www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ
 Anubis Comics Forum : ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ
Τίτλος Τίτλος: the man of steel ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 3:41μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Μπάτμαν έγραψε:
Καλουτσικη ειναι. Δεν θελω να φανω παλιομοδιτης αλλα εγω ειμαι περισσοτερο της αποψης "Ο παλιος ειναι αλλιως".

Ρε Μπατς πριν σου ψιλοαρεσε και τωρα οχι;Τι εγινε; 

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή the comic guide's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από the comic guide

brainiac
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 15 Απριλίου 2010
Περιοχή: School for Gifted Youngsters
Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 3:48μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Το λες και μόνος σου. Έγραψε ιστορία για 73 χρόνια. Τόσα
χρόνια φορούσε την ίδια στολή, με μερικά διαλείμματα, πόσο
ακόμα; Εδώ και χρόνια έπρεπε να είχε αλλάξει στολή.

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 3:52μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Αυτο λεω και εγω.Οχι οτι και η παλια δεν μας χαρισε ωραιες στιγμες...αλλα ως εκει.Αλαζουν οι καιροι.
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή the comic guide's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από the comic guide

Batman- fan
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 4:15μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Batman- fan

μια χαρα ειναι και η κανουργια.

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 5:01μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

the comic guide έγραψε:

Μπάτμαν έγραψε:
Καλουτσικη ειναι. Δεν θελω να φανω παλιομοδιτης αλλα εγω ειμαι περισσοτερο της αποψης "Ο παλιος ειναι αλλιως".

Ρε Μπατς πριν σου ψιλοαρεσε και τωρα οχι;Τι εγινε; 

Καλουτσικη. Αλλα μιλαμε για αλλαξη μιας στολης που εδω και 73 χρονια ειχε γινει συμβολο του Supes.

brainiac έγραψε:
Το λες και μόνος σου. Έγραψε ιστορία για 73 χρόνια. Τόσα
χρόνια φορούσε την ίδια στολή, με μερικά διαλείμματα, πόσο
ακόμα; Εδώ και χρόνια έπρεπε να είχε αλλάξει στολή.

Αμα ηταν να αλλαξει στολη, θα ειχε γινει ηδη. Εκτος απο την κλασσικη, οι μονες στολες που μου αρεσαν ηταν η μαυρη στολη με το ασημενιο "S", η στολη του "Kingdom Come" και η στολη του Superman: Earth One.

the comic guide έγραψε:
Αυτο λεω και εγω.Οχι οτι και η παλια δεν μας χαρισε ωραιες στιγμες...αλλα ως εκει.Αλαζουν οι καιροι.

Οντως αλλαζουν, αλλα αντι να αλλαξουν την στολη, ας αλλαζανε την ζωη του. Δλδ πιο σκοτεινες καταστασεις, πιο ωριμα και βαθια σεναρια. Οταν ανελαβε για λιγο καιρο ο Straczynski τους τιτλους του Superman Γ@ΜΗΣΕ! Δλδ πιο σκοτεινες και πιο real καταστασεις και εκει φορουσε την κλασσικη στολη. Και τα comics πηγαν στα υψη. Δεν χρειαζεται μια αλλαγη στολης, για να γινει πιο ενδιαφερον ο χαρακτηρας. Χρειαζεται ριψοκινδυνες κινησεις οπως να αλλαξουν το characterization και να μην ειναι ο γκραντε-ρεπανακιας φλωρος που ειναι συχνα. Αμα ειχε το characterization που ειχε στο "The Man of Steel" ή αυτο στο "Identity Crisis", ο χαρακτηρας θα ηταν πολυ ενδιαφερον. Λεμε οτι ο Superman ειναι The Man of Tomorrow αλλα οταν τον απεικονιζουν τοσο φλωρο και αγαθο καταληγει να ειναι The Man of Yesterday.
Δεν λεω να γινει dark και να βαραει... Απλως να δειχνει οτι ξερει πως λειτουργει ο κοσμος. Να δειχνει οτι ελπιζει οτι σε ολους τους ανθρωπους, υπαρχει καλο. Αλλα και σε περιπτωση μαχης με villains, να τον δειχνει σαν εναν νευριασμενο θεο, γιατι ουσιαστικα ο Supes ειναι θεος επι γης.

Και να αιτιολογησω γιατι μου αρεσαν οι αλλες στολες.

Aquaman: Δεν ειχε πολλες αλλαγες, αλλα πιο επιβλητικο στυλ. Ταιριαζει στον βασιλια της Ατλαντιδας.

Batman: Του ταιριαζει γιατι μοιαζει περισσοτερο σαν πανοπλια επειδη ειναι ενισχυμενη σε πολλα σημεια. Αν και τα ενισχυμενα σημεια ηταν απο μεσα. Το βλεπουμε καθαρα, σε μερικα καρε στο Batman: Hush. Δλδ οτι ειναι πανοπλια, αλλα απο πανω εχει υφασμα για να μην φαινεται. Για το βρακι δεν κανω σχολιο, γιατι η στολη οπως φαινεται ειναι καθαρα βασισμενη στη στολη στα Batman του Nolan. Εξαλλου το μαυρο δεν κανει τοσο αντιθεση με το γκρι οσο το κοκκινο με το μπλε. Και στην τελικη ειναι ανθρωπος, χωρις υπερ-δυναμεις. Δεν ειναι αλεξισφαιρος.

Flash: Ωραια στολη και ενισχυμενη. Ισως πιο ενισχυμενη απο τις αλλες. Λογικο μιας και μιλαμε για εναν τυπο που φτανει το Speed Force. Πρεπει να εχει μια στολη που αντεχει σε υψηλες ταχυτητες.

Green Lantern: Πολυ καλη και ενισχυμενη, οπως οι δυο προηγουμενες. Ειναι ενα ειδος διαγαλαξιακου μπατσου και μιας αντιμετωπιζει απειλες τοσο στο διαστημα οσο και στη γη. Και ειναι κι αυτος ανθρωπος, χωρις υπερ-δυναμεις. Το δαχτυλιδι ειναι που τον βοηθαει.

Αυτο ειναι που μου την δινει στη στολη με τον Superman. Αντε, ας πουμε οτι δεν εχω προβλημα που δεν φοραει πια το βρακι. Η στολη με ξενερωνει γιατι... Ο Supes εχει υπερβολικα πυκνοτερη μοριακη δομη απο τους ανθρωπους (οπως ολοι οι Κρυπτονιοι αλλωστε). Αυτο τον κανει δυνατο και σχεδον ατρωτο, μην ξεχναμε οτι η ηλιακη ενεργεια τον δυναμωνει. Οποτε γιατι φοραει ενισχυμενη στολη? Γιατι? Εχει πυκνη μοριακη δομη, ειναι δυνατος. Σχεδον ατρωτος. Αλεξισφαιρος. Οι σφαιρες κανουν γκελ, επανω του. Εξαλλου η αυρα της ενεργειας του που εχει, κανει την στολη αφθαρτη. Οποτε, πειτε μου γιατι φοραει αυτη την ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΗ στολη?

spiderman 2099
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 26 Σεπτεμβρίου 2010
Περιοχή: Μέση Γη
Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 5:06μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην spiderman 2099

orea i kenourgia stoli tou superman.O superman pethane apo ton aclipso ara afto bori na exi mia sxesi me tin nea stoli.Akiro alla i pio orea apo tis nes stoles einai tou batman
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή spiderman 2099's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από spiderman 2099

falconara90
Forum member
Forum member

Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 7:26μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

το οξύμωρο με την ενίσχυση στη στολή το λέω και εγώ. όσο για τα βρακιά στους υπερήρωες είναι κάτι για το οποίο φωνάζω εδώ και χρόνια (άσχετα αν έχω φορέσει βρακί σε αρκετούς χαρακτήρες μου...). αν δεν έμοιαζε με πανοπλία θα ήταν καλύτερη, αλλά πιστεύω ότι θα τη συνηθίσουμε και δε θα μας νοιάζει. όσο για το ποιός είναι υπεύθυνος για τις αλλαγές, η καμπάνα χτυπάει για τον jim lee. κάνει μπαμ από χιλιόμετρα το στυλιστικό του ύφος (βλέπετε wildc.a.t.s και θα καταλαβετε). η απορία μου όμως είναι η εξής? θεωρείτε ότι άλλαξαν οι στολές των Aquaman, Flash και Green Lantern? τι? επειδή τους έβαλαν μερικές γραμμές παραπάνω στα μανίκια? εγώ δε τη βλέπω την αλλαγή......

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 7:35μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Του Φλας του μικρειναν λιγο τις αστραπες στα αυτια.Αλλα κατ'αλλα ιδιος ειναι,αν βεβαια εννοεις τη στολη.....

Επεξεργασμένο από the comic guide στο 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 9:40μμ

Batman- fan
Forum member
Forum member

Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 7:55μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Batman- fan

το μονο που δεν μου αρεσει στη στολη του μπατμαν ειναι οτι δεν εχει το περιβοητο βρακι

falconara90
Forum member
Forum member

Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 9:33μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

the comic guide έγραψε:
Του Φλας το μικρειναν λιγο τις αστραπες στα αυτια.Αλλα κατ'αλλα ιδιος ειναι,αν βεβαια εννοεις τη στολη.....

για τη στολή μιλάμε πάντα. για τους χαρακτήρες είναι νωρίς ακόμα για να κρίνω.

paok
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 16 Σεπτεμβρίου 2011
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 9:55μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην paok

h kainourgia stoli apo to man the steel einai ola ta
lefta...ontws poly entypwsiakh!!!!!!!!!!!!!

spiderman 2099
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 26 Σεπτεμβρίου 2010
Περιοχή: Μέση Γη
Απεσταλμένο: 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 10:11μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην spiderman 2099

den ixera oti einai toso simadika ta vrakia se mia stoli

Επεξεργασμένο από spiderman 2099 στο 30 Σεπτεμβρίου 2011 στις 10:12μμ
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή spiderman 2099's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από spiderman 2099

<< Προηγούμενη Σελίδα από 5 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum