www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ
 Anubis Comics Forum : ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ
Τίτλος Τίτλος: Ultimate universe ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 21 Φεβρουαρίου 2012 στις 2:47μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

διάβασα μόνο το Ultimatum. όχι τα υπόλοιπα. ένα απ' τα κακά που έχει, είναι ότι για να το παρακολουθήσεις χωρίς να χαθείς, πρέπει να διαβάσεις και τα υπόλοιπα. με λίγα λόγια σου κάνει τα side stories υποχρεωτικά. πίστεψε με, δε το εκτίμησα αυτό.... μπορεί αν διαβάσω τα side stories, να μου αρέσει σε τελική, αλλά δε θα το κάνω ακόμα.

brainiac
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 15 Απριλίου 2010
Περιοχή: School for Gifted Youngsters
Απεσταλμένο: 21 Φεβρουαρίου 2012 στις 3:21μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

falconara90 έγραψε:
διάβασα μόνο το Ultimatum. όχι τα
υπόλοιπα. ένα απ' τα κακά που έχει, είναι ότι για να το
παρακολουθήσεις χωρίς να χαθείς, πρέπει να διαβάσεις και
τα υπόλοιπα. με λίγα λόγια σου κάνει τα side stories
υποχρεωτικά. πίστεψε με, δε το εκτίμησα αυτό.... μπορεί
αν διαβάσω τα side stories, να μου αρέσει σε τελική, αλλά
δε θα το κάνω ακόμα.

Ακριβώς ένα από τα πράγματα που με ενοχλούσαν! Υποτίθεται
ότι τα tie-ins είναι για να διαβάσεις μια παράλληλη
ιστορία που αφορά τα κεντρικά γεγονότα ή την ίδια ιστορία
από διαφορετική σκοπιά.

Και πέρα από αυτό, ήταν ένας αχταρμάς. Γινόντουσαν out-
of-character πράγματα. Και το τέλος του tie-in με τον
Spider-man είναι και επίσημα από τα χειρότερα κόμικς/
βιβλία που έχω διαβάσει. Αν και είναι κόμικ μερικών
χρόνων, δεν θέλω να κάνω spoiler.

deadpool max
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Δεκεμβρίου 2011
Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Απεσταλμένο: 21 Φεβρουαρίου 2012 στις 9:08μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην deadpool max

εγω λεω πως δεν εχουν καποιο ιδιετερο στορυ (δεν εχω διαβασει και πως εφτασε ως εκει) και το μονο που γινεται ειναι να σκοτωνονται ολοι οι ηρωες... δηλαδη ελεος να πεθανει και ο wolverine; μα ο wolverine;;;;;;; ελεος... και το αλλο που λεω ειναι πως με το ultimatum δεν θα ξανα ασχοληθω γιατι διαβασα αυτο και μετα πρεπει να παρω και τα αλλα τρια να εχω μια ολοκληρωμενη αποψη... παντος γενικα τα stories ειναι καλα ολου του υπολοιπου universe... και δεν το εννοουσα πως ειναι βλακεια γενικα για καποιους δεν ειναι οσοι ασχολουνται με αυτο το ξερουν καλυτερα... εγω παντος λεω πως σε ενα τοσο ωρεο universe της marvel δεν μου αρεσε το ultimatum... εγω αυτα ειχα να πω αν διαφωνειτε σχολιαστε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή deadpool max's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από deadpool max

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 22 Φεβρουαρίου 2012 στις 3:23μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

θα είμαι ειλικρινής. το Ultimate Universe έχει γενικότερα πολύ ωραιές ιστορίες. ένας απ' τους λόγους που δε μου άρεσε το Ultimatum ήταν αυτός. διάβαζα ότι ήταν το πρώτο μεγάλο event του Ultimate Universe που θα φέρει μεγάλες αλλαγές και έλεγα "ωραία, θα είναι μαμάτο!!!".... και διαβάζω αυτό!!! μια ιστορία που δεν μπορείς να παρακολουθήσεις, όπου σε κάθε τρία καρέ πεθαίνει και ένας υπερήρωας με τους πιο ηλίθιους τρόπους (βλ. Doctor Strange). αν αναλογιστεί κανείς ότι το έγραψε και ο Jeph Loeb, που αυτό και μόνο αναπτέρωνε τις ελπίδες μου για το καλύτερο, ε τότε στη καλύτερη των περιπτώσεων νοιώθω απογοητευμένος.

deadpool max
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Δεκεμβρίου 2011
Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Απεσταλμένο: 22 Φεβρουαρίου 2012 στις 8:33μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην deadpool max

ε ετσιιι... εχει πολυ καλες ιστοριες ολο το ultimate universe αλλα με αυτο μου χαλασε την εικονα που ειχα τελος παντον ο καθενας εχει την αποψη του εγω παντος συμφωνω με τον falconara!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή deadpool max's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από deadpool max

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 23 Φεβρουαρίου 2012 στις 1:09πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

falconara90 έγραψε:
αν αναλογιστεί κανείς ότι το έγραψε και ο Jeph Loeb, που αυτό και μόνο αναπτέρωνε τις ελπίδες μου για το καλύτερο, ε τότε στη καλύτερη των περιπτώσεων νοιώθω απογοητευμένος.

O Loeb, πλεον ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΛΑ. Ακομα και ο Red Hulk δεν ειναι ενα κακο ασχημο ονειρο. Ανηκει στην κατηγορια των ΤΡΑΓΙΚΩΝ ονειρων.

Loeb, συνεχισε να την παιζεις, αγορι μου. Κι εμεις θα συνεχισουμε να σε αγνοουμε...

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 23 Φεβρουαρίου 2012 στις 5:28μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

δυστυχώς, αυτό είναι μια τραγική αλήθεια. αυτό το καταλογίζω στο θάνατο του γιού του. από τότε άρχισε να πέρνει τη κάτω βόλτα.

AngelCyke
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 04 Δεκεμβρίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 23 Φεβρουαρίου 2012 στις 6:15μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

Λογικό είναι ρε παίδες.. Έχασε το παιδί του ο άνθρωπος, απορώ πώς γράφει ακόμα.. Στο Ultimates 3 (που επειδή είμαι ανώμαλος μου άρεσε ) φαίνεται ξεκάθαρα πώς τον έχει επηρεάσει η απώλεια του γιου του. Θυμάμαι όταν έμαθα τα νέα για το παιδί του (δεν το γνώριζα το γεγονός για κάποια χρόνια, το έμαθα το Μάρτιο του 2008, πάνω που ολοκήρωσα το Superman/Batman της Anubis, το 2ο Story Ark αν δεν κάνω λάθος) κατέβασα το Issue #26 από το Superman/Batman, που το είχε γράψει ο Sam.. Ωραίο τευχάκι ρε παιδιά, συμμετείχαν μέσα πολλά άτομα προς τιμήν του Sam (Whedon, Cassaday,  Churchill, Johns, Lee, Meltzer, Sale, Turner και φυσικά ο Loeb). Είχε μέσα και το "Sam's Story", που με συγκίνησε πολύ. Όσοι δεν το έχετε διαβάσει, ρίξτε του μια ματιά, αξίζει πραγματικά..

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 23 Φεβρουαρίου 2012 στις 11:52μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Το εχω διαβασει και ειναι πολυ καλο. Αλλα αυτο δεν δινει δικαιωμα στον Loeb να μας ξενερωνει...

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 24 Φεβρουαρίου 2012 στις 12:06πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

έλα ρε συ Μπάτμαν. μην είσαι τόσο σκληρός. τον γιο του έχασε ο άνθρωπος. όπως και να το κάνεις, ένας γονιός δεν αναρώνει ποτέ απ' αυτό. είναι λογικό να έχουν επηρεαστεί οι συγγραφικές του ικανότητες.

AngelCyke
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 04 Δεκεμβρίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 24 Φεβρουαρίου 2012 στις 1:36πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

Well said, falconara.. Προφανώς και έχει επηρεαστεί, ούτε συζήτηση για αυτό.. Απορώ που βρίσκει το κουράγιο και ασχολείται ακόμα με κόμιξ.. 

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 24 Φεβρουαρίου 2012 στις 4:19μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

τα κόμιξ είναι η δουλειά του. σου λέω εγώ, ότι τα σταματάει. τι θα κάνει μετά?
ποιός ξέρει? μπορεί να χρησιμοποιεί τη δουλειά σαν παρηγοριά.

<< Προηγούμενη Σελίδα από 8 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum