www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

DC UNIVERSE
 Anubis Comics Forum : DC UNIVERSE
Τίτλος Τίτλος: DC Reboot: Justice League! ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 01 Σεπτεμβρίου 2012 στις 6:08μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Οχι και γελοιος ο Graves.Ειναι πολυ σωστα δομημενος εχω διαβασει.

brainiac
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 15 Απριλίου 2010
Περιοχή: School for Gifted Youngsters
Απεσταλμένο: 01 Σεπτεμβρίου 2012 στις 6:25μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Από την στιγμή που δεν το έχεις διαβάσει, δεν μπορείς να
πεις το αντίθετο. Φιλικά πάντα.

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 01 Σεπτεμβρίου 2012 στις 6:30μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

brainiac έγραψε:
Από την στιγμή που δεν το έχεις διαβάσει, δεν μπορείς να
πεις το αντίθετο. Φιλικά πάντα.

Eγω οτι εχω διαβασει σε αλλα sytes λεω.Τωρα αν ειναι καλος η οχι,το ξερετε καλυτερα απο 'μενα.Φιλικα παντα.

x-mind
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 02 Μαρτίου 2009
Περιοχή: Νομός Ιωαννίνων
Απεσταλμένο: 01 Σεπτεμβρίου 2012 στις 10:38μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Βασικά είναι αλήθεια ότι αν και μου άρεσε που ο καινούριος εχθρός ηταν συυγγραφέας και ότι έχασε τα παιδιά του από εκεί και πέρα ήταν λίγο αρκετά τραβηγμένο και γελοίο!!

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

brainiac
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 02 Σεπτεμβρίου 2012 στις 3:30πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Αυτό που έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα, και που είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα του τίτλου, είναι οι κακογραμμένοι χαρακτήρες που ανέφερα και σε άλλο
θέμα.

Π.χ. ο Batman που στο #1 συμπεριφέρεται λες και τον γράφει ο Miller ή που προς το τέλος λέει ότι λέει στον GL (είναι spoiler για όποιον δεν το
έχει διαβάσει, θα καταλάβει όποιος το διάβασε). Ο Superman, στο 1ο arc, είναι τελείως out-of-character, σε σχέση με τον αντίστοιχο του Morrison,
που τον γράφει πολύ πιο ηρωικό. Για την WW τι να πω. Λες και είναι παντελώς ηλίθια. Ο GL μοιάζει τελείως ανώριμος(διορθώνεται κάπως αυτό στην
συνέχεια) και μου κάνει εντύπωση που τον γράφει διαφορετικά στην ομώνυμη σειρά. Ο Aquaman ευτυχώς είναι μια χαρά. Όπως και ο Flash.

Και ένα ενδιαφέρον σχόλιο σε άρθρο του CBR που μιλούσε για τις πρόσφατες κυκλοφορίες του Johns (JL #12, Aquaman #12, GLA #1). Στο pre-reboot
universe, οι ήρωες δεν σκότωναν και αν κάποιος σκότωνε (π.χ. WW με τον Maxwell Lord), υπήρχαν σοβαρές επιπλοκές. Πλέον οι ήρωες είναι πιο χαλαροί
σε τέτοια θέματα.

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 02 Σεπτεμβρίου 2012 στις 10:17πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Ειναι που ο Johns προσπαθει να βρει τα πατηματα του στη σειρα.Να δει τι αρεσει στο κοινο.Εγω παντως ανυπομονω πως θα το παει με το Trinity War.Μαλλον εκει θα συναντησουμε ανοδο της Justice League!

brainiac
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 02 Σεπτεμβρίου 2012 στις 3:29μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Εγώ περίμενα ότι σε 12 τεύχη θα τα είχε βρει. Στο κοινό φαίνεται να αρέσει η νέα εκδοχή της JL.

Προτιμώ όμως το παλιό DCU, το πιο παραδοσιακό.

Ελπίζω στο Trinity War να δούμε κάτι καλό, γιατί στην πλειονότητα τους, τα ευχαριστιέμαι τα events της DC (όλα τα Crisis, Sinestro Corps War,
Blackest Night, Flashpoint, War of the Supermen).

x-mind
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 02 Μαρτίου 2009
Περιοχή: Νομός Ιωαννίνων
Απεσταλμένο: 02 Σεπτεμβρίου 2012 στις 5:08μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Βασικά ναι η αλήθεια είναι πως δεν καταλαβαίνω πως στα διάφορα event ο Jonhs έγραψε φοβερά όλους αυτούς τους χαρακτήρες της JL και τώρα δεν μπορεί. ίσως αυτη η αλλαγή universe είχε σαν αποτέλεσμα να ρέψει από έμπνευση φαίνεται και να βλέπει διαφορεικά τους ήρωες!! Αν και τον Aquaman τον γράφει αρκετα καλά στη σειρά του δεν καταλαβαίνω γιατί φαίνεται αδύνατος χαρακτήρας στη JL, ακόμα και τον GL στο Indigo Mystery μου άρεσε ο χαρακτήρας τώρα δεν ξέρω τι έπαθε!! Ας ελπίζω στο 13 θα δούμε κατι καλό!!

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 02 Σεπτεμβρίου 2012 στις 5:57μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

x-mind έγραψε:
 Βασικά ναι η αλήθεια είναι πως δεν καταλαβαίνω πως στα διάφορα event ο Jonhs έγραψε φοβερά όλους αυτούς τους χαρακτήρες της JL και τώρα δεν μπορεί. ίσως αυτη η αλλαγή universe είχε σαν αποτέλεσμα να ρέψει από έμπνευση φαίνεται και να βλέπει διαφορεικά τους ήρωες!! Αν και τον Aquaman τον γράφει αρκετα καλά στη σειρά του δεν καταλαβαίνω γιατί φαίνεται αδύνατος χαρακτήρας στη JL, ακόμα και τον GL στο Indigo Mystery μου άρεσε ο χαρακτήρας τώρα δεν ξέρω τι έπαθε!! Ας ελπίζω στο 13 θα δούμε κατι καλό!!

Eιναι που δεν μπορει να ισορροπησει τα διαφορετικα characterizations.

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 02 Σεπτεμβρίου 2012 στις 9:04μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Επισης μιλαμε για early years... Διαφορετικοι χαρακτηρες και διαφορετικο characterization...

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 02 Σεπτεμβρίου 2012 στις 9:15μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Μπάτμαν έγραψε:
Επισης μιλαμε για early years...

Βασικα απο το τευχος #7 ειμαστε στο παρον.Ευτυχως που υπαρχουν τα #0 τευχη,γιατι μας εχουν μπερδεψει τελειως!

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 02 Σεπτεμβρίου 2012 στις 11:12μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Αναφερομουν στο παραδειγμα του Brainiac για το πρωτο story-arc.

<< Προηγούμενη Σελίδα από 12 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum