www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

SPIDER-MAN
 Anubis Comics Forum : SPIDER-MAN
Τίτλος Τίτλος: Spider-man:The animated series ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
.::George::.
Forum member
Forum member
"Επίτιμο Μέλος"

Εγγεγραμμένος/η στις: 08 Φεβρουαρίου 2008
Περιοχή: Jedi starfighter
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 31 Δεκεμβρίου 2011 στις 1:47πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην .::George::.

tromo3000 έγραψε:
pia sira?

Aυτο to Spiderman στο MEGA.

θείος Μπεν
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 30 Απριλίου 2011
Περιοχή: Tatooine
Απεσταλμένο: 03 Ιανουαρίου 2012 στις 11:26πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην θείος Μπεν

Όχι.Δυο κύκλους είχε και οι δύο έχουν τελειώσει!

AngelCyke
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 04 Δεκεμβρίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 25 Ιανουαρίου 2012 στις 12:15μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

Πλέον και επίσημα, η πρώτη Season του "Ultimate Spider-Man" (που θα αποτελείται από 26 επεισόδια) κάνει πρεμιέρα μαζί με τη δεύτερη Season της σειράς "Avengers: Earth's Mightiest Heroes" (η οποία σειρά btw τα σπάει) τον Απρίλιο, την 1η του μηνός, σε ΗΠΑ και Καναδά. Όπως είπα και στο αντίστοιχο post στο thread "Marvel Animated", ετοιμαστείτε για τρελό torrentοκατέβασμα!!!

θείος Μπεν
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 30 Απριλίου 2011
Περιοχή: Tatooine
Απεσταλμένο: 25 Ιανουαρίου 2012 στις 8:38μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην θείος Μπεν

Σε Ελλάδα πότε θα προβληθεί,ξέρεις;

AngelCyke
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 25 Ιανουαρίου 2012 στις 8:43μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

Δυστυχώς θείε Μπεν, λόγω κρίσης, τα ελληνικά κανάλια κάνουν πολλές περικοπές στο budget τους, με αποτέλεσμα να μην αγοράζουν καινούριες σειρές για προβολή.. Τα καρτούν δεν αποτελούν εξαίρεση.. Οπότε αμφιβάλω αν θα προβληθεί στην Ελλάδα.. Πάντως με το που μάθω κατι νεότερο θα σε ενημερώσω :-)

Rogue_Queen
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Απριλίου 2009
Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Απεσταλμένο: 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 11:56πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Rogue_Queen

To Spiderman TAS το έβλεπα φανατικά, μικρή! Βέβαια τότε δεν υπολόγιζα ούτε κακές μεταγλωτίσεις ούτε το γεγονός ότι άλλαζαν συχνά τις φωνές σε άλλους χαρακτήρες και πολλοί είχαν τις ίδιες φωνές... Χαχα... Ε αυτά δεν τα προσέχεις όταν είσαι μικρό.   Αργότερα όταν είδα ξανά μανα από την αρχή όλους τους κυκλους στα αγγλικά άλλαξα λίγο τη γνώμη μου κι άρχισα να προσέχω λεπτομέρειες στις ελληνικές μεταγλωτίσεις όταν τα πετύχαινα... Είχα γελάσει που μέσα σε τρία επεισόδια είχε αλλάξει 3 φορές η φωνή του Χόγκομπλιν.  Αλλά αυτό δεν αλλάζει τη γαματοσύνη της σειράς και το πόσο απολαμβάνω να τη βλέπω. Πάντα είχα την εντύπωση ότι δεν ήξερα το τέλος, γιατί ποτέ δε το πετύχαινα. Όταν μετά από χρόνια έβλεπα στα αγγλικά τον τελευταίο κύκλο αποφασισμένη να δω επιτελους το τελευταίο επεισόδιο, συνειδητοποιησα ότι ήταν αυτό που είχα δει...ΑΠΛΑ ΔΕΝ είχε τέλος... 
Α και κάτι που με ''σόκαρε'' (που λέει ο λόγος) ήταν ότι τις προάλλες που συζητούσα για τη σειρά με τα μικρότερα αδέρφια μου συνειδητοποιήσαμε ότι ο Sandman δεν είχε παίξει ποτέ σε κανένα επεισόδιο στη σειρά. Παρόλο που την έχω δει τόσες φορές, ποτέ δε μου είχε περάσει από το μυαλό αυτή η έλλειψη.

Το Spectacular Spider-Man ήταν καλή σειρά. Το σχέδιο μπορεί να ήταν παιδικό, αλλά σαν πλοκή και εξέλιξη ένας μεγάλος το βλέπει εξίσου ευχάριστα με έναν μικρό.

Το Spider-man the new animated series, ήταν καλούλι. Βλεπόταν άνετα κι ευχάριστα αφού δε κρατούσε και πολύ, αλλά δε μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα...

To Unlimited ποτέ δεν έκατσα κανονικά να το δω ολόκληρο. Πρέπει να το κάνω κάποια φορά.

Το Spider-man and his amazing friends έχω δει αρκετά, αλλά όχι όλα τα επεισόδια. Και μετά από τη σειρά που έκανε σόλο, πάλι λίγα... Θα το φροντίσω κι αυτό...
Θυμάμαι σε πολλές φάσεις που οι ιστοί του Σπάιντι στη στολή εξαφανίζονταν δια μαγείας... Χαχαχα! Μάλλον γιατί δεν άντεχαν να τους σχεδιάζουν συνέχεια σε κάθε  του κίνηση. Κι εγώ που ζωγραφίζω και μ' αρέσει να κάνω και χαρακτήρες από κόμικς, βαριέμαι πολλές φορές να κάνω τους ιστούς. Αλλά πάντα τους κάνω στο τέλος, γιατί πεισμώνω.

BANG you're dead...
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή Rogue_Queen's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από Rogue_Queen

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 12:55μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Το Spider-Man TAS ηταν πολυ καλη σειρα. Την εβλεπα στη τηλεοραση πριν βγει το comic που ηταν βασισμενο στη σειρα. Την εβαζε στο STAR απο τις αρχες του 1995, 6.30 με 7.00 το πρωι. Μετα αρχισε να το βαζει 10.00 με 11.00, λογω του comic υποθετω. Ειχα παρει και μερικες φιγουρες. Ειχα και τις μεταλλικες mini φιγουρες απο τη σειρα που ειχαν στα Goody's με το παιδικο φαγητο. Την εβλεπα πριν ενα-δυο χρονια στο STAR στις 6.00 το πρωι και μετα στο ALTER, μιας και ειχα insomnia τοτε...
Μου την εσπασε το τελος το οποιο ηταν cliffhanger και φυσικα επειδη η σειρα κοπηκε...

Περισσοτερο προτιμουσα το Spider-Man & his Amazing Friends και το Spider-Man. Το τελευταιο μαλιστα ειχε προβληθει απο το STAR με τον τιτλο Spider-Man 5000. Εχω δει και το παλιο του '60 που τα ειχε με την Betty Brand.

Ακομα και την live-action σειρα εχω δει η οποια, αν θελετε την γνωμη μου, ηταν ψιλομ@λ@κια...

Τωρα που θυμηθηκα ολα αυτα, ο ANT1, το MEGA, το ΣΚΑΪ (το παλιο πριν μετονομαστει σε ALPHA) και το STAR απο 1992 μεχρι και το 1999 ηταν απο τα καναλια που τα εσπαγαν τα Σαβ/κα στα cartoons και στις τηλεοπτικες σειρες (ξενες φυσικα).
Θυμαμαι τα εξης:

ΑΝΤ1:
The Mighty Thor (το κινουμενο του '60 με υποτιτλους)
Dragonball
Sailor Moon
Batman
X-Men TAS
Power Rangers
VR-Troopers
Street Fighter
Beast Wars

MEGA:
Flintstones
Superman (Filmation)
Superboy (Filmation)
Batman (Filmation)
Jetsons
Scooby Doo
Tarzan (Filmation)
Hercules (Filmation)
Transformers
James Bond Jr.
Tintin
(Οσον αφορα τις σειρες απο Filmation δεν θυμαμαι ακριβως αν τις εβαζε το MEGA ή το ΣΚΑΪ. Παιζει να τις εβαλαν και τα δυο καναλια μιας και τα δυο εβαζαν σειρες απο Filmation).

STAR:
Spider-Man
Spider-Man 5000
The Incredible Hulk TAS
X-MEN TAS
Diabolik (Ιταλικος αντι-ηρωας comic. Στη τηλεοραση το μετεφρασαν Κεραυνος)
The Marvel Superheroes (Κινουμενα σχεδια του '60 που σε καθε επεισοδιο ειχε διαφορετικο ηρωα. Ειχε μονο Cap, Hulk, Iron Man, Thor και Sub-Mariner. Αγαπημενος μου ο Sub-Mariner. Ειχε υποτιτλους.)
Επιχειρηση Κεραυνος (με τον Hulk Hogan)
Masker Rider
Highlander TAS
Highlander: The Series
Marker
The Bots Master
Goal
Skeleton Warriors
Action Man (Ναι, οπως τα παιχνιδια. Οτι να 'ναι ηταν. Λιγο cartoon, λιγο live-action, λιγο 3D. Ποτε μου δεν καταλαβα τα επεισοδια. 'Η live-action, ή 3D ή cartoon θα ειναι. Διαλεξε ρε ανθρωπε και μη μαν παιδευεις πρωινιατικα.)
Seaquest
Johhny Quest (Το The Real Adventures που ηταν με 3D. Οχι τα δυο παλια.)
Bablylon 5

Και τωρα που θυμηθηκα τα παιδικα μου χρονια, αγνοηστε με καθως πηγαινω στην γωνια να κλαψω με τις αναμνησεις μου...

Επεξεργασμένο από Μπάτμαν στο 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 12:59μμ

AngelCyke
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 2:55μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

Παιδιά έχω όλο το "Marvel Animated Universe" (όπως και το αντίστοιχο "DC Animated Universe") κατεβασμένο σε τέλεια ανάλυση.. Spider-Man TAS, X-Men TAS, Fantastic Four TAS, Iron Man TAS, Incredible Hulk TAS, Silver Surfer TAS, Avengers: United They Stand & Spider-Man Unlimited όλα σε απίστευτη εικόνα και ήχο.. Όποιος θέλει link για να τα κατεβάσει ας μου στείλει pm 

Επεξεργασμένο από AngelCyke στο 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 2:55μμ

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Απεσταλμένο: 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 3:21μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

AngelCyke έγραψε:
Παιδιά έχω όλο το "Marvel Animated Universe" (όπως και το αντίστοιχο "DC Animated Universe") κατεβασμένο σε τέλεια ανάλυση.. Spider-Man TAS, X-Men TAS, Fantastic Four TAS, Iron Man TAS, Incredible Hulk TAS, Silver Surfer TAS, Avengers: United They Stand & Spider-Man Unlimited όλα σε απίστευτη εικόνα και ήχο.. Όποιος θέλει link για να τα κατεβάσει ας μου στείλει pm 

Για στειλε μου με pm το λινκ.Αν σε διευκολυνει βεβαια...

AngelCyke
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 3:22μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

Για ποιο από όλα φίλε comic guide ενδιαφέρεσαι?? Το καθένα έχει το δικό του 

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Απεσταλμένο: 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 3:32μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

AngelCyke έγραψε:
Για ποιο από όλα φίλε comic guide ενδιαφέρεσαι?? Το καθένα έχει το δικό του 

Για Spiderman : The Animated Series ενδιαφερομαι.

AngelCyke
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 19 Φεβρουαρίου 2012 στις 3:34μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην AngelCyke

ok, σου στέλνω τα link σε 2 λεπτά 

<< Προηγούμενη Σελίδα από 10 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum