www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

BATMAN
 Anubis Comics Forum : BATMAN
Τίτλος Τίτλος: New Bat-movie created by... ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 06 Ιουνίου 2012 στις 5:24μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

αχ γιατί να με δυσκολεύουν τόσο πολύ τα quotes?!

Μπάτμαν: o Γεωργούλης είναι όντως αδύνατο, αλλά δε βασίζομαι σε αυτό, αλλά σε άτομα που θα ήθελα να δω εγώ στο ρόλο, έστω και ως πείραμα (χειρότερος από τον Clooney δε θα είναι σίγουρα)
ο Jean Reno (αν και τον λατρεύω) δεν έχει αυτό το ψυχρό και απρόσωπο που έχει ο Bruce Willis. άσε που θεωρώ ιεροσυλία να ξυριστεί ο Reno.
ο Jim Carey που έκανε τον Riddler δεν είναι υπερκινητικός?! άσε που για το είδος του super-villain που συζητάμε, χρειάζονται λίγο έντονες κινήσεις (μα γιατί δεν έβαλαν τον Jim Carey να κάνει τον JOKER?!) όσο για τον Kevin Bacon, δε θα μπορούσα ποτέ να τον δω ως Riddler. για κάποιον άλλον criminal mastermind ναι. αλλά όχι Riddler.

θείος Μπεν: οκ, δε σου αρέσει ο Steve Martin. μπορώ να κατανοήσω τους λόγους, αλλά αν και σε γενικές γραμμές είναι κωμικός, θεωρώ ότι μπορεί να παίξει αυτό το ρόλο. κατά γενική ομολογία είναι ένας πάρα πολύ καλός ηθοποιός και δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να πει το αντίθετο. άλλωστε και ο Jim Carey που έκανε το ρόλο στο παρελθόν, κωμικός είναι, αλλά έπαιξε όσο καλύτερα μπορούσε (για όλα κατηγορώ το σκηνοθέτη). επίσης, ένα από τα ονόματα που ακογόνταν για το ρολο του Riddler (ο οποίος μάλιστα είχε εκφράσει το ενδιαφέρον του για το ρόλο) ήταν ο Robin Williams ο οποίος είναι επίσης κωμικός.

τώρα είμαι σε αναζήτηση Gordon, Catwoman.

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Απεσταλμένο: 07 Ιουνίου 2012 στις 2:26πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

falconara90 έγραψε:

ο Jim Carey που έκανε τον Riddler δεν είναι υπερκινητικός?! άσε που για το είδος του super-villain που συζητάμε, χρειάζονται λίγο έντονες κινήσεις (μα γιατί δεν έβαλαν τον Jim Carey να κάνει τον JOKER?!)

Ο Jim Carrey (με δυο "r" γραφεται) δεν μου αρεσε καθολου σαν Riddler. Τον λατρευω σαν ηθοποιο, αλλα ο ρολος του Riddler δεν του πηγαινε καθολου. Εχω διαβασει πολλα comics με τον Riddler και δεν νομιζω οτι χρειαζονται τοσο εντονες κινησεις. Μιλαμε για εναν mastermind εγκληματια που καταφερνει να δυσκολεψει τον Batman. Θα πρεπει λοιπον να εχει τεραστια αυτοπεποιθηση και να κινειται ηρεμα και ανετα χωρις εντονες κινησεις.

θείος Μπεν
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 30 Απριλίου 2011
Περιοχή: Tatooine
Απεσταλμένο: 07 Ιουνίου 2012 στις 9:40πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην θείος Μπεν

falconara90 έγραψε:
?!) =<span style="font-weight:
bold;">θείος Μπεν:</span> οκ, δε σου αρέσει ο Steve
Martin. μπορώ να κατανοήσω τους λόγους, αλλά αν και σε
γενικές γραμμές είναι κωμικός, θεωρώ ότι μπορεί να παίξει
αυτό το ρόλο. κατά γενική ομολογία είναι ένας πάρα πολύ
καλός ηθοποιός και δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να πει το
αντίθετο. άλλωστε και ο Jim Carey που έκανε το ρόλο στο
παρελθόν, κωμικός είναι, αλλά έπαιξε όσο καλύτερα
μπορούσε (για όλα κατηγορώ το σκηνοθέτη). =

οχι λαθος καταλαβες μου αρεσει ο Στιβ Μαρτιν,ειδικα στο
ρολο του Ζακ Κλουζω!!Απλα δε μπορει να με πεισει για εναν
υπερ-εγκληματια...Κι ο Τζιμ Καρεϊ κωμικος ητανε,αλλα το
<Batman for ever> δε το λες και πολυ σκοτεινη ταινια...
αν η ταινια σου ειναι σε αυτο το στυλ,μπορει ο Μαρτιν να
ειναι καλη επιλογη

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 07 Ιουνίου 2012 στις 5:20μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

ένας από τους λόγους που επέλεξα τον Steve Martin είναι επειδή είπα ότι πρόκειται για μια στυλιζαρισμένη εκδοχή του χαρακτήρα και όχι την ακριβή απόδοση. επίσης, μου αρέσει να βλέπω διάσημους κωμικούς σε δραματικούς ρόλους όπως αυτούς.

Υ.Γ. ούτε εμένα μου άρεσε ο Riddler του Jim Carrey, αλλά αυτό έχει να κάνει με την απόδοση του χαρακτήρα, όχι με τον ηθοποιό. ως ηθοποιός έκανε πολύ καλή δουλειά, και φάνηκε ότι το πρόσπαθησε. ο σκηνοθέτης είχε μάλλον ένα κακό όραμα για το χαρακτήρα.

άλλη μια παράθεση
Talia Head/Talia Al Ghul
Eva Mendez. σαν γυναίκα έχει μια εξωτική ομορφιά και με το κατάλληλο ενδυματολογικό, θα έκανε μια πολύ καλή μεταφορά του χαρακτήρα. (μα γιατί είναι τόσο δύσκολο να βρω μια Catwoman και έναν Jim Gordon?!)

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 07 Ιουνίου 2012 στις 10:08μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Ισως επειδη η μια ειναι μια πολυ ομορφη γατουλα και ο αλλος ειναι ενας χαρακτηρας που σου εμπνεει σεβασμο?
Προσπαθησε να βρεις μια Power Girl. Εκει να δεις δυσκολια...

Goblin New
Forum member
Forum member
RISE

Εγγεγραμμένος/η στις: 11 Νοεμβρίου 2010
Περιοχή: Μέση Γη
Απεσταλμένο: 07 Ιουνίου 2012 στις 10:22μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Goblin New

Μπάτμαν έγραψε:
Ισως επειδη η μια ειναι μια πολυ ομορφη
γατουλα και ο αλλος ειναι ενας χαρακτηρας που σου εμπνεει
σεβασμο?Προσπαθησε να βρεις μια Power Girl. Εκει να δεις
δυσκολια...

Kim cardasian

Btw,Αυριο θα γραψω και εγω τη λιστα..

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 07 Ιουνίου 2012 στις 10:30μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Καμια σχεση με Power Girl. Ειναι ξανθια και εχει ενα πολυ ιδιαιτερο χαρακτηριστικο. Τα ζυζια της εχουν μεινει στην ιστορια...

Goblin New
Forum member
Forum member
RISE

Εγγεγραμμένος/η στις: 11 Νοεμβρίου 2010
Περιοχή: Μέση Γη
Απεσταλμένο: 07 Ιουνίου 2012 στις 10:33μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Goblin New

Μπάτμαν έγραψε:
Καμια σχεση με Power Girl. Ειναι ξανθια
και εχει ενα πολυ ιδιαιτερο χαρακτηριστικο. Τα ζυζια της
εχουν μεινει στην ιστορια...

ε για αυτο το ειπα

θείος Μπεν
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 07 Ιουνίου 2012 στις 10:38μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην θείος Μπεν

Ο Γκορντον,οντως,ειναι δυσκολος!!

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 08 Ιουνίου 2012 στις 4:26μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

για Gordon, κάπου πάει το μυαλό μου, αλλά θέλω να το ψάξω λίγο πρώτα.

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 12 Ιουνίου 2012 στις 3:01μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

(sorry για το Double Post)

Jim Gordon
Burt Reynolds με παχύ μουστάκι. Το 'χει!

Catwoman δε μπορώ να βρω (ανάθεμα τα πανύψηλα στάνταρ!), οπότε δε θα βάλω.
τα σκηνικά της ταινίας δε θέλω να μοιάζουν με κάποιας προηγούμενης ταινίας. θέλω τα πάντα να είναι υπαρκτές τοποθεσίες και όχι σκηνικά. ακόμα και οι κλειστοί χώροι με εξαίρεση τοποθεσίες όπως η Bat-Cave, που όπως και να το κάνεις, το θέλει το σκηνικό του.
για μουσική κρατάω τον Hans Zimmer. δε νομίζω ότι χρειάζεται επεξήγηση αυτό.
πάρτε και το στόρυ: οι επιχειρήσης της Talia Head δέχονται επανηλλημένα χτυπήματα από τον αινιγματικό Riddler. χρησιμοποιεί τις "διασυνδέσεις" της στη Λεγεώνα των Δολοφόνων για να ξετρυπώσει τον Σκοτεινό Ιππότη και να του ζητήσει βοήθεια. όταν αυτός δηλώνει τη πρόθεση του να κυνηγήσει τον εγκληματία, αλλά αρνείται την οποιαδήποτε προσπάθεια της να γίνει υποχείριο της, αυτή προσλαμβάνει τον εγκληματία Mr. Freeze για να σταματήσει και τον Riddler και τον Batman, ο οποίος θα αποτελέσει εμπόδιο στα μελλοντικά της σχέδια. ο Batman βρίσκεται ανάμεσα στα διασταυρώμενα πυρά όλων αυτών στη προσπάθεια να προστατέψει τη πόλη του. στη προσπάθεια του, θα τον βοηθήσει ο πρώην Robin, Dick Grayson, ο οποίος στη προσπάθεια του να αποσταβηχτεί από τη σκιά του Batman, απουσίαζε για χρόνια και τώρα επέστρεψε ως Nightwing!

θείος Μπεν
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 15 Ιουνίου 2012 στις 10:38πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην θείος Μπεν

παιδια βρηκα Κατγουμαν!!μπροστα στα ματια μας ητανε:
Halle Berry   

<< Προηγούμενη Σελίδα από 3 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum