www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

DC UNIVERSE
 Anubis Comics Forum : DC UNIVERSE
Τίτλος Τίτλος: DC Reboot: Justice League! ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
brainiac
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 15 Απριλίου 2010
Περιοχή: School for Gifted Youngsters
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 29 Οκτωβρίου 2011 στις 12:00μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Όπως και στο JSA, Hawkman, STRIPES, Green Lantern και
Flash. O Morriosn δίνει ρέστα στο Batman, Animal Man, We3,
All-Star Superman, New X-Men και σε άλλα. Ο καθένας στο
είδος του.

x-mind
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 02 Μαρτίου 2009
Περιοχή: Νομός Ιωαννίνων
Απεσταλμένο: 29 Οκτωβρίου 2011 στις 1:43μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Jonhs: Teen Titans, Blackest Night, Brightest Day, Flashpoint, Justise Society, Justice League, Infinite Crisis, 52, Green Lantern
Morisson:New X-men, Final Crisis, Justice League, Action Comics, 52

Αυτα είναι αυτα που έχω διαβάσει και από τους 2!!Οπότε απο Τζον εχω διαβάσει περισσότερα και αυτό σημάινει ότι ξέρω ότι ειναι κορυφαίος στα κόμιξ απλά δεν μου άρεσε η δουλεια του στο πρώτο τευχος!!!

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 29 Οκτωβρίου 2011 στις 2:58μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

αν δεν βάλουμε άλλους παράγοντες, τότε ναι, το πρώτο τεύχος της JLA του Morisson ήταν καλύτερη. αν όμως συνοψίσουμε και τους παράγοντες γύρω από ένα τεύχος, τότε τα εύσημα πάνε στον Johns.

X-mind σου άρεσε το Final Crisis?

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 30 Οκτωβρίου 2011 στις 3:37μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Ρε παιδια εχω μια απορια.Γιατι η σειρα λεγεται Justice League;Θελω να πω,γιατι δεν λεγεται Justice League of America;

Επεξεργασμένο από the comic guide στο 30 Οκτωβρίου 2011 στις 3:39μμ

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 30 Οκτωβρίου 2011 στις 3:48μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

γιατί η εταιρία άλλαξε γραμμή πλεύσης και πλέον ποντάρει στο diversity. σ' αυτό συγκαταλέγεται και η αφαίρεση του "of America" απ' την ονομασία της Justice League, κάνοντας την μια ομάδα με έναν διεθνή χαρακτήρα και όχι εθνικό. για μένα είναι καλύτερα έτσι, αλλά δημιουργούνται ερωτήματα γύρω από την ύπαρξη της Justice League International.

brainiac
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 30 Οκτωβρίου 2011 στις 7:46μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

H JL είναι μια ομάδα που μάλλον θα δημιουργηθεί από τους
7.Δεν θα ελέγχονται από κανέναν και καμιά κυβέρνηση. Η JLI
είναι η ομάδα του ΟΗΕ. Αυτοί είναι το αφεντικό τους. Αυτοί
τους δίνουν τις αποστολές.

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 31 Οκτωβρίου 2011 στις 12:18πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Καλο ειναι το JLI? Εγω ειχα διαβασει την παλια σειρα JLI (του '87, νομιζω) για 3 λογους.
  1. Batman (νομιζω ηταν ο αρχηγος της ομαδας)
  2. Guy Gardner (σαν Green Lantern)
  3. και στη σεναριακη ομαδα ο Keith Giffen (Ο μαγκας που δημιουργησε τον απολυτο υπερκαφρο στην DC. Τον λενε The Main Man, Mister Machete, The Ultimate Bastich, The Last Czarnian αλλα ολοι τον ξερουμε με το απλο ονοματακι του που ειναι Lobo.)
Μιας και ειπα Lobo, θυμηθηκα την απιστευτη cameo εμφανιση του στο TPB "Death of Superman" που ειναι σε ενα διαστημικο μπαρ και οταν μαθαινει οτι ο Superman ειναι νεκρος, τα παιρνει στο κρανιο, τους πλακωνει ολους και βαζει καποιον να πει "Δεν ειναι ετσι". Ο λογος? Μα γιατι ηθελε να τον σκοτωσει αυτος!

Δειτε και στο youtube το fan made video "The Lobo ParaMilitary Christmas Special" Απλα απιστευτο!

http://www.youtube.com/watch?v=t9ooZYjF0mI

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 31 Οκτωβρίου 2011 στις 12:52πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

απ' ότι έχω ακούσει μέχρι στιγμής για το JLI, δεν έχει πάρει ενθουσιώδης κρητικές. δεν έχει και κακές όμως.από 'κει κι έπειτα τα συμπεράσματα δικά σας. εγώ δεν ξέρω αν θα το διάβαζα.

brainiac
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 31 Οκτωβρίου 2011 στις 5:35μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Ήταν συμπαθητικό. Θυμίζει την παλιά κωμική σειρά. Ο Batman
δεν παίρνει πολύ χρόνο. Οι πιο πολλοί είναι B-Listers και
C-Listers.

mangaxtr
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 27 Οκτωβρίου 2011
Απεσταλμένο: 31 Οκτωβρίου 2011 στις 6:53μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην mangaxtr

the comic guide έγραψε:
Blackest night,εχεις δειαβασει του Τζονς?(τυχαιο λεω).Ο τυπος δινει ρεστα!

Τα σπάει όντως! Αν δεν το έχετε διαβάσει να το διαβάσετε!
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή mangaxtr's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από mangaxtr

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 31 Οκτωβρίου 2011 στις 8:19μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Εμενα μου λες.Κριμα ομως που δεν το εχω σε χειροποιαστη υποσταση!(το'χω σε ψηφιακη μορφη και μονο το κυριο περιοδικο).Λογικα θα παρω τους τομους που θελω στο ComicdomCon!Back to topic!

brainiac
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 31 Οκτωβρίου 2011 στις 10:27μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Μα γιατί να περιμένεις μέχρι την Άνοιξη;

<< Προηγούμενη Σελίδα από 12 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum