www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

SPIDER-MAN
 Anubis Comics Forum : SPIDER-MAN
Τίτλος Τίτλος: Ωριμοτητα ή ανωριμοτητα? ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 10 Οκτωβρίου 2010 στις 2:03μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

human torch31 έγραψε:
spiderman 2099 έγραψε:

dikio exi afou opio orimos einai o iro-man

ναι αλλα ο iron man οποτε ειχε προβληματα, το εριχνε στο ποτο για να ξεχαστει και να ξεφυγει απο αυτα. αυτο δεν το λες και ωριμοτητα...

Αυτο εγινε μια φορα μονο. Στο story-arc "Demon In A Bottle".  Εκει δειχνει το προβλημα του αλλα και οτι κατεφερνει να το αντιμετωπισει. Δεν ξερω αν υπαρχει ακομα σε TPB. Εγω προλαβα τη δευτερη επανεκτυπωση, αλλα ακουσα οτι ειναι out of print. Βγηκε το 1979 και εχει εναν Romita Jr. στα καλυτερα του και οχι τον συνηθισμενο που κανει τραπεζοκεφαλα...
Αλλα και το σεναριο ειναι εξισου πολυ καλο. Πραγματικα ο David Michelinie και ο Bob Layton δινουν ρεστα. Σαφως ενα απο τα πρωτα δειγματα ωριμοτητας της Marvel και το λεω εγω που τις περισσοτερες φορες εχω απογοητευτει πολυ απο τα comics της Marvel...

DLord
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 03 Μαρτίου 2010
Απεσταλμένο: 10 Οκτωβρίου 2010 στις 5:09μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην DLord

file ,den borw na katalavw pou tin blepeis tin anorimotita tou Parker sto Civil War ,o an8rwpos paleuei gia kapoia idanika alla telika apedix8ei pws o Iron Man ton xrisimopioise kai gia auto allazei stratopaida .To Civil War to exw kanei metaptixiako .

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 10 Οκτωβρίου 2010 στις 6:48μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Δεν μιλαω για το Civil War αλλα το Spiderman: Civil War. Γιατι δειχνει οτι ειναι τοσο ανωριμος που φτανει στο σημειο της υποκρισιας και της εθελοτυφλιας.

Μιας και το εχω διαβασει μαζι με εναν κολλητο μου συμφωνουμε απολυτα στο οτι ειναι ανωριμος.

Θα σου κανω copy paste το κειμενο.

Για πάμε στο Spiderman Civil War και την ηλίθια ηθική του Πάρκερ!!!

Πρώτα απ όλα πριν το Civil War έχει γίνει κολλητάρι του Σταρκ.Επειδή ο Σταρκ τον βοήθησε και του έδωσε το σπίτι του να μένει με την θεια και την Μάρυ Τζέιν.Ο Σταρκ τον αντιμετωπίζει σαν ισάξιο του και τον πέρνει μαζί του στον πρόεδρο της Αμερικής που είναι να συζητήσουνε για το registration act.Ο Πάρκερ συμπεριφέρεται σαν 14 χρονο.Και εγώ να ήμουνα στη θέση του Σταρκ σαν μαλάκα θα τον αντιμετώπιζα.Βγαίνοντας του λέει ο Τόνυ "αυτό και αυτό με τις μάσκες.Μαζί μου ή εναντίον μου?" και βλάκας ο ηλίθιος ο φλώρος αντί να πάρει μια απόφαση σαν άντρας 30 χρονών ή αντί να το συζητηήσει πιο διεξοδικά με τον Τόνυ,ρωτάει τη θεια του και τη γυναίκα του και τελικά κάνει αυτό που του λέει η θεια!!!!
(να διευρκινήσω ότι το χώσιμο είναι στον Σπάιντερμαν και όχι στον Στραζύνσκι.Πέρα από την αμερικανιά που έβαλε ο JMS κατά άλλα δεν φταίει γιατί δεν κάνει κάτι που έιναι out of character.)

Πάει λοιπόν με τον Σταρκ.Γίνεται η πρώτη μεγάλη μάχη στο Civil War.Και ο Πάρκερ δεν ξυπνάει ούτε από το θάνατο του Γολιάθ ούτε από το τερατούργημα του Θορ...ΟΧΙ!!!!!Ξυπνάει γιατί δεν μπορεί να αντιμετωπίσει τον Κάπταιν Αμέρικα στη μάχη,γίνεται και μια άθλια μάχη όπου ο Καπ βάζει κάτω τον Σπάιντερμαν λες και δεν υπάρχει πλέον spider sense,και καθώς του πετάει την ασπίδα σκέφτεται "Μου πετάει το σύμβολο του έθνους!!!!".Πάει στον Σταρκ και του λέει θέλω να δω που τους κρατάς φυλακισμένους τους μη registered superheros και ο Σταρκ,γιατί πρέπει ο Σταρκ να φανεί το κατακάθι και ο Καπταιν ο καλός πατριώτης που έχει ηθική και τις λοιπές πίπες,λέει I ve been busy...

Τον πάει τελικά και το πρόβλημα του Σπάιντερμαν ποιο είναι???ότι δεν περνάνε από δίκη!!!Ναι και στο επόμενο εξώφυλλο είναι φάτσα κάρτα ο γνστός mass murderer Punisher,με αυτόν γιατί δεν έχει πρόβλημα που δεν δικάζεται ή που σκοτώνει αβέρτα...Λέει και μια μαλακία ο Ριντ για ένα θειο του...δηλαδή τι πίπες είναι αυτές!!!!?????

Γαμώ την ηθική σου βλάκα φλώρε Πάρκερ!!!!Grow up a little γαμώ το θεό σου!!!!πραγματικά μετά από αυτό ΔΕΝ ξαναδιαβάζω Σπάιντερμαν εκτός αν αποφασίσουν ότι είναι ηλίθιο αυτό το πράμα.Αυτό δεν είναι ηθική που έχει ο Σπάιντερμαν είναι εθελοτυφλία είναι υποκρισία...Δηλαδή για να τονώνει το εγώ του ότι είναι διαφορετικός και καλά από τους άλλους πρέπει να το παίζει λες και δεν ξέρει κάποια πράματα..Όταν όμως έμαθε ότι ο Νόρμαν του πήδηξε την Γκούεν δεν είδα καμιά ηθικολογία ή όταν η Μέι έφαγε την σφαίρα...Αλλά ο Σταρκ είναι ανήθικος ναι...Ναι ρε φλώρε με τα κόκκινα ο Σταρκ όμως έφαγε την ροχάλα από τη μάνα του παιδιού που πέθανε ούτε εσύ ούτε ο παλιο παπάρας ο Στιβ,άλλος από κει...Ο ηθικός που έπερνε μαζί του στον Β παγκόσμιο ένα παιδάκι 14 χρονών!!!!Ναι καλά διαβάσατε τόσο ήτανε ο Μπάκυ τότε...

Ταμπακέρα:Πάρκερ άι γαμήσου και συ και ηθική σου!!!!Σκατόφλωρε αμερικάνε!!!Πιο αμερικανάκι υπερήρωας δεν υπάρχει..Ακόμα και ο Σούπερμαν είναι πιο άντρας από σενα βλάκα Πάρκερ!!!Επίσης δεν μας είπανε τι γνώμη έχει ο Πάρκερ για το θάνατο τον παιδιών από τους παπάρες υπερήρωες...καθόλου το αποφύγανε!!Γιατί κύριοι?Γιατί ο Σταρκ πρέπει να είναι το καθίκι για να ανεβεί ο άλλος σκατό φλωρος ο Στιβ???Μπάκυ ρεεεεεεεεεεεεε!!!Γεια σου ρε μάγκα Μπρου που τον έφαγες τον μαλάκα τον Στιβ έστω και για 25 τεύχη...Και μ άρεσε στο Civil War το χώσιμο του Πάνισερ,"ναι μαλάκα μου εσύ πολέμησες στο β παγκόσμιο όταν ήδη ο πόλεμος γύρναγε προς τους συμμάχους εγώ πολέμησα στο Βιετνάμ..άλλο πράμα το Βιετνάμ".Και όταν έφερε το Καπ τα καθίκια ο Πάνισερ τα καθάρισε και είχε προόβλημα ο Ρότζερς ναιαιαιαια γιατι ο Πάνισερ είναι "murderous son of a bitch"..αλλά όταν σκάσαν οι Thunderbolts όλοι είπαμε μα τι καθικιές κάνει ο Σταρκ???γιατί κύριοι δεν βάλατε να σκάνε τα καθίκια στο event αλλα το βάλατε μόνο στο τεύχος του Πάνισερ...μη πέσει η ηθική του Στιβ και του Πάρκερ????

Όταν έχεις τον Λόγκαν και τον Μέρντοκ,τον Μέρντοκ τον Boy scout και δικηγόρο,να σου λένε ότι ξέρεις κάτι "Πάντα θα υπάρχει έγκλημα.Αλλά καλύτερα αυτός που είναι αρχηγός του εκγλήματος να μου "χρωστάει" και να μπορώ όταν ξεφύγει να του πω ώπα κατί είπαμε" μια απόλυτα αληθινή οπτική το πως λειτουργεί ο κόσμος ε ρε πούστη μου απαιτείς να μην τρως κοροιδία στη μάπα...Δηλαδή τόσες κουβέντες έχει κάνει ο παπάρας ο Σπάιντερμαν και με τον έναν και με τον άλλο δεν κατάλαβε και δεν κέρδισε τπτ!!!????Τόσο ζώο είναι????.Και μετά σου λέει ο γκαβός.Ποια δικαιοσύνη εδώ βάλανε τον Νόρμαν να ελέχει τα πάντα,τι να κάνω εκτός από το να τους σκοτώνω???!!!

Ζητώ συγνώμη εάν βγηκά εκτός και ίσως πειράξει κάποιους φαν του Σπάιντερμαν το βρίσιδι που έριξα.Αλλά ρε μάγκες πραγματικά πείτε μου αντικειμενικά εάν έχω άδικο...Πραγματικά δεν αντέχω άλλο να διαβάζω τέτοιες πίπες..Είμαι 23 χρονών,ξέρω τι μου γίνεται,θέλω να διαβάζω κάτι το οποίο ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα όταν έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του ανθρώπου κάτω απ τη μάσκα.Που είναι το responsibility στους αθώους κύριε Πάρκερ???όπως είπα και στο θρεντ για το Civil War τουλάχιστον ο Τόνυ πήρε την ευθύνη..Έκανε λάθη τραγικά...Αλλά τουλάχιστον έκανε και κάτι..Δεν καθότανε να ηθικολογεί χωρίς ουσία.Γιατί άλλο η ηθική άλλο η ηθικολογία.

ΥΓ:Για να μην θυμηθώ το "βιασμό" του Καναδού Λόγκαν στο Secret War για ανεβεί ο παπάρας(αυτό στο θρεντ για τη τριχόμπαλα)...Α και στο Secret War αλήθεια ο κύριος Πάρκερ έστω και κάτα από mind wash τι έ΄κανε και ο κύριος Ρότζερς??δεν μας είπες κουφάλα Μπέντις ε?Μόνο ο Φιούρι έφταιγε και έπρεπε να πάει φυλακή???Γιατί αν θυμάμαι καλά με τη θέληση τους πήγανε...

new goblin
Forum member
Forum member
BANNED!

Εγγεγραμμένος/η στις: 22 Νοεμβρίου 2009
Περιοχή: Stark
Απεσταλμένο: 10 Οκτωβρίου 2010 στις 6:54μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην new goblin

tn mazi pou eleges captain america vs spiderman tin ida sto youtube kai exi dikio,

THE
AMAZING
SPIDERMAN      
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή new goblin's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από new goblin

DLord
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 10 Οκτωβρίου 2010 στις 7:43μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην DLord

ok Re Batman ,to katalavame ,den ton pas ton Parker ! Alla pragmatika den boresa na diakrinw oute ena epixeirima pou na apodikniei tin anorimotita tou Spider-Mna kato apo olo auto to brisidi .Mas les poso dikio eixe o paparas o Stark pou prospa8ise na kanei olous tous superheros batsonia twn americanwn kai sto telos paredose ta skiptra ston Osborn o opoios xrisimopoiouse katadikous foniades gia na kanei tis bromodoulies tou Stark .
Re file ,o Parker mia zwi itan monos tou sto dromo ,poli liges kai siggekrimenes itan oi fores pou itan me ta <<megala kefalia>> ,mia zwi eixe enoxes gia tous 8anatous olwn oswn gnorizan to mustiko tou i itan guro tou kai tis megaliteres apofasis gia tin zwi tou ws Spiderman den tis eperne pote monos giati i3ere pws 8a anatreψoun kai tis zwes allwn .Auto egw den to lew anorimotita ,otan prokeite na pareis mai apofasi pou 8a alla3ei rizika tin zwi tou dupla sou ofileis toulaxiston na tou to peis .
Kai se parakalw min siggrineis anomia pragmata .Siggrineis ton Superman ,ton poioamericanaki uperirwa stin istwria tou planiti me ton Spider-Man pou ton kinigane mia zwi kai ex8roi kai nomos .O cap ma exoxlisr twra pou ton ei8elan oi amerikanoi gia udolo .Poios rotise Ton Captain America an ei8ele na ginei to diaxroniko eidolo twn a3iwn ,kafou den to xei to xarisma ,pioni itan kai einai .

Tespa ,fenete pws oi apoψeis sou peri Spider-man einai ba8ia rizomenes kai den exw kamia ore3i na ka8ome na xalieme gia tin epitixia tou Spider-Man kai to poso exei epireasi i uperproboli tou tin apoψi twn anagnostwn .

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 11 Οκτωβρίου 2010 στις 12:12πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Δικαιωμα σου να εχεις την γνωμη σου και την σεβομαι απολυτα. Αλλα μη λες οτι ο Cap ειναι πιονι. Εχει εναντιωθει απειρες φορες στη κυβερνηση. Και αν μου ελεγες πριν 5 χρονια να διαβασω Cap, θα σε σκυλοβριζα και θα σε ελεγα αμερικανακι. Αλλα τωρα που τον ειχε ο Brubaker, θα σου ελεγα: "Δικος μας εισαι! Ελα να σε αγκαλιασω!".

Να θυμασαι ενα πραγμα. "In Bru... We Trust..."

DLord
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 11 Οκτωβρίου 2010 στις 12:41μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην DLord

ti na pw ,o ka8enas exei tin gnomi tou kai tis apoψeis tou .Einai kalo pou den simfonoune oloi se ola kai etsi diatiroume tin dimiourgikotita mas xari stis diafores mas . Na mou ziseis randomDCE !

Εάν θέλετε να απαντήσετε σε αυτό το θέμα, πρέπει πρώτα σύνδεση
Εάν δεν είστε ήδη εγγεγραμμένος χρήστης, πρέπει πρώτα Εγγραφή

<< Προηγούμενη Σελίδα από 2
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum