www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

BATMAN
 Anubis Comics Forum : BATMAN
Τίτλος Τίτλος: Batman:Arkham City ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
The Dark Knight
Forum member
Forum member
Gotham’s Knight

Εγγεγραμμένος/η στις: 04 Απριλίου 2009
Περιοχή: Gotham City - Σπηλιά μασκοφόρου ήρωα
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 31 Μαίου 2012 στις 8:49μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην The Dark Knight

Αν και περασε μια εβδομαδα ευχαριστω για τις ευχες σας. Με τα λεφτα που μου εδωσε η μανα μου (50 ευρω) ολο κ καποιο κομιξακι θα παρω. Comic quide αν θες προτεινε μου κατι απο Batman. Λοιπον, ειδα τα walkthroughs απο το Harley Quinn's revenge. Το περιμενα λιγο πιο δυσκολο, περιπετειωδη κ μεγαλυτερο σε διαρκεια αλλα κ παλι ηταν παρα πολυ καλο!!!! ΟΚ, η διαρκει ηταν γυρω στα 50 λεπτα μαζι με τα cut scenes αλλα κ παλι ηθελα κ αλλο χαχα!!Ανυπομονω να περασουν οι μηνες να το παρω. Αν και σκεφτομουν μονο να παρω μια γευση αλλα δεν αντισταθηκα κ ειδα ολα τα μερη. Δεν πειραζει ομως με αφησε ικανοποιημενο, αλλα οχι απολυτως ικανοποιημενο. Αυτο που ευχομαι ειναι να βγει κ 3ο (4ο ουσιαστικα) παιχνιδι της σειρας αλλα να ενεργουμε κ λιγο στο Gotham City ρε παιδια! Και ας περασουμε κ μια βολτα απο το Arkham Island!

Επεξεργασμένο από The Dark Knight στο 31 Μαίου 2012 στις 8:52μμ

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή The Dark Knight's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από The Dark Knight Επισκεφτείτε την The Dark Knight's Αρχική σελίδα του/της

spiderman 2099
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 26 Σεπτεμβρίου 2010
Περιοχή: Μέση Γη
Απεσταλμένο: 31 Μαίου 2012 στις 9:01μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην spiderman 2099

50 lepta kratai mono krimas tha to paro otan pesi poli i
timi tou
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή spiderman 2099's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από spiderman 2099

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 31 Μαίου 2012 στις 9:57μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

The Dark Knight έγραψε:
Αν και περασε μια εβδομαδα ευχαριστω για τις ευχες σας. Με τα λεφτα που μου εδωσε η μανα μου (50 ευρω) ολο κ καποιο κομιξακι θα παρω. Comic quide αν θες προτεινε μου κατι απο Batman. Λοιπον, ειδα τα walkthroughs απο το Harley Quinn's revenge. Το περιμενα λιγο πιο δυσκολο, περιπετειωδη κ μεγαλυτερο σε διαρκεια αλλα κ παλι ηταν παρα πολυ καλο!!!! ΟΚ, η διαρκει ηταν γυρω στα 50 λεπτα μαζι με τα cut scenes αλλα κ παλι ηθελα κ αλλο χαχα!!Ανυπομονω να περασουν οι μηνες να το παρω. Αν και σκεφτομουν μονο να παρω μια γευση αλλα δεν αντισταθηκα κ ειδα ολα τα μερη. Δεν πειραζει ομως με αφησε ικανοποιημενο, αλλα οχι απολυτως ικανοποιημενο. Αυτο που ευχομαι ειναι να βγει κ 3ο (4ο ουσιαστικα) παιχνιδι της σειρας αλλα να ενεργουμε κ λιγο στο Gotham City ρε παιδια! Και ας περασουμε κ μια βολτα απο το Arkham Island!

Το τελος δε σου φανηκε λιγο περιεργο;Εγω περιμενα κατι σαν προδιαγραφη και για τριτο παιχνιδι!

SPOILER

Η Harley Quinn δεν ειναι εγκυος!Ηταν μαλλον,μεχρι που να χασει το παιδι απο την στεναχωρια της για τον θανατο(?)του Joker!Συναρπαστικο!

END OF SPOILER

Σας παραθετω ενα ερωτημα:Τι και αν ο Clayface ηταν ο Joker που κρατουσε στα χερια του ο Μπατμαν(στο τελος)?Τι και αν ηταν ολα αυτα στημενα?Ο χρονος θα δειξει...

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 01 Ιουνίου 2012 στις 9:00μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Θα δημιουργησω ενα θεμα(θελω γνωμες),στο αν τελικα πιστευετε οτι ο Joker πεθανε στο Arkham City.

Και για να ξεκινησω εγω να πω την γνωμη μου,θα πω πως ΟΧΙ!

Υπαρχουν πολλα στοιχεια που αποδεικνυουν οτι ο Joker μαλλον δεν πεθανε.
Πρωτο στοιχειο,οταν γινεται η εκρηξη μεσα στο χωρο που ηταν και το Πηγαδι του Λαζαρου(Lazarus Pit),ο Clayface πεφτει μεσα σε αυτο αρα δεν θαρρω οτι εξαφανιστηκε.(μιας και θεωρειται Πηγαδι της αιωνιοτητας/αθανασιας)Αρα ελπιζουμε σε εναν δευτερο Clayface Joker?
Δευτερο στοιχειο,στο σημειο που εγινε η εκρηξη ο Batman κρατουσε την θεραπεια(cure),στο αριστερο του χερι.Μετα τη εκρηξη(οταν συνηλθε)την κρατουσε στο δεξι του χερι.Ποιος η τι την μετακινησε?

Περιμενω γνωμες!

Solomon Kane
Forum member
Forum member
Doom!!!!

Εγγεγραμμένος/η στις: 08 Ιουνίου 2011
Απεσταλμένο: 02 Ιουνίου 2012 στις 7:54μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Solomon Kane

Αμαν πια με τον τζοκερ ρε παιδια,αφηστε τον να παει απο κει
που ρθε ας μπει στο σκινικο κανενας καινουριος villan.Π.χ.
o scarecrow.

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 02 Ιουνίου 2012 στις 8:12μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Τοτε δεν θα ειχε νοημα χωρις την nemesis του Batman.

spiderman 2099
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 26 Σεπτεμβρίου 2010
Περιοχή: Μέση Γη
Απεσταλμένο: 02 Ιουνίου 2012 στις 9:33μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην spiderman 2099

Kai ego den thelo na valoun pali to joker tha katantisi
pragmatika poli vareto kai epanalamvanomeno to paixnidi an
pali i istoria exi sxesi me ton joker.Ego thelo na valoun
kanena g@**t0 boss auti ti fora aspoume p.x. na exi
kosmikes dinamis i kati tetio kai ime sigouros oti tha
valoun kapion kako me apisteutes dinamis gia kapion logo
ton proidopise o azrael,pantos an meta apo tin proidopisi

o joker exi psofisi,o clayface den pethane otan epese sto
pigadi alla dialithike gia ligo giati o clayface apotelite
apo laspi
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή spiderman 2099's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από spiderman 2099

The Dark Knight
Forum member
Forum member
Gotham’s Knight

Εγγεγραμμένος/η στις: 04 Απριλίου 2009
Απεσταλμένο: 02 Ιουνίου 2012 στις 9:55μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην The Dark Knight

Καταρχας comic guide οντως το τελος μοιαζει σαν το τελος της σειρας παιχνιδιων αυτης αλλα δεν ειναι ετσι. Θα σου εξηγησω παρακατω. Καταρχας η Harley Quinn δεν ηταν ποτε εγκυος. Υπηρχε η ενδειξη οτι μπορει ενα τεστ να βγαλει θετικο αλλα να ειναι λαθος. Οποτε ξαναδοκιμασε 15 φορες. Ετσι βλεπουμε οτι ποτε δεν ηταν εγκυος. Στο τελος των credits η Harley νανουριζει κ καλα το μωρο της, αλλα στο Harley Quinn's Revenge βλεπουμε οτι μια κουκλα ομοια με τον Scarface ειναι ντυμενος σαν...''Τζοκερακι''. Οποτε φαινεται κ εδω η παρανοια της.

Αυτο που λες μετα την εκρηξη οντως συμβαινει. Εγω πιστευω οτι ο Clayface βγηκε απο το πηγαδι κ το εκανε(γνωμη μου). Αλλα δεν πιστευω οτι ο Joker δεν πεθανε. Αλλα υπαρχει κ μια βασιμη ενδειξη οτι θα επιστρεψει. MAYBE SPOILER.  Αν και εγω απλως το λεω ενδειξεις κ οχι spoiler. Αν προσεξετε στο κρυσφηγετο της Harley υπαρχουν καποιες αφισες που πανω γραφουν ''Cadmus Lab''. Στα κομιξ, το Cadmus Lab ηταν ενα επιστημονικο ερευνητικο κεντρο γνωστο για τα επιτευγματα του στον τομεα της γενετικης μηχανικης κ της κλωνοποιησης ανθρωπων. Στη σειρα Justice League Unlimited, η εταιρεια ειναι υπευθυνη για την δημιουργια του Doomsday ως κλωνος του Σουπερμαν και του Terry McGinnis του δευτερου Batman χρησιμοποιώντας το DNA του Bruce Wayne. Στο Batman Beyond: Return of the Joker ειναι γνωστο οτι ο Joker εβαλε το DNA του στον Tim Drake, που ηθελε να τον κανει ιδιο κ παραλιγο να το πετυχει.

Τελος, ολες οι αφισες ειναι κοντα σε μια μαριονετα του Joker, κατι που σημαινει οτι μαλλον σχεδιαζεται ενα σχεδιο κλωνοποιησης του Πριγκηπα του Εγκληματος. Η χρησιμοποιηση της τεχνολογιας Cadmus η ενος πηγαδιου του Λαζαρου ειναι οι ιδανικοι τροποι να αναστησεις εναν νεκρο χαρακτηρα. Αυτα που ειπαν με καλυπτουν απολυτα, νομιζω.

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή The Dark Knight's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από The Dark Knight Επισκεφτείτε την The Dark Knight's Αρχική σελίδα του/της

Batman- fan
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Απεσταλμένο: 03 Ιουνίου 2012 στις 1:22μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Batman- fan

Εγω θα συμφωνησω με τον solomon kane .Θα ηθελα στο επομενο batman <Arkham world> να επιστρεψει ο scarecrow .To Batman arkham city θα τα ηταν ακομα καλυτερο αμα ειχε εμπειριες οπως στο asylum με τον scarecrow.Eπισης στο επομενο  batman θα ηθελα κεντρικος κακος να ειναι ο hush αλλα δεν ηθελα να εχει πολλα στοιχεια απο το graphic novel.

Solomon Kane
Forum member
Forum member
Doom!!!!

Εγγεγραμμένος/η στις: 08 Ιουνίου 2011
Απεσταλμένο: 06 Ιουνίου 2012 στις 8:38μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Solomon Kane

Θα ηθελα να ξανα δω τον azreal στο επομενο Arkham,
SPOILER και με την προφειτια που ειπε
στον μπατς στο τελους του side quest.

spideyxxx
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 20 Ιουλίου 2006
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Δυτικά Προάστια
Απεσταλμένο: 15 Ιουνίου 2012 στις 10:02πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην spideyxxx

Μόνο εγώ θέλω να δω Damian από Batman and
Son στο καινούριο game? Θα τα σπάει!

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή spideyxxx's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από spideyxxx Επισκεφτείτε την spideyxxx's Αρχική σελίδα του/της

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 15 Ιουνίου 2012 στις 2:41μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

spideyxxx έγραψε:
Μόνο εγώ θέλω να δω Damian από Batman and
Son στο καινούριο game? Θα τα σπάει!

Μακαρι αλλα δε το βλεπω να γινεται...

<< Προηγούμενη Σελίδα από 24 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum