www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ
 Anubis Comics Forum : ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ
Τίτλος Τίτλος: Avengers (Anubis) ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 28 Φεβρουαρίου 2012 στις 5:30μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

μόλις διάβασα το Avengers από Anubis και έχω να πω το εξής: ευτυχώς θα κρατήσει μόνο για 6 τεύχη. μπορώ να πω ότι ήταν κάτω του μετρίου. κακογραμμένο, το σχέδιο μέτριο και δε βοηθούσε για να σώσει το πράγμα. ίσως το μόνο στο οποίο εξυπηρετεί το εν λόγω story arc είναι για να εντάξει τη ταινία Next Avengers στο continuity της Marvel, πράγμα που για μένα, δεν έπρεπε να κάνει.

x-mind
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 02 Μαρτίου 2009
Περιοχή: Νομός Ιωαννίνων
Απεσταλμένο: 29 Φεβρουαρίου 2012 στις 8:08πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Κυκλοφορησε τετοια σιρα από λΆνουμπις;; Λιγο περισσοτερες πληροφοφριες;;

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

deadpool max
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Δεκεμβρίου 2011
Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Απεσταλμένο: 29 Φεβρουαρίου 2012 στις 6:17μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην deadpool max

μας λες λιγο το στορυ?
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή deadpool max's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από deadpool max

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 29 Φεβρουαρίου 2012 στις 7:03μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

deadpool max έγραψε:
μας λες λιγο το στορυ?

Ποιο story?Δεν υπαρχει story!

Εμενα γενικα,αυτη η σειρα δεν με τραβηξε ποτε να την αγορασω.Σοβαρα.Γι'αυτο ειπα να ριξω μια ματια στο 1ο τευχος της Anubis,για να δω μονο και μονο πως ειναι.Μαυρα χαλια!Κατ'αρχας δεν εχει επισημανθει ποιο ειναι το roster του team.Αρα,το εξωφυλλο(με τους Spiderman,Thor,Bucky[Captain America]...)ειναι ακυρο.
Το σκιτσο δεν με ενθουσιασε.Και ας πουμε την πικρη αληθεια ο Romita δεν κανει και το καλυτερο σκιτσο στις μερες μας.Προτιμω χιλιες φορες Immonen η Bachalo(για ΜΑΡVEL λεμε),παρα Romita.Ενταξει,στο Kick-Ass η ακομη καλυτερα στο Ironman:Demon In A Bottle κανει χιλιες φορες καλυτερο σκιτσο.
Το μονο καλο σε αυτο το τευχος ειναι η ατακα του Spidey στον Hawkeye:
S:"Λοιπον εβαλες ξανα τη στολη του Χωκαι;"
Η:"Ναι."
S:"Ετσι απλα;"
Η:"Ειμαστε παλι οι Εκδικητες.Οποτε,ειμαι παλι ο Χωκαι"
S:''Χθες ησουν ο Ρονιν,σημερα εισαι ο Χωκαι;"

Η οποια ηταν καλη ατακα δεν λεω,αλλα μετα αυτο που ανεφερε για την "αγαπη",με εκανε να ξενερωσω ασχημα.

Οπως λεει ο falco90:"ευτηχως θα κρατησει μονο για 6 τευχη..."

Επεξεργασμένο από the comic guide στο 29 Φεβρουαρίου 2012 στις 7:04μμ

deadpool max
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 29 Φεβρουαρίου 2012 στις 8:09μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην deadpool max

οποτε ενα καλο κανει η anubis (flashpoint) και παντα πρεπει να συνοδευεται ενα κακο (avengers)!!! κριμας...
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή deadpool max's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από deadpool max

falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 01 Μαρτίου 2012 στις 12:53πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

να πω ότι αυτά είναι προσωπική μου άποψη. καλό θα ήταν ο καθένας να σχηματίσει τη δική του γνώμη πάνω στο θέμα. μου ζητήθηκαν πληροφορίες και αυτό θα πράξω:

ας αρχίσουμε από τα βασικά. η σειρά είναι από το Heroic Age, που ακολούθησε το Siege. για να διαβάσεις το συγκεκριμένο arc, πρέπει να έχεις δει τη ταινία Next Avengers. αν δεν την έχετε δει, τρέξτε να το κάνετε, αξίζει.

στο διαταύτα, ομως. μόλις έχει τελειώσει το Siege και ο Steve Rogers (Super Soldier) μαζεύει άτομα για να σχηματίσουνε την επόμενη φάση των Avengers. όταν αρχίζει να σχηματίζεται το τελικό roster, σκάει μύτη ο Kang the Conqueror και ζητά βοήθεια από τους Avengers για να σταματήσουν μια μελλοντική απειλή σε ένα μεταποκαλυπτικό κόσμο, που δεν είναι άλλοι από τα παιδιά των ηρώων (a.k.a. Next Avengers).

brainiac
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 15 Απριλίου 2010
Περιοχή: School for Gifted Youngsters
Απεσταλμένο: 01 Μαρτίου 2012 στις 1:37μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Το έχω πει και θα το ξαναπώ, το volume αυτό είναι το
χειρότερο. Ειδικά το πρώτο arc. Τώρα έχει αρχίσει να
φτιάχνει με τον Acuna στο σχέδιο, αλλά και πάλι δεν
τραβάει. Ευτυχώς φεύγει ο Bendis!

x-mind
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 02 Μαρτίου 2009
Περιοχή: Νομός Ιωαννίνων
Απεσταλμένο: 01 Μαρτίου 2012 στις 7:28μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην x-mind

Εγω προσωπικά εχω διαβασει μόνο το πρωτο τευχος και δεν θα με πειραζε να διαβασω τα αλλά 5 κυριως για στηριξη των ελληνικών κόμιξ!

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή x-mind's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από x-mind Επισκεφτείτε την x-mind's Αρχική σελίδα του/της

deadpool max
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 01 Μαρτίου 2012 στις 8:09μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην deadpool max

κι ργω θα τα παρω για να μεγαλωσω λιγο την συλλογη μου (σημερα συμπληρωσα τα 90 τευχη με την βοηθεια του flashpoint και του Amazing spider-man)

brainiac
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 15 Απριλίου 2010
Περιοχή: School for Gifted Youngsters
Απεσταλμένο: 01 Μαρτίου 2012 στις 11:28μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην brainiac

Και εγώ τα τεύχη της Anubis τα παίρνω για να στηρίξω την
εταιρεία και να βγάζει στο μέλλον και άλλες σειρές
περιπτέρου. Άλλωστε τα περισσότερα τα έχω διαβάσει!

Jean Paul
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 23 Απριλίου 2009
Περιοχή: Νομός Πιερίας
Απεσταλμένο: 03 Μαρτίου 2012 στις 8:44μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Jean Paul

Kι εγώ τα αγοράζω για στήριξη της Anubis. Ας πούμε τα Spiderman ακόμη δεν έχω ξεκινήσει να τα διαβάζω, αλλά τα μαζεύω από το πρώτο τεύχος. Με δυσαρέστησε μόνο που σταμάτησαν το Thor έτσι απότομα. 
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή Jean Paul's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από Jean Paul

Solomon Kane
Forum member
Forum member
Doom!!!!

Εγγεγραμμένος/η στις: 08 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Gotham City - Σπηλιά μασκοφόρου ήρωα
Απεσταλμένο: 31 Μαρτίου 2012 στις 12:48μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Solomon Kane

Καλα ρε παιδια γιατι τοσο μησως για το avengers?τοσο χαλια
ειναι??Μολις το διαβασα.....και πρεπει να πω.... πανω κατω
καλουτσικο ειναι αλλα ολο το σεναριο λιγο με ξενερονει.

Επεξεργασμένο από Solomon Kane στο 31 Μαρτίου 2012 στις 2:34μμ

Σελίδα από 4 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum