www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

SPIDER-MAN
 Anubis Comics Forum : SPIDER-MAN
Τίτλος Τίτλος: U.S Death ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 1:11μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Εγω δεν εχω προβλημα με τους μαυρους η ανθρωπους απο αλλες θρησκειες.Δεν μου εχουν κανει τιποτα(εμενα προσωπικα)αλλωστε.Ο Μαιλς,καλα εκανε και αλλαξε την στολη.Αλλαζει ο χαρακτηρας η' η προσωπικοτητα αλλαζει και η στολη.Δεν γινεται ολοι οι Σπαιντερ-Μαν να φορανε την ιδια στολη.Ουτως η αλλως τα ιδια ελεγα και για τον αμοιρο τον Μπεν Ραιλλυ,αλλα μετα τον συνηθησα.(Ηταν λιγο παραπανω αντρας απο τον Πητ).Που ξερετε ,μπορει να τον συμπαθησετε τον Μαιλς σε κατι(λεω εγω).Αλλα εφοσον ειναι νεος χαρακτηρας οι υπολοιποι υπεργκληματιες τι κακο θα εχουν μαζι του;Για παραδειγμα ο Γκριν Γκομπλιν,μισουσε θανασημα τον Πητ,αλλα τωρα ομως που δεν υπαρχει;Μαλλον θα βγαλουν νεους κακους στη φορα.

Βγαλτε τα συμπερασματα σας!

The Dark Knight
Forum member
Forum member
Gotham’s Knight

Εγγεγραμμένος/η στις: 04 Απριλίου 2009
Περιοχή: Gotham City - Σπηλιά μασκοφόρου ήρωα
Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 1:35μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην The Dark Knight

Άντε.Ας διαβάσω λίγο να δω... Αλλά για τον Spiderman όχι
για τον Μαϊλς ή τον μ@λ@κ@ τον Μπέντις αλλά για τον
Spiderman.Ξέρει κανείς πως να τα κατεβάσω?

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή The Dark Knight's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από The Dark Knight Επισκεφτείτε την The Dark Knight's Αρχική σελίδα του/της

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 1:40μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Διαβασε το και πες μας την γνωμη σου!Big smile

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 1:50μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

odis-man έγραψε:
o spider-man einai mia idea. ayth thn idea borei na thn oikiopoih8ei opoios 8elei. spider-man borei na ginei o opoiosdhpote kalos "hrwas"  

Αυτο το κομματι στο ποστ σου, μου αρεσε πολυ. Ακριβως την ιδια εικονα εχω για τον Batman. Δλδ οτι ο Batman ειναι ο Batman. Δεν ειναι ο Bruce Wayne. Ουτε ο Bruce Wayne ειναι ο Batman.
Ο Batman ειναι μια ιδεα, ενα συμβολο της ταξης.
Και συμφωνω απολυτα στο θεμα οτι την ιδεα του ηρωα μπορει να την οικειοποιηθει οποιος θελει.

the comic guide έγραψε:

Δεν γινεται ολοι οι Σπαιντερ-Μαν να φορανε την ιδια στολη.Ουτως η αλλως τα ιδια ελεγα και για τον αμοιρο τον Μπεν Ραιλλυ,αλλα μετα τον συνηθησα.(Ηταν λιγο παραπανω αντρας απο τον Πητ).

Διαφωνω. Ο Ben Reilly δεν φορεσε ποτε την ιδια στολη με τον Peter Parker. Η revised στολη που φορουσε εμοιαζε με την κανονικη στολη αλλα δεν ηταν καθολου ιδια και για μενα ειναι η πιο καλη στολη του Spidey. Δεν εννοω αυτη του Scarlet Spider αλλα την revised.

Ο Ben Reilly δεν ηταν ακριβως πιο αντρας απο τον Peter. Ηταν ο ιδιος ο Peter (κλωνος με ιδιες δυναμεις, ιδιο προσωπο και ιδιες αναμνησεις). Αυτο που τον εκανε πιο αντρα ηταν η ζωη του και η προσωπικοτητα του. Γιατι σαν προσωπικοτητα ειναι αυτο που ποτε δεν θα γινει ο Peter. Ο Ben ειναι αυτος που πραγματικα εφαγε σκατα απο τη στιγμη που κλωνοποιηθηκε και μετα. Το Clone Saga ηταν ενα επος που μας εκανε να δουμε πολλα πραγματα. Ενα κεφαλαιο στη ζωη του Peter που καταλαβε οτι υπαρχει ενας αλλος κρυμμενος εαυτος του, προσωποποιημενος σε εναν κλωνο. Ειδαμε τον Peter σε ορια τρελας, τον κλωνο του (που ουσιαστικα ειναι ο ιδιος ο Peter) να εχει περασει πολυ δυσκολες στιγμες οπως το να ζει σε παγκακια και να παρακαλαει για λιγο φαγητο, ανθρωπια και αλληλεγγυη που γεννηθηκε μεσα απο την απεχθεια, την ζηλεια και το μισος αναμεσα στον κλωνο και τον original Spider-Man. Και το καλυτερο ηταν οτι ο Ben ηταν ενας αριστος χαρακτηρας. Ενας χαρακτηρας με αρχη, μεση και τελος.

Και για να πεταξω το δηλητηριο μου, στην Αμερικη το Clone Saga, το θεωρουν αποτυχια (γιατι βγηκε τωρα σε paperbacks δεν ξερω). Και οι ιδιοι ανθρωποι θεωρουν την Brand New Μ@λ@κι@ σαν τεραστια επιτυχια. Αυτοι οι Αμερικανοι εκτος απο τρελοι ειναι και ηλιθιοι.

Οσον αφορα τον νεο Spider-Man, δεν ασχολουμαι. Μετα το One More Day και τις βεβηλωσεις στα origins στο Ultimate Universe, δεν ασχολουμαι πια με Spider-Man.

spiderman 2099
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 26 Σεπτεμβρίου 2010
Περιοχή: Μέση Γη
Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 1:53μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην spiderman 2099

Diavase spider island apla gamai kai i kenourgia stoli tou spiderman den einai kai kamia prototipi exi omiotites me tin stoli pou ixe o parker sto house o m.Tora i stoli tou scarlet spider den mou aresi katholou giati einai apli an den kano lathos tin ixe vali mono gia na adimetopisi ton venom

Επεξεργασμένο από spiderman 2099 στο 07 Οκτωβρίου 2011 στις 1:55μμ
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή spiderman 2099's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από spiderman 2099

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 1:55μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Ναι, εχει δικιο.

The Dark Knight
Forum member
Forum member
Gotham’s Knight

Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 2:01μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην The Dark Knight

Αυτοί οι Αμερικάνοι...Έλεος!Μπάτμαν σκέψου κάτι.Συμφωνείς
με τον odis-man και λες το ίδιο και για τον Batman απλά
σκεφτείτε και οι δυο σας με ποιον χαρακτήρα, δηλαδή με
ποιόν τύπο πίσω από τη μάσκα ζήσατε όλες τις καλές στιγμές
του ήρωα.Εγώ έτσι το πάω.Σκεφτείτε και πείτε μου...

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή The Dark Knight's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από The Dark Knight Επισκεφτείτε την The Dark Knight's Αρχική σελίδα του/της

The Dark Knight
Forum member
Forum member
Gotham’s Knight

Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 2:20μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην The Dark Knight

Θέλω να προσθέσω και κάτι άλλο.Καλά εμφανίστηκε ο Mysterio
και σκότωσε τον Κίνγκπιν? Αυτό δεν το ήξερα.Εμφανίστηκε και
ο Chameleon.Εγώ ήξερα ότι αυτοί οι δύο δεν θα εμφανιστούν
καν στη σειρά.Έχω και 2 ερωτήσεις για όσους μπορούν να
απαντήσουν.1)Ήξερα ότι γύρισε η Γκουέν και ότι τα είχε με
τον Πήτερ αλλά πως εμφανίστηκε? Μήπως είναι ο κλώνος?
2)Γιατί η Daily Bugle σταμάτησε να εκδίδεται?

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 2:23μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

The Dark Knight έγραψε:
Αυτοί οι Αμερικάνοι...Έλεος!Μπάτμαν σκέψου κάτι.Συμφωνείς
με τον odis-man και λες το ίδιο και για τον Batman απλά
σκεφτείτε και οι δυο σας με ποιον χαρακτήρα, δηλαδή με
ποιόν τύπο πίσω από τη μάσκα ζήσατε όλες τις καλές στιγμές
του ήρωα.Εγώ έτσι το πάω.Σκεφτείτε και πείτε μου...

Κοιτα. Παλια μου αρεσε μονο ο Batman. Τωρα μου αρεσουν ολοι οι super-heroes. Απλα τον Batman, τον εχω ψηλα γιατι αυτος ηταν που με εκανε να διαβασω καθαρα υπερηρωικα comics. Απλως οταν γινονται αλλαγες αποτομες και events με καλες ιδεες αλλα με χαλια εκτελεση, τι να πεις? Σαν αναγνωστες που ειμαστε, μπορουμε να διαβασουμε οτι θελουμε. Κατι που μας αρεσε και εχουμε παθει πορωση με αυτο. Αλλα δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ακολουθουμε τυφλα τον χαρακτηρα σε οτι βλακειες ξεφουρνισει η Marvel ή η DC απο κει και περα.

Επισης η στολη Scarlet Spider ηταν για να διαφερει απο τον Spider-Man, και μου αρεσε γιατι ηταν πιο street-style. Αλλα η αγαπημενη μου ειναι η revised. Ειναι οπωςς η κλασσικη απλως εχει πιο μπλε απο κοκκινο, με μια τεραστια μαυρη αραχνη μπροστα που ενωνεται με μια πισω, και εξωτερικους web-shooters. Αυτο θα πει αλλαγη στολης!!! 100% βασισμενη στη κλασσικη με μερικες διαφοροποιησεις που δεν χαλανε την τελικη εικονα. Οχι οπως του Superman. Και η νεα στολη του Spidey, μοιαζει υπερβολικα με μια στολη του που ειχε σχεδιασει ο Alex Ross. Δεν ξερω αν την σχεδιασε για τον νεο Spidey. Αλλα η ομοιοτητα παραειναι υπερβολικη.

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 2:27μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Nα μια εικονα του.

Επεξεργασμένο από the comic guide στο 07 Οκτωβρίου 2011 στις 2:30μμ

The Dark Knight
Forum member
Forum member
Gotham’s Knight

Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 2:32μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην The Dark Knight

Όντως είναι εκπληκτική στολή... Λέει και παραλέει.

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 07 Οκτωβρίου 2011 στις 2:32μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Και η καλυτερη στολη για μενα. Οταν λεω κατι, να με ακουτε. Πρωτη φορα το ειδα στο DC V's Marvel και εκει πολεμουσε με τον Superboy. Και το καλυτερο ειναι οτι υπαρχει inside joke στην ολη μαχη. Απλα θεϊκη η συνομιλα Spidey με Superboy:
Spidey: Λοιπον, για πες μου πιτσιρικο. Εισαι ο μικρος αδελφος του Superman? Δευτερος ξαδερφος? Τι απ'ολα?
Superboy: Ειμαι ενας κλωνος! Προσπαθησε να το πιασεις αυτο!
Spidey: Ενας ΚΛΩΝΟΣ?

Νομιζω πως το πιασατε τωρα το inside joke!

Επεξεργασμένο από Μπάτμαν στο 07 Οκτωβρίου 2011 στις 2:36μμ

<< Προηγούμενη Σελίδα από 7 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum