www.anubiscomics.gr - Forum

Προϋπόθεση συμμετοχής
στο forum του anubiscomics.gr είναι ο σεβασμός προς τα υπόλοιπα μέλη. Ο σεβασμός αυτός αποκλείει προσωπικές επιθέσεις, αγενείς εκφράσεις και προσβολές. Το forum δεν είναι χώρος εκτόνωσης προσωπικών διαφορών, αποφύγετε λοιπόν την εμπάθεια. Κάθε συζήτηση, ειδικά σε περίπτωση διαφωνίας μεταξύ μελών, θα γίνεται με άξονα την αντιπαράθεση επιχειρημάτων και το σεβασμό στην αντίθετη άποψη.

Μηνύματα με αποκλειστικό σκοπό να παρενοχλήσουν την κοινότητα του forum του anubiscomics.gr θα διαγράφονται.

Για διαγραφές μελών ή μηνυμάτων καθώς και προβλήματα εισόδου στο forum, επικοινωνήστε με την administrator στο e-mail badblood@compupress.gr.

Σας συμβουλεύουμε να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του forum.

DC UNIVERSE
 Anubis Comics Forum : DC UNIVERSE
Τίτλος Τίτλος: Χωρις την DC,η Marvel δεν θα υπηρχε ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Συγγραφέας
Μήνυμα << Προηγούμενο θέμα | Επόμενο μήνυμα >>
lobo
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 22 Αυγούστου 2012
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης - Θεσσαλονίκη
Συνδεδεμένος: Αποσυνδεδεμένος
Απεσταλμένο: 23 Αυγούστου 2012 στις 12:44μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην lobo

Δεν ειμαι σιγουρος,αλλα εχω την εντυπωση οτι ειχα διαβασει
σε ενα περιοδικο κομικς(DC universe πρεπει να λεγοταν)πριν
χρονια,οτι η MARVEL πηγαινε για χρεοκωπια και η DC την
αγορασε.Αρα,η DC εσωσε την MARVEL!

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Εγγεγραμμένος/η στις: 31 Ιανουαρίου 2006
Απεσταλμένο: 23 Αυγούστου 2012 στις 1:02μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Ποτε η DC δεν αγορασε την Marvel. Η Marvel θα χρεωκοπουσε εξαιτιας του Ronald Perelman. To 2000 καταφερε να γλυτωσει απο την χρεωκοπια. Η Marvel αγοραστηκε το 2009 απο την Disney και οχι απο την DC. Σε ποιο τευχος του DC Universe το διαβασες? Γιατι εχω και τους δυο κυκλους του DC Universe και δεν θυμαμαι να αναφερεται πουθενα κατι τετοιο.
Παντως, αν η Marvel συνεχισει ετσι θα παει για φουντο...

Επεξεργασμένο από Μπάτμαν στο 23 Αυγούστου 2012 στις 1:02μμ

falconara90
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 19 Αυγούστου 2011
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα - Βόρεια Προάστια
Απεσταλμένο: 23 Αυγούστου 2012 στις 2:22μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

θυμάμαι πριν χρόνια, κάποιοι πανηγύριζαν που η εταιρία αγοράστηκε από τη Disney. άραγε, χαίρονται ακόμα?

odis-man
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 01 Σεπτεμβρίου 2008
Περιοχή: Νομός Αττικής - Αθήνα
Απεσταλμένο: 23 Αυγούστου 2012 στις 9:40μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην odis-man

emena den me xalaei h marvel etsi opws einai. sigoura me
apogohtevoun kapoia atoma (bendis :p) alla genika den exw
provlhma.
egw stenaxwriemai me kati hardcore fans ths DC, pou akoma
den exoun xwnepsei to new 52...

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 24 Αυγούστου 2012 στις 2:31μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

το σφάλμα είναι ότι δίνεις σημασία στους hardcore. αυτοί ότι και να τους δώσεις, δε θα ευχαριστηθούν. κατά τη γνώμη μου, το new 52 είναι ότι καλύτερο έγινε για το Σύμπαν της DC.

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 25 Αυγούστου 2012 στις 10:00πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

Συμφωνω απολυτα, αν και εχω μερικες ενστασεις. Στον Batman εχουν κανει πολυ καλη δουλεια και δεν εχω παραπονο. Και η στολη παραπεμπει στις στολες του The Dark Knight Trilogy. Τα παραπονα μου ειναι στον Green Lanter που συνεχιζει χωρις να αλαξε κατι με το reboot και στον Superman που δεν μου αρεσει η στολη του. Προτιμω την κλασσικη του στολη. Ας αλλαζαν λιγο το σημα αλλα να μην αφαιρουσαν το κοκκινο βρακι. Π.χ. ας την εκαναν οπως στο Superman: Earth One.

Κατα τα αλλα, περιμενω να βγει ενα timeline. Ξερουμε πανω κατω πως ειναι αλλα να ξερουμε και ποια stories ισχυουν ακομα αν και γραφτηκαν πριν το reboot. Εγω δεν κολλαω σε continuity. Καλο ειναι να το γνωριζεις αλλα αμα ειναι καλη ιστορια, αυτο μου αρκει.

the comic guide
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 29 Ιουνίου 2011
Απεσταλμένο: 25 Αυγούστου 2012 στις 10:17πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην the comic guide

Μπάτμαν έγραψε:
Συμφωνω απολυτα, αν και εχω μερικες ενστασεις. Στον Batman εχουν κανει πολυ καλη δουλεια και δεν εχω παραπονο. Και η στολη παραπεμπει στις στολες του The Dark Knight Trilogy. Τα παραπονα μου ειναι στον Green Lanter που συνεχιζει χωρις να αλαξε κατι με το reboot και στον Superman που δεν μου αρεσει η στολη του. Προτιμω την κλασσικη του στολη. Ας αλλαζαν λιγο το σημα αλλα να μην αφαιρουσαν το κοκκινο βρακι. Π.χ. ας την εκαναν οπως στο Superman: Earth One.

Ναι,αλλα η DC ειναι στη φαση των πιο συγχρονων "στολων".Δηλαδη ολοι χαρακτηρες(της Justice League),φορανε ενα ειδους πανοπλια.Με εξαιρεση βεβαια τον Aquaman και την Wonder Woman.
Αυτο φερνει ως συμπερασμα οτι,στον Superman δεν θα ταιριαζε η πανοπλια με βρακι.Βασικα ξερουμε οτι την "πανοπλια" δεν την χρειαζεται,αλλα το εκαναν αυτο για να τον κανουν πιο "προσιτο" στο νεο κοινο.Κατα τα αλλα μονο η ζωνη του δε μου κολλαει...

falconara90
Forum member
Forum member

Απεσταλμένο: 25 Αυγούστου 2012 στις 4:07μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην falconara90

εγώ δε μπορώ να καταλάβω το εξής, στη καινούργια στολή του Superman: γιατί μαύρο σήμα στη μπέρτα?

odis-man
Forum member
Forum member

Εγγεγραμμένος/η στις: 01 Σεπτεμβρίου 2008
Απεσταλμένο: 25 Αυγούστου 2012 στις 9:45μμ | IP Logged Απάντησε στον/στην odis-man

falconara90 έγραψε:
εγώ δε μπορώ να καταλάβω το εξής, στη
καινούργια στολή του Superman: γιατί μαύρο σήμα στη μπέρτα?

steile e-mail ston Lee

symfwnw me ton batman gia to "batman". sto reboot ths
tainias, 8elw ton batman tou snyder

Μπάτμαν
Moderator Group
Moderator Group
Ανώτερο Ον (Zur-En-Arrh)

Απεσταλμένο: 26 Αυγούστου 2012 στις 10:44πμ | IP Logged Απάντησε στον/στην Μπάτμαν

odis-man έγραψε:

symfwnw me ton batman gia to "batman". sto reboot ths
tainias, 8elw ton batman tou snyder

Που ανεφερα reboot και τον Snyder, ρε? Μπαφιασμενος εισαι, ρε?

Εάν θέλετε να απαντήσετε σε αυτό το θέμα, πρέπει πρώτα σύνδεση
Εάν δεν είστε ήδη εγγεγραμμένος χρήστης, πρέπει πρώτα Εγγραφή

ΚαταχώρησηΚαταχώρηση Νέου Μηνύματος
Εκτυπώσιμη έκδοση Εκτυπώσιμη έκδοση

Επιστροφή στο Forum:
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να διαγράψετε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να δημιουργήσετε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum
Εσείς δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις σε αυτό το forum