μέλη!! Εξάλου ειναι απαραιτητη η είσοδος νέων μελών στην ομάδα αφου στο τέλος της προηγουμενης ταινίας οι Χ-μεν ειχαν απομείνει με 4 μέλη από τα οποία κανένα δεν ηταν γυνα'ικα! Ε τι στο διάολο πόσες χ-γουμεν εχουν απομεινει;;;

brainiac
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 03 Αυγούστου 2012 στις 10:59μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Πιστεύω ότι με το DoFP μπορούν να αρχίσουν ένα Fox
Cinematic Universe ή όπως θέλουν να το ονομάσουν. Κάνουν τα First Class και την original τριλογία να είναι μέρος του
ίδιου continuity, κάνουν canon και τα Wolverine και με το
time-travel του DoFP διορθώνουν τα λάθη που έκαναν στην 1η
του ταινία (ένα στα γρήγορα που μου έρχεται είναι η Emma,
ας θεωρήσουν canon αυτή του First Class). Win win win for
everybody.

Επίσης, μπορούν να βάλουν και τον old Franklin Richards
όπως το original, ξεκινώντας και ένα ενιαίο σύμπαν με τους
νέους F4 (το Fox Cinematic Universe που έλεγα). Πάλι win.

Επεξεργασμένο από brainiac στο 03 Αυγούστου 2012 στις 11:00μμ

x-mind
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2012 στις 2:45μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Οι νέες Χ-σειρές από το Μάρβελ NOW

All new X-meni(Bendis)

Cable and the X-force(Hopelles,Larocca)

X-men Legacy(αδιάφορο) X-Men Legacy #1 Cover

Απο αυτές μόνο η δεύτερη με ενδιαφέρει αρκετά ενώ τη πρώτη θα τη πάρω μόνο και μονο για να δω τι θα γίνει με το Κυκλωπα!!Εσεις;;;

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2012 στις 3:15μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Απ'οτι εχω διαβασει το All New X-Men θα εχει μια διαφορετικη πλευση για τους μεταλλαγμενους.Θα το ελεγξω,αν και δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αν θα ειναι καλο...(λογου Bendis)
Cable and X-FORCE,αν σταθει στο υψος των περιστασεων οπως και ο προηγουμενος κυκλος τοτε γιατι οχι?!Μονο ο Larroca δεν μου κολλαει.Τον ειχα συνηθισει στον Iron-Man.
To Χ-Men Legacy παραμενει αδιαφορο...

brainiac
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2012 στις 4:35μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Δεν θα πάρω κανέναν τίτλο του Marvel Now! σε τεύχη, ίσως μόνο κανένα #1 όπως Uncanny και All-New και Superior για το   γ@μώτο, μπορεί να τιμήσω
κάποιον τόμο όταν αρχίσουν να βγαίνουν με το καλό. Και φυσικά και θα τα διαβάζω πειρατικά.

Περιμένω να δω τι θα λένε τα Uncanny, All-New, Indestructible, Avengers και New Avengers, Superior ή όπως το ονομάσουν, το Thor, το Iron Man, την
νέα σειρά των
Gillen/McKelvie, το Cable & και όποιο άλλο θυμηθώ.
:P

Επεξεργασμένο από brainiac στο 07 Οκτωβρίου 2012 στις 4:43μμ

<< Προηγούμενη Σελίδα από 19 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum