www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

X-MEN
 Anubis Comics Forum : X-MEN
Τίτλος Τίτλος: Wolverine and the X-men ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
Rogue_Queen
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Απριλίου 2009
Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 20 Μαρτίου 2012 στις 4:07μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Rogue_Queen

Άκουσα ότι στο 7 θα πεθάνει ένας Χ-μαν! Πείτε μου ότι είναι απλά κόλπο για να πουλήσει το περιοδικό γιατί δε θέλω άλλους θανάτους πια από τη Marvel, θα φρίξω...

Διάβασα κάπου ότι φημολογείται ότι ο Iceman θα είναι αυτός που μάλλον θα πεθάνει... Όποιος έχει διαβάσει το τεύχος, γίνεται να μου πει;

Επεξεργασμένο από Rogue_Queen στο 20 Μαρτίου 2012 στις 4:07μμ

BANG you're dead...
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή Rogue_Queen's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από Rogue_Queen

Jean Paul
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 23 Απριλίου 2009
Περιοχή: Νομός Πιερίας
Απεσταλμένο: 21 Μαρτίου 2012 στις 12:08πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Jean Paul

Mπορεί κάποιος να μου πει τί είναι αυτά τα μικρά Nightcrawler;
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή Jean Paul's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από Jean Paul

Rogue_Queen
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Απριλίου 2009
Απεσταλμένο: 21 Μαρτίου 2012 στις 3:07μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Rogue_Queen

Bamfs τα λένε ως τώρα... Νομίζω όταν η Ιλιάνα ήταν μικρή η Κίττυ της είχε πει μια φανταστική ιστορία με τους Χ-μεν σε διαφορετική μορφή και είχε αναφέρει αυτά τα ..."Νυχτοβατάκια" ως Μπαμφς! Και τελικά υπήρχε αυτη η φυλή σε παράλληλο σύμπαν... Και τωρα που ανοιξε το σχολείο ο Χανκ (Μπιστ) δούλευε πάνω σε διάφορα συστηματα για να κανει ασφαλές το σχολείο και καταλάθος είχε ανοίξει μια τρύπα στις διαστάσεις κι έτσι πέρασαν τα Μπαμφς σε αυτη τη διάσταση και κάνουν φάρσες και πειράζουν τους πάντες κλπ... Αλλα νομιζω στο τεύχος 7 βοηθάνε κι όλας!

BANG you're dead...
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή Rogue_Queen's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από Rogue_Queen

Jean Paul
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 23 Απριλίου 2009
Περιοχή: Νομός Πιερίας
Απεσταλμένο: 21 Μαρτίου 2012 στις 10:58μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Jean Paul

A μάλιστα! Εγώ νόμιζα ότι ήταν τίποτα εξώγαμα του Nightcrawler! Την θυμάμαι αυτή την ιστορία που λες. 
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή Jean Paul's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από Jean Paul

odis-man
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 01 Σεπτεμβρίου 2008
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 22 Μαρτίου 2012 στις 10:55μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην odis-man

ayto me thn egymosynh ths kitty m spaei ta neyra..

x-mind
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 02 Μαρτίου 2009
Περιοχή: Νομός Ιωαννίνων
Απεσταλμένο: 16 Αυγούστου 2012 στις 1:53μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Στο 7 να πω ότι δεν πεθαινει κανείς!! Τουλάχιστον οχι Χ-μαν. Ο λόγος όμς που κανω αυτη τη νεκρανασταση ειναι για να πω οτι η Στορμ φεύγει από το μέρος του Κυκλωπα και πάει με του ΓοόλβεριΝ!!!  

Μετά και αυτά πρέπει να σας επισημοποιήσω ότι φέυγω από τη Μαρβελ και επίσημα σημερα γίνομαι φαν της ΝτιΣι!!! Μαρβελ με εχασες, πες αντιο στην αλεξανδρεια που χάνεις!!!

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 16 Αυγούστου 2012 στις 2:26μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

ωπ! κι άλλος ένας είδε το φως!!!

deadpool max
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Δεκεμβρίου 2011
Απεσταλμένο: 18 Αυγούστου 2012 στις 10:51πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην deadpool max

κι εγω με μεγαλη απογοητευση απο τις (σορυ κιολας) παπαριες που γραφουν τωρα τελευταια πρεπει να πω αντιο μαρβελ και να αρχισω επιτελους να διαβαζω ΚΑΛΟ κομικ που αυτο δεν ειναι αλλο απο τη ντι σι και τη βερτιγκο.... και λιγο νταρκ χορσ!!! αν αξιωθει η μαρβελ να κανει ενα καλο ριμπουτ κι επιτελους να σταματησει ολους αυτους τους τιτλους γιατι δεν προλαβαινεις να δεις τι γινεται τοτε οκ!!
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή deadpool max's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από deadpool max

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 18 Αυγούστου 2012 στις 11:34πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

deadpool max έγραψε:
αν αξιωθει η μαρβελ να κανει ενα καλο ριμπουτ κι επιτελους να σταματησει ολους αυτους τους τιτλους γιατι δεν προλαβαινεις να δεις τι γινεται τοτε οκ!!

Ετοιμαζει ενα ημι-reboot,το λεγομενο MarvelNOW!Αρχιζει τον Οκτωβριο.Οι περισσοτεροι τιτλποι θα ξεκινησουν παλι απο το #1,και δεν βλεπω την ωρα να αρχισω σγα-σγα τις συνδρομουλες!Οριστε και καποια #1 εξωφυλλα:

Στα σιγουρα Thor,Hulk και Iron-man!

Υ.Γ.:I'm back ol' fellas!

falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 18 Αυγούστου 2012 στις 2:55μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

γνωρίζοντας τη Marvel δε μπορώ να κάνω λόγο για mini-reboot, όσο για "άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς". ακόμα κι αν όντως πάει να γίνει κάτι καλό, θα το χαλάσουν μέσα σε ένα χρόνο. σε τελική ανάλυση, το μεγαλύτερο πρόβλημα της εταιρίας, είναι ότι το μόνο που εκδίδουν είναι δεκάδες επί δεκάδων τίτλους avengers και x-men τους οποίους ούτε να παρακολουθήσεις μπορείς, αλλά ούτε γίνεται και τίποτα.

deadpool max
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Δεκεμβρίου 2011
Απεσταλμένο: 18 Αυγούστου 2012 στις 4:59μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην deadpool max

ναι!!!! αυτο λεω κι εγω οτι και να θες να παρακολουθησεις πρεπει να περνεις 5 σειρες ας πουμε το μηνα και οι συνδρομες και αυτα ειναι ακριβα δηλαδη θελεις 40 ευρω το μηνα μονο για τους x-men ή τους avengers και εχουμε κριση που σημαινει πως δεν μπορεις να αγοραζεις 5 τευχη αν αυτο το εκαναν 2-3 χρονακια πριν οκ αλλα τωρα εγω δεν ειμαι διατεθημενος να ξοδευω ολα μου τα χρηματα για τις μ@λ@κ!ες της μαρβελ που στο κατω κατω εχει αρχισει και κανει το συμπαν της μπουρδελο (σορρυ που βριζω αλλα δεν αντεχω αλλο πρεπει να το πω αυτο το πραγμα)!!! αυτο δεν σημαινει πως δεν θα παρω τα πρωτα τευχη.... μετα βλεπουμε αν μου αρεσει κατι το περνω!!!! παντος οπως ειπε κι ο falconara90 αλλαξε ο μανωλιος κι εβαλε τα ρουχα του αλλιως και πιστευω πως μονο και το ξαναλεω ΜΟΝΟ αυτη η εκφραση αξιζει για αυτο το ριμπουτ!!! μονο αυτο.... σορρυ μαρβελ μα αν δεν κανεις κατι συντομα οπως να σταματησεις 10 σειρες που δεν χρειαζεται να υπαρχουν με εχασες... κι επιτελους ξεκινησε απο την αρχη!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή deadpool max's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από deadpool max

brainiac
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 15 Απριλίου 2010
Περιοχή: School for Gifted Youngsters
Απεσταλμένο: 19 Αυγούστου 2012 στις 1:36μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Έχετε βαρεθεί την Marvel και την DC; Δοκιμάστε κυρίως Image και Dark Horse που ανέφερε ο max. Χωρίς υπερβολή, η Image βγάζει κάποιους από τους
καλύτερους τίτλους της αγοράς. Saga, Manhattan Projects, Fatale, Morning Glories, Secret, Thief of Thieves, Invincible, Dancer, Planetoid, Chew,
Revival κτλ.
Αυτοί είναι οι περισσότεροι από τους καταπληκτικούς τίτλους τους.

Και η DH βγάζει μερικές καλές σειρές, όπως το Massive και το Mind MGMT που είναι από τις αγαπημένες μου σειρές που βγαίνουν αυτή την εποχή, αλλά
όχι σε τόσο μεγάλο αριθμό.

Επεξεργασμένο από brainiac στο 19 Αυγούστου 2012 στις 1:36μμ

<< Προηγούμενη Σελίδα από 5 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum