www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ
 Anubis Comics Forum : ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ
Τίτλος Τίτλος: Ultimate universe ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
The Dark Knight
Forum member
Forum member
Gotham’s Knight

Εγγεγραμμένος/η στις: 04 Απριλίου 2009
Περιοχή: Gotham City - Σπηλιά μασκοφόρου ήρωα
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 07 Σεπτεμβρίου 2011 στις 5:15μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην The Dark Knight

odis-man έγραψε:
The Dark Knight έγραψε:
Θέλω να κάνω μια ερώτηση.Όταν είχαν βγάλει το Ultimate
παλαιότερα και το σταμάτησαν μήπως θυμάστε σε ποια ιστορία
έγινε?

to ultimate ti? gine pio sygekrimenos an theleis.

nai, exei ksekinhsei edw k ena mhna seira ultimate comics hawkeye k to prwto teyxos eixe parei tis kalyteres kritikes.
kalh h stolh tou original, alla tou ultimate (h twrinh stolh, giati eixe 2 alles prin, mia stous ultimates k mia stous ultimate avengers) einai pio...realisthkh k pio badass.
Ultimate Spiderman εννοούσα.Το είχαν βγάλει παλαιότερα αλλα το σταματήσανε και θέλω να μάθω σε ποιά ιστορία έγινε αυτο

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή The Dark Knight's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από The Dark Knight Επισκεφτείτε την The Dark Knight's Αρχική σελίδα του/της

AngelCyke
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 04 Δεκεμβρίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 22 Ιανουαρίου 2012 στις 11:15μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

Βλέπω ότι το ψιλοαφήσαμε αυτό το threadάκι. Όσοι ασχολείστε με το "Ultimate Universe" της Marvel (θα ακολουθήσουν SPOILERS) προφανώς γνωρίζετε ότι τον Αύγουστο του 2011 έλαβε χώρα ένα δεύτερο Relaunch (revamp αν θέλετε) των Ultimate σειρών και από "Ultimate Comics Universe", το σύμπαν μετονομάστηκε σε "Ultimate Comics Universe Reborn".  Αυτό συνέβη αμέσως μετά την έκδοση του "Ultimate Comics: Fallout", ένα limited series 6 τευχών που αφορά τον απόηχο του θανάτου του (πιθανώς) πιο σημαντικού ήρωα του "Ultimate Universe", που δεν είναι άλλος από τον Spider-Man (Το "Death of Spider-Man" ήταν ένα καταπληκτικό story arc, κατά τη γνώμη μου). Στη συνέχεια, ακολούθησε το "Ultimate Hawkeye", ένα limited series 4 τευχών με πρωταγωνιστή τον αγαπημένο bad-ass τοξότη. Από τον Σεπτέμβρη του 2011 έως και τώρα εκδίδονται 3 ongoing series, τα "Ultimate Comics: Spider-Man", "Ultimate Comics: X-Men" και "Ultimate Comics: Ultimates", όπου πρωταγωνιστούν οι ομώνυμοι ήρωες. Όποιος είναι φαν του Ultimate Universe (όπως εγώ προφανώς ) και παρακολουθεί τις εξελίξεις που συμβαίνουν στην απέναντι πλευρά του Αντλαντικού, τι έχει να πει για το πρόσφατως ανανεωμένο (και γεμάτο εκπλήξεις, ειδικά στο Ultimate Comics: X-Men #6) Post-Relaunch Ultimate Comics σύμπαν? Καλό, μέτριο, κακό? Ακούω απόψεις....

Επεξεργασμένο από AngelCyke στο 25 Ιανουαρίου 2012 στις 11:27πμ

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Απεσταλμένο: 23 Ιανουαρίου 2012 στις 3:02μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Το "Ultimate Universe",δεν το προτιμω λογου οτι εχουν γινει κατι γεγονοντα που ειναι ''καθαρα'' προχειροδουλειες της Μαρβελ(βλεπε Ultimatum).Εχει σκοτωσει τους μισους υπερηρωες σε αυτο το συμπαν(Παναγια μου,αλλα οχι και τον Γουλβεριν!),και γενικα θεωρω οτι δεν επρεπε καν να υπαρχει!Τι ''μια νεα ματια στους χαρακτηρες'' και τις πιπες που δηλωνει ο Μπεντις?
Παντως για να μην ειμαι μονοπλευρος μ'αρεσουν οι ''Ultimates'' του Μιλλαρ, και το ''Ultimate Comics : Spiderman'' μεχρι τον Π.Π και το ''Death Of Spiderman''.

falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 23 Ιανουαρίου 2012 στις 4:38μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

ήμουν μεγάλος λάτρης του Ultimate Universe και έλεγα ότι θα πάρω τα πάντα σχετικά με αυτό. όταν μια αποφράδα ημέρα.... έπεσε στα χέρια μου το Ultimatum!!! δε ξέρω αν όσα εκδόθηκαν μετά απ' αυτό, αξίζουν ή όχι, εγώ πάντως δε πιστεύω ότι θα ασχοληθώ μαζί τους.

brainiac
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 15 Απριλίου 2010
Περιοχή: School for Gifted Youngsters
Απεσταλμένο: 23 Ιανουαρίου 2012 στις 6:14μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Λοιπόν, προς το παρόν έχω διαβάσει ότι έχει βγει στην νέα
Ultimate εποχή, συμπεριλαμβανομένου και του Fallout. Έχω
να πω μόνο τα καλύτερα. Από εκεί που τα Ultimate Spider-
man του Bendis ήταν ΠΆΝΤΑ υπέροχα, τώρα με τον Miles
αγγίζουν την τελειότητα.

Το Ultimate X-Men είναι ο τίτλος που πάντοτε έλειπε από
το UU. Διασκεδαστικός, με σκοτεινούς τόνους, έντονο
γράψιμο από τον Spencer, ένα νέο αστέρι των κόμικς και
ένα ενδιαφέρον ρόστερ.

To #1 των Ultimates μου φάνηκε εξαιρετικό ενώ η συνέχεια
μου φάνηκε μέτρια. Ωστόσο το #4 ήταν άψογο ενώ και το νέο
arc είναι πολλά υποσχόμενο. Το art είναι σε όλα τα τεύχη
ποίημα.

Το Hawkeye δεν μου άρεσε. Ευτυχώς που ήταν limited.

AngelCyke
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 18 Φεβρουαρίου 2012 στις 2:58μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

falconara90 έγραψε:
ήμουν μεγάλος λάτρης του Ultimate Universe και έλεγα ότι θα πάρω τα πάντα σχετικά με αυτό. όταν μια αποφράδα ημέρα.... έπεσε στα χέρια μου το Ultimatum!!! δε ξέρω αν όσα εκδόθηκαν μετά απ' αυτό, αξίζουν ή όχι, εγώ πάντως δε πιστεύω ότι θα ασχοληθώ μαζί τους.

Γιατί βρε Falconara τέτοιο μίσος για το Ultimatum?? Ok, δε λέω ήταν πολύ σοκαριστικό (μέχρι και cannibalism είδαμε) αλλά έφερε πολλες αλλαγές και πολύ originality στο Ultimate Universe, διαφοροποιώντας το ακόμα πιο πολύ από το Mainstream Universe. Όσον αφορά τους (υπερβολικά πολλούς) θανάτους τώρα, όντως το παραχέσ@νε (Κλάααααμα εγώ που πέθανε ο Ultimate Cyclops ), αλλά οι μισοί από αυτούς πάω στοίχημα ότι θα επανέλθουν κάποια φάση.. Εγώ τα έχω παίξει τώρα με το Ultimate Comics: X-Men #7, που κυκλοφόρησε προχθές.. Πολλές ανατροπές βρε παιδάκι μου.. Για να δούμε

Επεξεργασμένο από AngelCyke στο 18 Φεβρουαρίου 2012 στις 2:59μμ

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 7:24μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

δε λέω, ακόμα και η εταιρία είχε πει ότι έβγαλαν το Ultimatum γιατί από κάποιο σημείο και μετά το Ultimate Universe είχε αρχίσει να ακολουθεί τη πορεία του αρχικού κόσμου και ήθελαν να το αλλάξουν. αλλά ρε π@@στη μου, κάν' το διαφορετικά και με περισσότερο τακτ. μη του γ@μ@ς ότι έχει και δεν έχει! βασικά χαίρομαι που σκότωσαν τον σκατόφλωρο τον Cyclops (ποτέ δε τον γούσταρα), αλλά ακόμα βγάζω καπνούς απ' τα νεύρα μου που σκότωσαν τον Wolverine. ΓΚΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ................

AngelCyke
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 7:29μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

Πω πω θα πλακωθούμε τώρα!! Εγώ για το ανάποδο χαίρομαι!! Πού μένεις, να περάσω να τα "πούμε ένα χεράκι"??    

Λοιπόν, στην πράξη τώρα, καταλαβαίνω ότι το Ultimatum σε νευρίασε, σε απογοήτευσε, οτιδήποτε, αλλά αν έχεις χρόνο, ξεκίνα να διαβάζεις τα νέα Ultimate Comics.. Δε θα απογοητευτείς.. Θα βρεις ένα χαρακτήρα που μοιάζει πολύ στον Wolverine κιόλας

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 20 Φεβρουαρίου 2012 στις 3:12μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

όποιος θέλει να "τα πούμε ένα χεράκι", θα με βρει ως επισκέπτη στο Comicdom Con Athens
εννοείς έναν ξανθό με νύχια παρόμοια με του wolverine?

AngelCyke
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 20 Φεβρουαρίου 2012 στις 4:59μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

Ναι είναι ο .......

deadpool max
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Δεκεμβρίου 2011
Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Απεσταλμένο: 20 Φεβρουαρίου 2012 στις 8:31μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην deadpool max

και εγω απογγοητευτηκα απο την μαρβελ με το ultimatum απολυτη συγκρουση και δεν θελω να παρω τα υπολοιπα ειναι βλακιες μετανιωσα που δεν πηρα το the road to civil war...
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή deadpool max's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από deadpool max

AngelCyke
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 20 Φεβρουαρίου 2012 στις 11:32μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

Ε όχι και βλακείες ρε deadpool max!! Εγώ το έχω ξαναπεί, το Ultimatum είναι για λίγους! Και πριν με κράξετε, δεν εννοώ ότι "λίγοι μπορούν να κατανοήσουν το νόημα που υποβόσκει σε ένα τόσο παρεξηγημένο story ark" και ΠΟ&^%ΕΣ ΜΠΛΕ, απλά εννοώ ότι λίγοι τη βρίσκουν με τη σαπίλα, τον τσαμπουκά και  το πόσο σοκάρει αυτό το Story.. Ναι, εμένα το Ultimatum μου άρεσε.. Σε άλλους δεν άρεσε, κατανοητό.. Αλλά όχι και βλακείες!!

<< Προηγούμενη Σελίδα από 8 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum