www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

SPIDER-MAN
 Anubis Comics Forum : SPIDER-MAN
Τίτλος Τίτλος: Ειδα το The Amazing Spider-man! ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
deadpool max
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Δεκεμβρίου 2011
Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 26 Αυγούστου 2012 στις 2:11μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην deadpool max

παντος δεν θελω να δω μιστιριο στην επομενη ταινια γιατι δεν ειναι κι απο τους πιο δυμοφιλεις ηρωες κι ελπιζω να μην ειναι κανας γκομπλιν και μας σκοτωσει την εμμα 

οχι εμενα μου αρεσαν ολα!!! νταξει μπορει το σεναριο να μην ηταν τιποτα το ιδιαιτερο αλλα δεν το λες και κακο!!!

Επεξεργασμένο από deadpool max στο 26 Αυγούστου 2012 στις 2:13μμ
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή deadpool max's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από deadpool max

Goblin New
Forum member
Forum member
RISE

Εγγεγραμμένος/η στις: 11 Νοεμβρίου 2010
Περιοχή: Μέση Γη
Απεσταλμένο: 26 Αυγούστου 2012 στις 6:36μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Goblin New

Παντως αν και πολυ καλη η ταινια(καλυτερη απο την τριλογια
του Raimi)το σεναριο ηταν λιγο αδυναμο.Σου αρεσε το ghost
rider 2?

Επεξεργασμένο από Goblin New στο 26 Αυγούστου 2012 στις 6:38μμ

deadpool max
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 28 Δεκεμβρίου 2011
Περιοχή: Arkham Asylum - Πτέρυγα υψηλής ασφαλείας
Απεσταλμένο: 26 Αυγούστου 2012 στις 9:29μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην deadpool max

ναι καλο ηταν!!! γενικα ειμαι ευκολος με τις ταινιες το μονο φετος που πηγα κι εκλεγα μετα τα λευτα μου ηταν το προμηθεας!!! επισης και το κορακι μου αρεσε πολυ ειχε ωραιο σεναριο και αγωνια!!! το ghost rider μου αρεσε αλλα μεχρι εκει δεν μπορω να πω πως ηταν τελεια αλλα μου αρεσε!!! υπηρχαν καποια λαθη ως προς τους ηθοποιους (ωωω ναι... ελειπε η γκομεναρα η εβα μεντες) επεισης δεν μου αρεσε ο μπλακαουτ η μουσικη εγραψε ομως!!! ακομα μουρμουραω ενα κομματι !!!  τελος παντον γενικα μου αρσεουν οι ταινιες της μαρβελ!!!   αααα ναι θημηθηκα ποιο μουρμουραω http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1& v=H4sAWUrs6RM

αααα και πρεπει να παραδεχτουμε ολοι πως γενικα στην εμφανιση των villains στις ταινιες δεν μοιαζουν οπως ειναι πραγματικα γιαυτο ειναι και ταινια!!! πρωτα απολλα φανταζεσται πως θα ηταν αν ηταν τοσο πολυ πιστο στο κομικ??? προσπαθουν να το κανουν οσο πιο ρεαλιστικο μπορουν!!!! αυτο απλα το αναφερω...
Επιστροφή στην κορυφή Προβολή deadpool max's Προφίλ Αναζήτηση για άλλα Μηνύματα από deadpool max

θείος Μπεν
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 30 Απριλίου 2011
Περιοχή: Tatooine
Απεσταλμένο: 02 Δεκεμβρίου 2012 στις 1:13μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην θείος Μπεν

το ειδα κι εγω χθες και ηταν σχετικα καλο,μονο τον
Σπαιντερ-μαν δε βρηκα!!
Ενταξει αστειυεομαι.Η ταινια δε μου αρεσε οσο οι τριλογια
του Ραιμι και ο Ιφανς ηταν αυτος που την κατεστρεψε,δε
μου αρεσε καθολου η ερμηνεια του.Ο εχθρος ηταν πολυ
λιγος,υστερα απο το Spider-man 3 με 3 villains,θα
μπορουσε η Μαρβελ να βαλει παλι 2 ή 3,οχι μονο εναν κι
αυτον απο τους λιγοτερο δημοφιλεις.Ο Γκρην Γκομπλιν κι ο
Δρ. Οκ ειναι χαρακτηρες που μπορουν να κρατησουν ταινιες
μονοι τους,ο Λιζαρντ ομως οχι!!Και αυτος προς Θεου δεν
ηταν Λιζαρντ τον Κιλερ Κροκ απο τον Μπατμαν μου θυμιζε.Το
μονο που κραταω απο την ταινια ηταν η μεγαλειωδης
απεικονιση του θανατου του θειου Μπεν,η σκηνη με τους
γερανους και (ισως) την after credits scene,η οποια
ελπιζω να μη με απογοητευσει!!
ΥΓ:Εχουμε νεα για τον αντιπαλο/ους στη 2η ταινια;

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 02 Δεκεμβρίου 2012 στις 4:43μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Βασικα ο Lizard θα μπορουσε να "κρατησει" την ταινια,αν ηταν και αναλογο το σεναριο.Οσο για τον Ifans...ειναι ηθοποιαρα!Τελος!Οι ατακες του ειναι ολα τα λεφτα...

Οσο για τον κακο της 2ης ταινιας φημολογειται οτι θα ειναι ο Electro και ηδη η Marvel εχει κανει προταση στον Jamie Foxx.Ναι καλα διαβασατε.Μαλλον για μαυρο τον πανε τον Electro...Τωρα που θα κολλησει,πως θα κολλησει ενας Θεος ξερει...

Στην 2η ταινια θα εχουμε και Mary Jane!Θα τη υποδηθει η (ω Θεε μου εσκασα!) η Shailene Woodley!Να και δυο λογοι για να πατε να δειτε την 2η ταινια:Emma Stone + Shailene Woodley πακετο!Αυτα...

Goblin New
Forum member
Forum member
RISE

Απεσταλμένο: 02 Δεκεμβρίου 2012 στις 9:17μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Goblin New

the comic guide έγραψε:

Βασικα ο Lizard θα μπορουσε
να "κρατησει" την ταινια,αν ηταν και αναλογο το
σεναριο.Οσο για τον Ifans...ειναι ηθοποιαρα!Τελος!Οι
ατακες του ειναι ολα τα λεφτα...

Οσο για τον κακο της 2ης ταινιας φημολογειται οτι θα
ειναι ο Electro και ηδη η Marvel εχει κανει προταση στον
Jamie Foxx.Ναι καλα διαβασατε.Μαλλον για μαυρο τον πανε
τον Electro...Τωρα που θα κολλησει,πως θα κολλησει
ενας Θεος ξερει...

Στην 2η ταινια θα εχουμε και Mary Jane!Θα τη υποδηθει
η (ω Θεε μου εσκασα!) η <SPAN>Shailene Woodley!Να και
δυο λογοι για να πατε να δειτε την 2η ταινια:Emma Stone +
<SPAN>Shailene Woodley πακετο!Αυτα...</SPAN></SPAN>

Αν και στο teenager δεν μου αρεσε τωρα,ειναι θεα!Πιστευω
οτι θα ταιριαζει γαντι στο ρολος της 'Eφηβης Mary-Jane!

Επεξεργασμένο από Goblin New στο 02 Δεκεμβρίου 2012 στις 9:19μμ

θείος Μπεν
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 30 Απριλίου 2011
Περιοχή: Tatooine
Απεσταλμένο: 03 Δεκεμβρίου 2012 στις 10:28μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην θείος Μπεν

κι ανακοινωθηκε και ο Dane DeHaan στο ρολο του Χαρι
Οσμπορν!!
Μονο ο Ελεκτρο θα ειναι ο αντιπαλος ή υπαρχει περιπτωση να
βαλουν κι αλλον;

Goblin New
Forum member
Forum member
RISE

Απεσταλμένο: 03 Δεκεμβρίου 2012 στις 11:08μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Goblin New

Μόνο Ο Ελεκτρο εχει ανακοινωθει.Δεν υπαρχει κανενα νεοτερο
προς το παρον

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 04 Δεκεμβρίου 2012 στις 7:50πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

θείος Μπεν έγραψε:
κι ανακοινωθηκε και ο Dane DeHaan στο ρολο του Χαρι
Οσμπορν!!
Μονο ο Ελεκτρο θα ειναι ο αντιπαλος ή υπαρχει περιπτωση να
βαλουν κι αλλον;

Ωραιος ο DeHaan.Βγαζει ενα nerdy και ταυτοχρονα ενα σκοτεινο style...Επισης οσοι δεν εχετε δει Chronicle,δειτε το!Δινει ρεστα...

the comic guide
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 08 Δεκεμβρίου 2012 στις 12:12μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

http://www.youtube.com/watch?v=WjDz1LcXhzg

Αν ακουσετε αυτο το theme,θα αλλαξετε καθε εικονα που ειχατε για την ταινια!

odis-man
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 01 Σεπτεμβρίου 2008
Απεσταλμένο: 09 Δεκεμβρίου 2012 στις 12:17πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην odis-man

πριν μερικες βδομαδες ειδα κ γω την ταινια. αρκετα διασκεδαστικη, φερνοντας εντονα στο μυαλο τον ultimate spider-man. βεβαια υπαρχουν καποια πραγματα που με ενοχλησαν καπως, οπως η κλασσικη ατακα του μπεν (που δεν ειπω8ηκε οπως 8α επρεπε--call me old fashioned), το ''στυλακι'' του peter (skatebord? really?) κ η σχεδον αδιαφορη, παιδιαστικη μουσικη επενδυση (α ρε elfman, μου λειπεις)...γενικα παντως, η ταινια μου αρεσε. ηταν καλη κ οι σκηνες του spidey εν κινησει εξαιρετικες. κ το cameo του stan lee επικο...

odis-man
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 01 Σεπτεμβρίου 2008
Απεσταλμένο: 09 Δεκεμβρίου 2012 στις 12:19πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην odis-man

odis-man έγραψε:
πριν μερικες βδομαδες ειδα κ γω την ταινια. αρκετα διασκεδαστικη, φερνοντας εντονα στο μυαλο τον ultimate spider-man. βεβαια υπαρχουν καποια πραγματα που με ενοχλησαν καπως, οπως η κλασσικη ατακα του μπεν (που δεν ειπω8ηκε οπως 8α επρεπε--call me old fashioned), το ''στυλακι'' του peter (skatebord? really?) κ η καπως μετρια μουσικη επενδυση (α ρε elfman, μου λειπεις)...γενικα παντως, η ταινια μου αρεσε. ηταν καλη κ οι σκηνες του spidey εν κινησει εξαιρετικες. κ το cameo του stan lee επικο...

<< Προηγούμενη Σελίδα από 5 Επόμενη >>
  ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum