www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

BATMAN
 Anubis Comics Forum : BATMAN
Τίτλος Τίτλος: New Bat-movie created by... ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 04 Ιουνίου 2012 στις 9:41μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Λοιποοοοοοοοον... Λογω αφορητης βαρεμαρας, googlαρα μερικα ονοματα για φωτο και μου ηρθε η ιδεα γι αυτο το thread. Ειναι κατι σαν παιχνιδι. Σκεφτειτε την δικη σας ταινια με ηρωα τον Batman.
Μπορειτε να πειτε ηθοποιους που θα θελατε να πρωταγωνιστουν ως Batman, Alfred κτλ.
Διαλεξτε νεους η παλιους. Δεν υπαρχει οριο. Και φυσικα μπορειτε να βαλετε πολλους ηθοποιους για εναν ρολο. Δλδ ποιους ηθοποιους θα προτεινατε για τον ρολο του Batman. Να προτεινετε σκηνικα απο ταινιες που εχετε δει (συμπεριλαμβανονται και τα Bat-movies που εχουν βγει ως τωρα, φυσικα). Για να το κανω δυσκολοτερο ομως δεν επιτρεπεται να πειτε ηθοποιους που επαιξαν ηδη σε Bat-movies. Αλλιως θα ηταν πολυ ευκολο. Η αιτιολογηση ειναι υποχρεωτικη για να ξερουμε τα κριτηρια που βαζετε τους ηθοποιους.
AngelCyke, που εισαι? Εσυ που εισαι καρακ@υλιαρης σινεφιλ, σε θελω με πολλα ποστς. Οσο για τους αλλους ριξ'τε μια προσπαθεια και ανταλλαζουμε γνωμες, συμβουλες, προτασεις κτλ.

Για μην υπαρχουν μπερδεματα και να μην εξηγουμε συνεχως ποιος ειναι ο ταδε και ποιος ο αλλος, σε ποια ταινια επαιξε ας εχουμε ολοι μας υποψην το Imdb, που εχει και φωτο απο ηθοποιους κτλ.

Αρχιζω εγω.

Batman/Bruce Wayne:
Pierce Brosnan (στα μεσα των '90s) γιατι ειναι γοητευτικος και μυστηριωδης ταυτοχρονα. Ενας ιδανικος συνδυασμος Batman/Bruce Wayne.
Billy Zane γιατι εμφανισιακα μου κανει το κλικ για Bruce Wayne.
John Cusack σε πιο νεαρη ηλικια γτ εχει συχνα ενα καπως θλιμμενο υφος και απο την εμπειρια μου οταν τον ειδα στο Identity, πιστευω οτι θα ηταν ιδανικος σαν Batman/Bruce Wayne κα θα ηταν πολυ ωραιες οι σκηνες που παθαινει flashbacks απο την δολοφονια των γονιων του.
Gregory Peck γιατι στα θριλερ του Alfred Hitchcock εδειξε οτι εχει μια σκοτεινη πλευρα. Ισως μια Bat-πλευρα και γιατι ηταν γοητευτικος και ηθοποιαρα. Ενας Batman/Bruce Wayne για παλιες εποχες.
Tyrone Power γιατι εκτος απο ωραιος ηταν και αθλητικος τυπος και μια απο της επιρροες του Bob Kane στην εμφανιση του Bruce Wayne απο το The Mark of Zorro (1940). Απο το The Mark of Zorro (1920) εμπνευστηκε το alter ego και τα ακροβατικα απο τον Douglas Fairbanks. (Μια διευκρινιση κανω οσον αφορα τις επιρροες).
Warren Beatty λογω κωλοπαιδαριας και λογω του οτι ηταν γκομενιαρης στα νιατα του. Νεος, γοητευτικος και φυσικος playboy.
Matt Bomer, αγνωστος ακομα αλλα στις σειρες που παιζει εναι παρα πολυ καλος. Νομιζω πως το ολο υφος και στυλακι που εχει θα ταιριαζε σε εναν playboy Bruce Wayne. Δεν λεω οτι θα ειναι καλυτερος απο τον Bale, αλλα ποιος ξερει? Παντως παιζει παρα πολυ καλα.

Robin/Dick Grayson
Frankie Muniz γιατι μου θυμιζει αρκετα τον Dick και ειναι 1,65 στο υψος οποτε κανει για Robin γενικα. Τον ειχα δει σε μια φωτο με κοστουμι και μου θυμισε εντονα το στυλ του Burt Ward και στο προσωπο μοιαζει εντονα στον Robin του All Star Batman & Robin, the Boy Wonder.

Nightwing
Justin Long
River Phoenix

Alfred
Μονο ενας. David Niven στα τελη '60s μεχρι μεσα '70s. Αγγλος, ψηλος, αδυνατος με λεπτο μουστακι. Καρμπον απο το comics.

Gordon
William Holden στα '60s-'70s. Ειχε το στιβαρο υφος του Gordon.

The Joker aka The Yoker

Adrien Brody
Sean Penn
David Bowie (στα '70s). Μαλλον Bowie γιατι πιστευω θα το ειχε...

The Penguin
Bob Hoskins
Philip Seymour Hoffman

The Riddler

David Tennant
Robin Williams

Ra's Al Ghul
David Carradine

Rupert Thorne
Alan Dale
John Travolta

Silver St. Cloud (την προτιμω περισσοτερο σαν girlfriend του Batman/Bruce Wayne απο τη Vicky Vale)
Rebecca Romijn

Linda Page (η κοπελα που ηταν αρραβωνιασμενος ο Brucie μας. Info στο Batman Origin μου)
Lauren Bacall

The Catwoman
Charlize Theron
Caroline Munro (στα νιατα της)
Kate Beckinsale

Σκηνικα απο The Crow, Dark City, Batman, Batman Returns, Batman Begins και The Dark Knight. Ολα ενωμενα με προσοχη ωστε να δενουν αρμονικα και να επικρατει darkιλλα, σαπιλα και σκατιλα σε ενα αμαλγαμα '30s-'00s. Πρεπει να εχει σκοτεινη και γοτθικη ατμοσφαιρα. Η αισθητικη να ειναι εντονα noir. Να υπαρχει μια αρμονικη κατανομη γοτθικου και πραγματικου στοιχειου με απειρα στοιχεια του γερμανικου κινηματογραφικου εξπρεσιονισμου. Να υπαρχουν λεπτοι αναχρονισμοι και να εχει υποβλητικη σκηνογραφια με σκοτεινα πλανα. Τα οποια πλανα να ειναι ποικιλα (μακρινα και κοντινα πλανα τα οποια θα κορυφωνονται σε γκρο-πλαν).

Οι χαρακτηρες να ειναι στερεοι. Οι κακοι πρεπει να εχουν καλο στυλ, καπως εκκεντρικο και σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να απεικονιζονται γελοιογραφικα. Πρεπει να είναι κτηνωδεις, ψυχοπαθεις δολοφονοι και να μη νιωθουν καμια αναστολη στο να σκοτωνουν. Οσον αφορα τα πρωτοπαλικαρα, αυτα συνηθως να μοιαζουν με καρικατουρες από τις παλιες κλασσικες ασπρομαυρες γκανγκστερικες ταινιες. Επισης και εδω ισχυει η μη γελοιογραφικη απεικονιση.

Τι λετε? Περιμενω σχολια στα δικα μου και να γραψετε κι εσεις τις δικες σας σκεψεις για μια Bat-movie...

θείος Μπεν
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 30 Απριλίου 2011
Περιοχή: Tatooine
Απεσταλμένο: 05 Ιουνίου 2012 στις 1:31μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην θείος Μπεν

Λοιπον η ταινια θα λεγεται <Ο Μπατμαν ξαναχτυπα>(Batman
strikes again)
Η ταινια θα βασιζεται σε ενα επεισοδιο της παλιας σειρας
κινουμενων σχεδιων του Μπατμαν που ειχε τιτλο <Τρελος σαν
ενα Καπελα>(Mad as a Hatter)http://www.youtube.com/watch?
feature=player_detailpage&v=LL6tdf_SNRI
Πρωταγωνιστουν:
Pierce Bronsan στο ρολο του Μπρους
Γουειν/Μπατμαν(οταν ηταν νεος)
για τους ιδιους λογους που εγραψε ο Μπατμαν απο
πανω,γιατι ειναι γοητευτικος,μυστηριωδης,του παει το στυλ
του πλουσιου και γιατι εχει συνηθισει σε ταινιες
δρασης(Τζειμς Μποντ 007)
Logan Lerman στο ρολο του Ντικ
Γκρεισον/Ρομπιν
μοιαζει πολυ στον νεαρο παρτενερ,ειναι και στην καταλληλη
ηλικια μονο που ειναι λιγο ψηλος
Tommy Lee Jones στο ρολο του Τζερβις
Τεχτ/Τρελοκαπελα(Mad Hatter)οταν ηταν 40αρης
ο παλιος Διπροσωπος(Batman for ever),αλλα δεν μπορουσα να
σκεφτω αλλο για το ρολο(αυτος ο χαρακτηρας θα ειναι ο
κυριος αντιπαλος και θα προσδιδει ενα κωμικο τονο στην
ταινια)
Michael Gambon στο ρολο του Αλφρεντ
ειναι Ιρλανδος,ψηλος και αδυνατος ταιριαζει αρκετα στο
ρολο
Leven Rambinστο ρολο της Αλικης(οποιος
εχει δει αυτο το επεισοδιο θα καταλαβει)
Ben Kingsleyστο ρολο του Κερκ
Λανγκστρομ/Αντρας-Νυχτεριδα(Man-Bat)
δευτερευων κακος δε θα εχει και πολυ μεγαλο ρολο στην
ταινια,αλλα αντιθετως με τον κυριο κακο,θα εχει πιο
αυστηρο υφος
David Thewlis στο ρολο του Επιθεωρητη
Γκορντον
(δεν πολυ-ταιριαζει,αλλα δεν μπορουσα να σκεφτω καποιον
αλλο,ο Νολαν μου εκλεψε τον Ολντμαν,τι να κανουμε; )
Αυτοι θα αποτελουν το βασικο καστ.
Επελεξα αντιπαλους που δεν εχουν παιξει σε καμια ταινια
Μπατμαν μεχρι στιγμης και,νομιζω,δεν εχουν ενσαρκωθει
αυτοι οι villains ουτε και στην τηλεοραση.
Η ταινια θα εχει σκηνικα σε στυλ οπως των ταινιων <Batman
for ever> και <Batman and Robin>,δηλαδη δε θα ειναι τοσο
σκοτεινο,οσο της ταινιας του Μπατμαν απο πανω,θα
απευθυνεται και σε μικροτερες ηλικιες.Θα υπαρχει
διασπαρτο χιουμορ και συνεχως μουσικη υποκρουση,ιδιως
στις σκηνες δρασης σαν το theme song του Batman for ever
που μου αρεσει πολυ:http://www.youtube.com/watch?
feature=player_detailpage&v=GFrLrXFJCFE.
Μπορουμε να γραψουμε και πλοκη;

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 05 Ιουνίου 2012 στις 1:56μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Ταινια Batman με χιουμορ?

Θα ποσταρω αργοτερα γιατι δεν προλαβαινω.

θείος Μπεν
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 05 Ιουνίου 2012 στις 2:13μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην θείος Μπεν

οχι πολυ χιουμορ...
εξ αλλου ολες οι ταινιες του Μπατμαν εχουν λιγο χιουμορ...

falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 05 Ιουνίου 2012 στις 3:38μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

λοιπόν, εγώ τις δικές μου προτιμήσεις θα τις παραθέσω σιγά-σιγά για να κάνω την έρευνα μου και να βάλω τα κατάλληλα άτομα, στους κατάλληλους ρόλους. (είχα μια παρόμοια συζήτηση με κάποιους φίλους και είχαμε μερικές ενδαιφέρουσες ιδέες)

Batman/Bruce Wayne
(θα σας τρολάρω λίγο τώρα αλλά...) Αλέξης Γεωργούλης. παρότι είναι Έλληνας ηθοποιός, και τους σύγχρονους Έλληνες ηθοποιούς δεν τους έχω σε εκτίμηση, αλλά ο συγκεκριμένος, πιστεύω ότι με ένα σωστό σκηνοθέτη (όχι Έλληνα), μπορεί να μεγαλουργήσει. έχει χαρακτηριστικά προσώπου που ταιριάζουν και στις δύο περσόνες, και σαν ηθοποιός έχει δείξει ότι με σωστή καθοδήγηση και διάθεση, μπορεί να κάνει πέρασμα σε διαφορετικά είδη χαρακτήρων. και, κακά τα ψέμματα, είναι playboy...
Dick Grayson/Nightwing
Keanu Reeves σε μια πιο νεότερη εκδοχή (εμφανώς). έχει τα κατάλληλα σκοτεινά και λεπτά χαρακτηριστικά για να παίξει το ρόλο.
Victor Freize/ Mr. Freeze
Bruce Willies
έχει τη φαλάκρα και το επιβλητικό και θυμωμένο ύφος που θέλω από τον εν λόγω χαρακτήρα.
Edward Nigma/ Riddler
(πανάθεμα σε Batman, που μου πρόλαβες τον Robin Williams) Steve Martin σε μια στυλιζαρισμένη εκδοχή του χαρακτήρα.

τα υπόλοιπα θα τα σκεφτώ και θα τα παραθέσω σε άλλα ποστ.

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 05 Ιουνίου 2012 στις 8:48μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

θείος Μπεν έγραψε:

ταινια)

ρολο

αυστηρο υφος

Γκορντον

Εχω καποιες ενστασεις για τους ρολους και το κλιμα που διαλεξες.

Για πλοκη ειναι πολυ νωρις ακομα. Ας δουμε πως θα παει και βλεπουμε.

falconara90 έγραψε:

Batman/Bruce Wayne
(θα σας τρολάρω λίγο τώρα αλλά...) Αλέξης Γεωργούλης. παρότι είναι Έλληνας ηθοποιός, και τους σύγχρονους Έλληνες ηθοποιούς δεν τους έχω σε εκτίμηση, αλλά ο συγκεκριμένος, πιστεύω ότι με ένα σωστό σκηνοθέτη (όχι Έλληνα), μπορεί να μεγαλουργήσει. έχει χαρακτηριστικά προσώπου που ταιριάζουν και στις δύο περσόνες, και σαν ηθοποιός έχει δείξει ότι με σωστή καθοδήγηση και διάθεση, μπορεί να κάνει πέρασμα σε διαφορετικά είδη χαρακτήρων. και, κακά τα ψέμματα, είναι playboy...

Bruce Willies
έχει τη φαλάκρα και το επιβλητικό και θυμωμένο ύφος που θέλω από τον εν λόγω χαρακτήρα.

Edward Nigma/ Riddler
(πανάθεμα σε Batman, που μου πρόλαβες τον Robin Williams) Steve Martin σε μια στυλιζαρισμένη εκδοχή του χαρακτήρα.

Κι εδω εχω μερικες ενστασεις. Θα σχολιασω αλλη φορα γιατι ξεκιναμε εξεταστικη τη Δευτερα και εχω μπολικο διαβασμα. Φυσικα θα μπαινω για λιγη ωρα...

falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 05 Ιουνίου 2012 στις 9:19μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ξέρω ποιές είναι οι ενστάσεις σου. θα τις συζητήσουμε εκτενώς όταν γυρίσεις από την εξεταστική.

σε αυτό το σημείο να παραθέσω άλλο ένα όνομα.

Alfred Pennyworth
Antony Hopkins. μου φαίνεται αρκετά παράξενο, που δεν έχει αναφέρει κανείς αυτό το όνομα για τον Alfred. όπως και να το κάνουμε, είναι ηθοποιάρα. συν τοις άλλοις είναι και Ουαλός στην καταγωγή (σχεδόν βρετανός σαν να λέμε).

The Dark Knight
Forum member
Forum member
Gotham’s Knight

Εγγεγραμμένος/η στις: 04 Απριλίου 2009
Περιοχή: Gotham City - Σπηλιά μασκοφόρου ήρωα
Απεσταλμένο: 05 Ιουνίου 2012 στις 11:19μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην The Dark Knight

Μπάτμαν, ειπες να μην βαζουμε ηθοποιους που εχουν ηδη παιξει σε ταινια του Batman. O comic quide ειπε τον Tommy Lee Jones που ηταν ο Two-Face στο Batman Forever.

Επιστροφή στην κορυφή Προβολή The Dark Knight's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από The Dark Knight Επισκεφτείτε την The Dark Knight's Αρχική σελίδα του/της

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 05 Ιουνίου 2012 στις 11:49μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

θείος Μπεν έγραψε:

ταινια)

Δεν μπορεις να αναφερεις καποιον που επαιξε ηδη σε ταινια με τον Batman. Επισης δεν νομιζω οτι ταιριαζει και τοσο ο Tommy Lee Jones. Θα προτεινα τον Timothy Spall που επαιξε τον Wormtail στα Harry Potter. Μονο και που τον βλεπω αμεσως σκεφτομαι Jervis Tetch.

θείος Μπεν έγραψε:

ρολο

Θεωρω τον Gambon πολυ καλο ηθοποιο αλλα ειναι Ιρλανδος. Εχει την απαιτουμενη βρετανικη προφορα?

θείος Μπεν έγραψε:

αυστηρο υφος

Δεν νομιζω οτι ο Ben Kingsley ταιριαζει τοσο σαν Kirk Langstrom. Θα προτεινα τον Michael Stuhlbarg. Το προσωπο του μου κανει κλικ για Kirk Langstrom

θείος Μπεν έγραψε:

Γκορντον

Οσον αφορα τον Thewlis, τον θεωρω καπως για Gordon. Εγω θα εβαζα τον Chris Cooper ή τον Brian Cox. Εννοειται με μουστακι...

θείος Μπεν έγραψε:

Αμα εχει σκηνικα οπως το Batman & Robin θα αποτυχει παταγωδως σαν ταινια. Χρησιμοποιησε μονο τα σκοτεινα σκηνικα του Batman Forever. Οχι τα φωτισμενα που ειχε σε καποιες φασεις. Αμα χρησιμοποιησεις μονο τα σκοτεινα απο το Forever εισαι ok. Αν θες να απευθυνεται σε μικροτερες ηλικιες, δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Μη βαλεις διασπαρτο χιουμορ, γιατι θα αποτυχει. Αμα δεις τα επεισοδια της τηλεοπτικης σειρας του '60, θα καταλαβεις οτι Batman και χιουμορ μαζι, δεν γινεται. Και περιορισε την μουσικη υποκρουση. Ειδικα στους διαλογους και στις σκηνες δρασεις. Δεν θα βγει καλο αποτελεσμα.
Στο λεω εγω που σπουδαζω σχολη κιν/φου.

falconara90 έγραψε:

Batman/Bruce Wayne

Με τον Γεωργουλη, με εκαψες λιγο. Ναι ισως μπορει να ειναι καλη επιλογη γιατι κανει και για Batman αλλα και για Bruce Wayne. Λιγο αδυνατο αλλα καλη ιδεα.

falconara90 έγραψε:

Bruce Willies

Ο Bruce Willis θεωρειται λιγο macho. Εγω θα εβαζα τον Jean Reno. Ξυρισε τον, βαλε του το make up, τα γυαλια και εχεις εναν Mr. Freeze, ολοϊδιο με αυτον του B.T.A.S.

falconara90 έγραψε:

Edward Nigma/ Riddler

Καλος ο Steve Martin αλλα τον θεωρω καπως υπερκινητικο για Riddler. Μιας και εβαλα ηδη, δεν μπορω να ξαναπω τους ιδιους και γι αυτο βαζω Kevin Bacon. Σε ορισμενους ρολους με ανατριχιαζει το παρουσιαστικο του και πιστευω οτι η μασκα του Riddler θα πηγαινε στο λεπτο προσωπο του.

Επεξεργασμένο από Μπάτμαν στο 05 Ιουνίου 2012 στις 11:57μμ

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 05 Ιουνίου 2012 στις 11:53μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

The Dark Knight έγραψε:
Μπάτμαν, ειπες να μην βαζουμε ηθοποιους που εχουν ηδη παιξει σε ταινια του Batman. O comic quide ειπε τον Tommy Lee Jones που ηταν ο Two-Face στο Batman Forever.

Ο θειος Μπεν το ειπε. Οχι ο the comic guide.

Επεξεργασμένο από Μπάτμαν στο 05 Ιουνίου 2012 στις 11:54μμ

θείος Μπεν
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 06 Ιουνίου 2012 στις 11:01πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην θείος Μπεν

Μπάτμαν έγραψε:

θείος Μπεν έγραψε:

ταινια)

Δεν μπορεις να αναφερεις καποιον που επαιξε ηδη σε ταινια
με τον Batman. Επισης δεν νομιζω οτι ταιριαζει και τοσο ο
Tommy Lee Jones. Θα προτεινα τον
Timothy Spall που επαιξε τον Wormtail στα Harry Potter.
Μονο και που τον
βλεπω αμεσως σκεφτομαι Jervis Tetch.

Α,εγω νομισα πως δεν μπορεις να αναφερεις καποιον που ηδη
εχει παιξει σε ταινια Μπατμαν,αλλα στον ιδιο
ρολο...Νομισα πως μπορουσα αν του εβαζα αλλο ρολο.Ναι,το
ειχα σκεφτει κι εγω αυτον για τον Τιμοθι Σπολ,αλλα ηθελα
να βαλω εναν πιο γνωστο ηθοποιο
θείος Μπεν έγραψε:

ρολο

Θεωρω τον Gambon πολυ καλο ηθοποιο αλλα ειναι Ιρλανδος.
Εχει την απαιτουμενη βρετανικη προφορα?

Ναι.Τον εχω ακουσει στις ταινιες του <Χαρι Ποτερ> και
μιλαει σαν Αγγλος...

θείος Μπεν έγραψε:
Η ταινια θα εχει σκηνικα σε στυλ οπως
των ταινιων <Batman

Αμα εχει σκηνικα οπως το Batman & Robin θα αποτυχει
παταγωδως σαν ταινια. Χρησιμοποιησε μονο τα σκοτεινα
σκηνικα του Batman Forever. Οχι τα φωτισμενα που ειχε σε
καποιες φασεις. Αμα χρησιμοποιησεις μονο τα σκοτεινα απο
το Forever εισαι ok. Αν θες να απευθυνεται σε μικροτερες
ηλικιες, δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Μη βαλεις
διασπαρτο χιουμορ, γιατι θα αποτυχει. Αμα δεις τα
επεισοδια της τηλεοπτικης σειρας του '60, θα καταλαβεις
οτι Batman και χιουμορ μαζι, δεν γινεται. Και περιορισε
την μουσικη υποκρουση. Ειδικα στους διαλογους και στις
σκηνες δρασεις. Δεν θα βγει καλο αποτελεσμα.Στο λεω εγω
που σπουδαζω σχολη κιν/φου.

Θα εχει λιγο χιουμορ σε μερικες σκηνες,μονο και μονο για
να σπαει η μονοτονια.Μουσικη υποκρουση πιστευω πως στις
μαχες θα ταιριαζει,γιατι <ξεσηκωνει>...(εννοω μουσικη σαν
τα theme songs του Μπατμαν,οχι οποιαδηποτε μουσικη).Στους
διαλογους θα υπαρχει λιγη εως καθολου.Και στις
συγκινητικες σκηνες θα παιζει απαλη κλασικη μουσικουλα.
falconara90 έγραψε:
falconara90 έγραψε:
Edward Nigma/
Riddler(πανάθεμα σε Batman, που μου πρόλαβες τον Robin
Williams) Steve Martin σε μια στυλιζαρισμένη εκδοχή του
χαρακτήρα.

Καλος ο Steve Martin αλλα τον θεωρω καπως
υπερκινητικο για Riddler. Μιας και εβαλα ηδη, δεν μπορω
να ξαναπω τους ιδιους και γι αυτο βαζω Kevin Bacon. Σε
ορισμενους ρολους με ανατριχιαζει το παρουσιαστικο του
και πιστευω οτι η μασκα του Riddler θα πηγαινε στο λεπτο
προσωπο του.
Ο Στιβ Μαρτιν;
Δεν ξερω για σας,αλλα εγω παντως,δεν μπορω να τον παρω
στα σοβαρα!!Εννοω πως τον εχω δει μονο σε κωμωδιες και,αν
η ταινια σου,falconara,ειναι σκοτεινη,δε νομιζω να με
επειθε αυτος ο ανθρωπος για μανιακο villain.
Μπατμαν έγραψε:
[/QUOTE]Alfred
Μονο ενας. David Niven στα τελη '60s μεχρι μεσα '70s.
Αγγλος, ψηλος, αδυνατος με λεπτο μουστακι. Καρμπον απο το
comics.[/QUOTE]
Αυτος δε φερνει και λιγο στον Γκορντον;Ή ιδεα μου ειναι;

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 06 Ιουνίου 2012 στις 11:51πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Καθολου. Ο Niven εμφανισιακα ηταν ακριβως ιδιος με τον Alfred των κομικς. Ο Gordon εχει ενα πιο στιβαρο στυλ.
Τον Niven θα τον εχεις δει στις παλιες ταινιες με τον Ροζ Πανθηρα που παιζει το Φαντασμα/Σερ Τσαρλς Λιντον.

Επεξεργασμένο από Μπάτμαν στο 06 Ιουνίου 2012 στις 11:52πμ

Σελίδα από 3 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum