www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

Γενικά
 Anubis Comics Forum : Γενικά
Τίτλος Τίτλος: Anubis comics forum stories #2 (Κλειδωμένο μήνυμα Κλειδωμένο μήνυμα) ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
brainiac
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 15 Απριλίου 2010
Περιοχή: School for Gifted Youngsters
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 15 Οκτωβρίου 2011 στις 2:58μμ | IP Logged  

falconara90

spiderman 2099
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 26 Σεπτεμβρίου 2010
Περιοχή: Μέση Γη
Απεσταλμένο: 15 Οκτωβρίου 2011 στις 3:30μμ | IP Logged  

ipa na ftiaxo kai ego mia istoria den nomizo na einai kali alla i prospathia metrai,egrapsa ligo tin sinexia tha tin valo to apoegema i avrio iparxoun kai kapia orthografika lathi

Πριν πολλά χρονιά πάνω στην γη υπήρχε μια χωρά που την λέγανε Anubis. Εκει ζούσαν διάφορα μαγικά πλάσματα μαζί με τους ανθρώπους ειρηνικά άλλα αυτό δεν κράτησε για πόλη. Ένας μάγος εμφανίστηκε από το πουθενά και άρχισε να στρατολογεί πλάσματα από διάφορες φίλες,Τα νέα έφτασαν στο βασίλειο forum και ο βασιλιάς του βασιλείου forum υποψιάστηκε τι μπορεί να θέλει ο μάγος και έστειλε τον πιο γενεο από τους άντρες του να παι να βρει πληροφορίες και να έρθει να τις πει στον βασιλιά και έτσι έγινε. Την επόμενη μέρα ο ιππότης falconara ξεκίνησε το ταξίδι του.

einai kapos mikri i arxi alla den mou erxodan kati allo,vasika kati mou irthe alla varimoun na grapso

Επεξεργασμένο από spiderman 2099 στο 15 Οκτωβρίου 2011 στις 3:31μμ
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή spiderman 2099's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από spiderman 2099

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 15 Οκτωβρίου 2011 στις 5:05μμ | IP Logged  

falconara90... Δεν εχω λογια! Γ@μ@ει! Δερνει! Τσοντιαζει! Βιαζει... Απλα υπεροχη ιστορια... Πολυ καλο, αν και με εκανες Bruce Wayne... Πολυ καλο...

falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 15 Οκτωβρίου 2011 στις 5:30μμ | IP Logged  

αν δε σ' αρέσουν τα στοιχεία από Bruce Wayne, μπορούμε να τα αλλάξουμε στη συνέχεια.

Goblin New
Forum member
Forum member
RISE

Εγγεγραμμένος/η στις: 11 Νοεμβρίου 2010
Απεσταλμένο: 15 Οκτωβρίου 2011 στις 6:12μμ | IP Logged  

@Falconara 90 Παρα παρα παρα πολυ καλη η ιστορια σου.περιμενω αναλογη συνεχεια
@spidey99 Αρκετα καλο αν και λιγο μικρο

spiderman 2099
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 26 Σεπτεμβρίου 2010
Απεσταλμένο: 16 Οκτωβρίου 2011 στις 12:02πμ | IP Logged  

efxaristo tha tin megaloso avri variomoun na grapso simera

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή spiderman 2099's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από spiderman 2099

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 16 Οκτωβρίου 2011 στις 6:40μμ | IP Logged  

ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια. αν έχετε την οποιαδήποτε παρατήρηση ή κάποια ιδέα για την ιστορία, πολύ ευχαρίστως να την ακούσω (σε pm όμως. μη γίνει κανά spoiler.....)

και τώρα αλάνια μου.........

ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ
From the shadows comes lights

όλα μοιάζουν χαμένα. ο Μπάτμαν και X-mind έχουν πέσει στα γόνατα, από την εξάντληση της μάχης και τα χτυπήματα που δέχτηκαν και κολλημένοι στο τοίχο απλά στέκονται ανύμποροι, περιμένοντας το επικείμενο τελός που έρχεται από τους κουκουλοφόρους που ολοένα και πλησιάζουν για να στους δώσουν το τελειωτικό χτύπημα.
λίγο πριν το τέλος όμως μια ζοφερή σκιά ύψους 5 μέτρων σηκώνεται από το έδαφος μπροστά τους και καθώς έχει μήκος που σχεδόν αγγίζει το μήκος του σοκακιού, δημιουργεί μια ασπίδα ανάμεσα στους ταλαιπωρημένους πολεμιστές και τους κουκουλοφόρους.
ο X-mind, στη παραζάλη του παρατηρεί ότι η σκιά στη κορυφή της φοράει κουκούλα. "για μισό λεπτό. αυτό δεν είναι σκιά. είναι μια μπέρτα." σκέφτηκε.
απ' την άλλη πλευρά, οι κουκουλοφόροι ξαφνιάστηκαν στο θέαμα. για στιγμή κοντοστάθηκαν και χάζεψαν στη θέα της μπέρτας, που στη κορυφή της, η κουκούλα έκρυβε με τη σκιά της τα χαρακτηριστικά του άντρα που τη φορούσα και στο μπροστινό της μέρος αντί να βρίσκεται το οτιδήποτε, βλέπανε το απόλυτο και μαύρο κενό.
όταν συνήλθαν από το αρχικό σοκ, οι κουκουλοφόροι τράβηξαν πιστόλια και άρχισαν να πυροβολούν, οι σφαίρες όμως δεν βρήκαν ποτέ τον οποιοδήποτε στόχο. απλά χάθηκαν στο κενό. αφού συνειδητοποίησαν ότι αυτό δεν είχε αποτέλεσμα, πέταξαν τα όπλα και έκαναν να ορμίσουν στη "σκιά". τότε η "σκιά" πήρε ανθρώπινο ύψος και με τη μπέρτα ανοιχτή, όρμηξε κι αυτή προς το μέρος τους και τους κατάπιε.
για μια στιγμή, ήταν σα να χάθηκε το φως από το κόσμο. τουλάχιστον έτσι φάνηκε, στον Μπάτμαν και τον X-mind. όταν το ελάχιστο φως της νύχτας επέστρεψε το μόνο που υπήρχε ήταν οι νεκροί κουκουλοφόροι και ο μαυροντυμένος άντρας με τη μπέρτα που τους πρότεινε τα χέρια του για να τους βοηθήσει να σηκωθούν.
X-mind: σε ευχαριστούμε, όποιος κι αν είσαι.
Μπατμαν: ποίοι είναι αυτοί οι τύποι?
ο falconara90 τράβηξε τη κουκούλα από ένα απ' αυτούς. έκπληκτοι ανακάλυψαν ότι δεν ήταν άνθρωποι. τα πρόσωπα τους ήταν αλιωμένα και παραμορφωμένα σε σύγκριση με τα ανθρώπινα.
Μπάτμαν: μάλλον θα έπρεπε να ρωτήσω καλύτερα "τι" είναι αυτοί οι τύποι.
falconara90: ονομάζονται buggs. δεν είναι κάποιου είδους μεταλλαγμενοι. έτσι γεννήθηκαν. είναι ενα είδος μεγαλόσωμων γκρέμλιν. οι περισσότεροι δουλεύουν ως μισθοφόροι εκτελεστές για όποιον είναι πρόθυμος να ληστέψει
X-mind: όλο αυτό ήταν ένα πληρωμένο χτύπημα? για μας? ποιός μας θέλει νεκρούς?
falconara90: όχι μόνο για σας τους δυο, αλλά για όλους εμάς.
X-mind: "όλους εμάς"? ποιούς εμάς? ποιός είσαι τελος πάντων?! έρχεσαι ξαφνικά στη πόλη και περιμένεις να πέσουμε στα πόδια του καινούργιου?
falconara90: ονομάζομαι falconara90 και δεν είμαι "ο καινούργιος". πριν χρόνια ήμουν ένας από σας. ένα μέλος της ομάδας κοινώτητας σας.
Μπάτμαν: νομίζω ότι άρχισα να σε θυμάμαι. άλλαξες πολύ από τότε. γιατί?
falconara90: δεν είμαι αυτός που ήμουν τότε. τότε ήμουν απλά ένας πιτσιρικάς που νόμιζε ότι ήταν ένας μεγάλος πολεμιστής επειδή ήμουν υπεράνθρωπα δυνατός και γρήγορος. όχι όμως πια. εγκατέλειψα τις δυνάμεις μου και έγινα ένας Shadow Mage. επέστρεψα γιατί έμαθα ότι κάποιος έχει στόχο όλα τα μέλη και δε θα ησυχάσει αν δεν αφανίσει και τον τελευταίο.
τα πρόσωπα του Μπάτμαν και του X-mind σκοτείνιασαν. αυτά τα τελευταία λόγια του falconara90 ξύπνησε κάποια σκοτεινή ανάμνηση από το παρελθόν. ο falconara90 έψαξε το άτομο που έμοιαζε για τον αρχηγό των κουκουλοφόρων και βρήκε ένα cd στη τσέπη του.
falconara90: αυτό ενδεχομένως, έχει κάποιες απαντήσεις. ίσως πρέπει να χωριστούμε. έσεις πάρτε το cd και μάθετε ότι μπορείτε. εγώ πρέπει να τακτοποιήσω καποιες εκρεμώτητες. θα έρθω να σας βρω το συντομότερο δυνατόν.
Μπάτμαν: πιστεύεις ότι είναι σώφρον να χωριστούμε, από τη στιγμή που ξέρουμε ότι μας κυνηγάνε?
falconara90: δε θα τολμήσουν άλλη μια τέτοια  επίθεση σήμερα. άλλαξαν πολλές μεταβλητές και θα πρέπει να προσαρμοστούν αναλόγως. εν τω μεταξύ εμείς πρέπει να κινηθούμε όσο το δυνατόν γρηγορότερα.
σ' αυτό το σημείο ο falconara90 τους γύρισε τη πλάτη και κατευθήνθηκε προς το τοίχο. αντί να πέσει πάνω στο κρύο τσιμέντο, χάθηκε μέσα στις σκιές. αυτό προκάλεσε ανατριχίλα στους δύο άντρες.
Μπάτμαν: X-mind, πήγαινε το cd στον κομπιουτεράκια μας και περίμενε με εκεί. εγώ θα πρέπει να πάω να πάρω πάρω κάποια αρχεία. νομίζω ότι πρέπει να συγκαλέσουμε μια συνάντηση.

to be continued...

x-mind
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 02 Μαρτίου 2009
Περιοχή: Νομός Ιωαννίνων
Απεσταλμένο: 16 Οκτωβρίου 2011 στις 8:56μμ | IP Logged  

Μπραβο φαλκονάρα, η ιστορία σου μου άρεσε πάρα πολύ(εχω
και πρωταγωνιστικό ρόλο εξάλου χαχαχαχαχαχαχαχ)!!
Και Shadow mage;;; Τι είναι αυτο;;;

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

brainiac
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 17 Οκτωβρίου 2011 στις 1:03πμ | IP Logged  

falconara90, μπορείς να με βάλεις και μένα; Plzzzz.....

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 17 Οκτωβρίου 2011 στις 3:08πμ | IP Logged  

x-mind έγραψε:
Μπραβο φαλκονάρα, η ιστορία σου μου άρεσε πάρα πολύ(εχω

έχεις ένα δίκιο. έπρεπε να το εξηγήσω αυτό, απλά ήλπιζα ότι απ' τα γεγονότα θα γινόταν αντιληπτό. λάθος μου. Shadow Mage, είναι ένας μάγος που οι δυνάμεις του επικεντρώνονται γύρω απ' τις σκιές. για να σου δώσω να καταλάβεις ένας necromancer πχ είναι ένας μάγος που οι δυνάμεις του περιστρέφονται γύρω απ' τους νεκρούς και το θάνατο. φαντάσου λοιπόν κάτι αντίστοιχο.

brainiac έγραψε:
falconara90, μπορείς να με βάλεις και μένα; Plzzzz.....

μην ανησυχείς. θα σε έβαζα έτσι κι αλλιώς. be patient my friend.... (ίσως να μη χρειαστεί να περιμένεις και πολύ......)

brainiac
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 17 Οκτωβρίου 2011 στις 6:11μμ | IP Logged  

falconara90 έγραψε:

x-mind έγραψε:
Μπραβο φαλκονάρα, η ιστορία σου μου άρεσε
πάρα πολύ(εχω
έχεις ένα
δίκιο. έπρεπε να το εξηγήσω αυτό, απλά ήλπιζα ότι απ' τα
γεγονότα θα γινόταν αντιληπτό. λάθος μου. Shadow Mage,
είναι ένας μάγος που οι δυνάμεις του επικεντρώνονται γύρω
απ' τις σκιές. για να σου δώσω να καταλάβεις ένας
necromancer πχ είναι ένας μάγος που οι δυνάμεις του
περιστρέφονται γύρω απ' τους νεκρούς και το θάνατο.
φαντάσου λοιπόν κάτι αντίστοιχο.
brainiac έγραψε:
falconara90, μπορείς να με βάλεις και
μένα; Plzzzz.....

μην ανησυχείς. θα σε έβαζα έτσι κι αλλιώς. be patient my
friend.... (ίσως να μη χρειαστεί να περιμένεις και
πολύ......)

Μην μου πεις ότι θα με κάνεις τον κουμπιουτεράκια!
χαχαχαχαχα

Goblin New
Forum member
Forum member
RISE

Εγγεγραμμένος/η στις: 11 Νοεμβρίου 2010
Απεσταλμένο: 17 Οκτωβρίου 2011 στις 9:13μμ | IP Logged  

falconara90 γ@μ@το στορυ.

<< Προηγούμενη Σελίδα από 20 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος